Гра «в законі»

Гральному бізнесу знову закручують гайки: Президент Віктор Янукович підписав Закон «Щодо удосконалення законодавства про заборону грального бізнесу в Україні». Крім того, внесено зміни в Кримінальний кодекс, і відтепер заняття гральним бізнесом карається штрафом у розмірі від 10 до 50 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ці санкції застосовуватимуть за рішенням суду, ухваленого за позовом органів міліції або органів ДПА. У разі ж повторного фіксування порушення підприємцю «світитиме» від п’яти до семи років позбавлення волі.

Жити чи виживати

Українцям день за днем усе тугіше затягують паски. Проекти Податкового, Житлового, Трудового кодексів, загадкова пенсійна реформа «від Азарова» та перспектива Бюджету–2011 змушує експертів хапатися за голову. Партія «Наша Україна» напередодні ухвалення дер­жавного кошторису на наступний рік теж має чимало зауважень до соціальної політики команди Януковича. І передовсім «нашоукраїнців» турбує захист найбільш незахищених категорій українців. Заступник голови політради партії «Наша України» Валентина Королькова зауважує: в Україні 14 мільйонів громадян мають право на пільги, обсяг соціальних видатків на ці потреби складає близько 30% ВВП, але в розрахунку на особу соціальні видатки є одними з найнижчих у світі.

Не відмовляйте собі ні в чому!

Українських пенсіонерів чекає «подарунок» від нинішньої влади — із 1 грудня зростає розмір прожиткового мінімуму. Відтак зростуть і всі виплати, прив’язані до нього. Зокрема, мінімальна пенсія в Україні збільшується із 723 гривень до 734. Крім того, будуть також підвищені надбавки до пенсій за понаднормовий стаж, доплати до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги. Перерахують пенсії інвалідам, шахтарям, а також виплати у зв’язку з втратою годувальника.

Хатня тиранія

Хатня тиранія

Приказку «Б’є — значить, любить» придумали, очевидно, не жертви домашнього насильства — вони занадто добре знають смак тієї «любові». Знають і здебільшого про це мовчать. На жаль, насильство в українській сім’ї досі залишається чи не найбільшою родинною таємницею. Жертви «важкої руки» благовірних в Україні ще бояться відкрито говорити про наругу над собою, наше суспільство ж не навчилося її різко засуджувати, а кривдників — карати. А тим часом соціологічні опитування свідчать: понад 44 відсотки населення України потерпали від насильства в сім’ї упродовж свого життя, причому 30 відсотків зазнавали насильства в дитячому віці.

На ці сімейні «фронти» Українська держава звернула увагу лише кілька років тому: на вулицях та в ЗМІ побільшало соціальної реклами, кампанії проти насильства підтримує чимало відомих українців, почали відкриватися реабілітаційні заклади та притулки для жертв домашнього терору.

Днями ж стартувала щорічна національна акція «16 днів проти насильства»: нам розкажуть, як допомогти жертвам родинної тиранії, а краще — не стати ними.

Горе–студент, віце–президент

Диплом про вищу освіту давно перестав бути в нашій державі ознакою освіченості та компетентності. Тож і відсутність вищої освіти зовсім не означає, що ви не можете претендувати на керівну посаду в державних структурах. Ось і Валід Арфуш, який нині трудиться у Національній телерадіокомпанії України віце–президентом, абсолютно не комплексує через те, що не має вищої освіти. Чиновник в ефірі програми «Чорне і біле» на телеканалі ТВі сам зізнався, що досі не спромігся одержати диплом. Він так i не закінчив Дніпропетровський національний університет за фахом «журналістика». «Ми, коли приїхали з братом до Дніпропетровська, мали в кишені всього 150 доларів на життя, і займало більше часу не навчання, а пошук будь–яких можливостей заробляти гроші. Щоб просто нормально жити», — пояснив він.

Хоружівка — помаранчева!

У рідному селі Віктора Ющенка на Сумщині — Хоружівці Недригайлiвського району — вже кілька днів обурено обговорюють «викид» столичних новин. Одна з газет олігарха Ріната Ахметова, смакуючи, повідомила: мовляв, у Хоружівці політичний «переворот» — депутати сільради зреклися «Нашої України» й подалися у Партію регіонів. Зрадила, «за легендою», Віктора Андрійовича навіть голова сільради Ніна Левченко (між іншим, троюрідна сестра Ющенка) — вона начебто висувається від Партії регіонів на посаду селищного голови.

Сухарі від Януковича

Сухарі від Януковича

Оптимістичних ілюзій більше не лишилося: уряд Азарова поклявся МВФ виконати всі його умови в повному обсязі. Так що забудьте про обіцянки «регіоналів» покращити наше життя. Віце–прем’єр Сергій Тігіпко підтвердив: «Усе, що підписала держава в особі Прем’єра, глави Нацбанку та Мінфіну, ми виконаємо до копійки. Усі ці розмови про те, що можна не виконувати угоду з МВФ, — лише особиста думка окремих політиків».

Пожежники на пляжі

Президент Віктор Янукович, уже майже місяць відпочиваючи біля Чорного моря, побачив iз Пiвденного берега Криму загрозу масових пожеж в Україні. ЗМІ замерехтіли повідомленнями: глава держави перериває відпустку і скликає екстрене засідання Ради національної безпеки й оборони.

«Квартирне питання» для картин

«Квартирне питання» для картин

Відтепер в Українському домі вже не можна відвідати портретну експозицію «Українці у світі» — галерею, створену Всеукраїнським об’єднанням «За Помісну Україну!». Його голова та автор проекту, народний депутат Петро Ющенко розповів «УМ», що повідомлення про виселення від дирекції Українського дому (а належить він Державному управлінню справами) надійшло днями в офіційному листі. «Ми законослухняні громадяни, тож одразу почали згортати експозицію, — каже Петро Ющенко. — Висновок один: комусь не подобається наша галерея...»

Підвищена насмішка

Підвищена насмішка

Нова влада не втомлюється пояснювати українцям, як про них дбає: і газ дешевий виторгувала, і «реформаторський» бюджет ухвалила в парламенті за 5 хвилин. Прем’єр Микола Азаров не нахвалиться: вперше, мовляв, за два роки держава підвищує пенсії і зарплати мільйонам своїх громадян. Щоправда, скептично налаштовані економісти критикують Держбюджет–2010 на чому світ стоїть: жодних обіцяних реформ у соціальній сфері цьогоріч не передбачено, медицина фінансується за залишковим принципом, наука опинилася в кризовому стані. Обіцяні ж підвищення пенсій та зарплат, переконують експерти, призведуть до запуску «друкарського» верстата НБУ, а хитромудра «схема» нарахування заробітної платні бюджетникам закінчиться давньою практикою: і лікар, і прибиральниця отримуватимуть однакові гроші.