А у Львові — Помпей!

А у Львові — Помпей!

Виставка «ЮНЕСКО–Італія», на якій представлені понад сто світлин із зображенням культурних та природних італійських пам’яток, занесених до списку всесвітньої спадщини, відкрилася у Музеї етнографії.

Води по вінця

Води по вінця

Упродовж 21—22 травня внаслідок сильних дощів підтопило три райони Львівщини. В селі Зарічне Стрийського району річка Тур’янка вийшла з берегів і підтопила 150 житлових будинків. У Яворівському районі ріка Липовець взяла у «полон» 30 садиб села Нагачів. Заручниками стихії стали і селяни з Чертіжа, Карнавки та Лютинки, що на Жидачівщині. Там разом із буревієм лютувала річка Дубравка, води якої підтопили майже 200 приватних господарств.

12 410 днів Ірининої Голгофи

12 410 днів Ірининої Голгофи

Завтра Україна відзначатиме День героїв. «Мамо, Ернесто не знає, що таке нагайка на зовсім молодесенькому тiлi. Вiн не спiзнав смаку зглевiлого хлiба i кухля брудної води. Нiколи не їздив у телячих вагонах, де все непристойне. Таких, що паморочиться не лише голова, а й свiт...»

Вiд тих спогадiв у неї ще й досi болить голова. У снi й без сну гiрше вогню пече зтоптане чобiтьми i посiчене нагайками тiло. 34 роки, або ж 12 410 днів, Ірина Сенник гнила у тюрмах, губила молодiсть у сибiрських казематах, казахстанських степах та в Мордовiї. Стаття — «націоналізм».

«На фестини до Євгена»

Із 13 по 15 червня в селі Зашків Жовківського району на Львівщині відбуватиметься Молодіжний фестиваль «Зашків–2008», приурочений до 117–ї річниці від дня народження Євгена Коновальця, засновника Української військової організації, яка стала предтечею ОУН. Гості та учасники акції розташуються у наметах. Тут же відбудеться відбірковий тур Всеукраїнського молодіжного фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Срібна Підкова».

«Я, воїн УПА, клянусь!»

«Я, воїн УПА, клянусь!»

Майже рік відділ української військово–історичної реконструкції товариства «Пам’ять» працював над документально–художнім фільмом про ОУН і УПА. І ось зйомки фільму завершено. Першими фільм побачать львів’яни.

Молитвою — за коаліцію

Минулого тижня в Тернополі відбулася позачергова сесія Синоду єпископів Києво–Галицького верховного архієпископства УГКЦ. На порядку денному стояло досить незвичне для релігійників питання: церковні очільники обговорили політичну кризу в державі, і, врешті, Синод прийняв рішення з 18 травня по 1 червня молитися за її щасливе вирішення. Із закликом молитви за Україну владики звернулися до духовенства, монашества та мирян УГКЦ, а також до владців та людей доброї волі.

Потяги готові до відпочинку. А ви?

Потяги готові до відпочинку. А ви?

«Укрзалізниця» активно готується до літнього сезону, який у залізничників розпочнеться 25 травня — саме тоді пасажиропотік суттєво збільшиться за рахунок відпусток та літніх канікул. Тож, аби догодити усім, залізничники вже готують 6148 «літніх» пасажирських вагонів, де в обов’язковому порядку перевіряють санітарно­технічний стан.

Голий крос

О 22.30 у ніч із четверга на п’ятницю біля львівської Ратуші зібралася величезна кількість людей. Гості та мешканці міста завмерли в очікуванні. За кілька хвилин перед приголомшеними глядачами постали оголені постаті сімох юнаків і однієї юнки.

Брат за батька

Брат за батька

Йому — п’ятнадцять, а руки вже загрубіли від важкої роботи. Потрісканими й обвітреними торкається тендітної статуетки. Це — його перша нагорода. Нещодавно Андрійка Костецького з Львівщини назвали «Гордістю країни». Школярик каже, що він не здійснив жодного подвигу. Та вчинок малого хлопчика не під силу й багатьом дорослим. Після смерті батьків на Андрійкові плечі лягла відповідальність за сімох молодших дітей та стареньку бабусю. Найменшому з братиків, для якого старший брат став татом, на той час минув лише рік...