На перевалі — Президенти

На межі Львівської та Закарпатської областей, а саме — на Верецькому перевалі, тривають роботи зі спорудження пам’ятного знаку. Одинадцятиметровий обеліск встановлять на братській могилі січових стрільців, які загинули за волю і незалежність Карпатської України.

Лебеді повернулися

Лебеді повернулися

Стрийський парк — одне з найулюбленніших місць відпочинку не лише львів’ян, а й гостей міста. Окрасою парку є невеличке озеро в центрі зеленої оази. Вже кілька років поспіль у водоймі живуть лебеді. На зиму переселили білих красенів у приміщення оранжереї парку, яке обладнане спеціальним басейном. І ось після довгих холодних місяців на озерці знову з’явилися лебеді.

У Львові, як у Багдаді, — все спокійно

Уже третій день у Львові та області не вщухають розмови про те, що знову «гахнула атомна». Щоправда, ніхто достеменно не знає, яка саме. Одні кажуть — Рівненська, інші запевняють — Чорнобильська. Налякані люди не випускають на вулицю дітей і щільно закривають вікна у будинках. Від подібної інформації телефони «еменесників» вже «гарячі». Та панікувати не потрібно. «Надзвичайники» запевняють: на жодній із АЕС України — діючих і недіючих — аварій чи якихось інших надзвичайних подій не було.

Убивці по крові

Два місяці тому у Львові було скоєно злочин, який став резонансним не лише для міста, а й для цілої України. Напередодні Великодня в центрі невідомі злочинці холоднокровно розстріляли жінку–касира «Ощадбанку», поранивши її напарницю. На щастя, незважаючи на важкі поранення, львівським медикам удалося її врятувати.

Меню на кінчиках пальців

На недавньому засіданні Гільдія рестораторів Львова вирішила допомогти незрячим насолодитися атмосферою романтики і спокуси під час відвідин ресторанів. Оскільки для людей, які живуть у вічній темряві, подібне є неможливим, ресторатори прийшли до одностайного висновку: в ресторанах має бути меню, яке незрячі могли б... прочитати. Тож відтепер у Львові з’являться спеціальні таблички–меню, котрі можна прочитати руками.

«Солодка Даруся» з солоним присмаком

Чернівецький обласний український музично–драматичний театр імені Ольги Кобилянської представив у Львівському національно–академічному українському драматичному театрі Марії Заньковецької виставу за однойменним романом письменниці Марії Матіос — «Солодка Даруся».

Кава для некрофілів

Кава для некрофілів

Відтепер санаторне містечко Трускавець увійде в історію не лише завдяки чудодійним озерам та воді, а й новому кафе «Вічність». Галичани не знають — плакати чи сміятися, адже приміщення кав’ярні збудовано у формі... гігантської труни.

Таємниця Яворівського полігону

Таємниця Яворівського полігону

170 сіл зрiвняно з землею, 125 тисяч селян вивезено, 20 храмiв сплюндровано, один із них розстрiляно — така ціна одного з найбiльших у Європi вiйськових полiгонів — Яворівського, що на Львівщині. Депортованi мешканцi сiл, знищених у 40—50–х роках для будiвництва полiгону, вимагають компенсацiї за втрачене майно i просять надати їм статус репресованих.
1 червня біля розстріляного храму, посеред Яворівського полігону, тисячі прочан проситимуть у Бога милості всім тим, кому цей статус уже непотрібен.

Дрогобицька шульцологія

У Дрогобичі триває III Міжнародний фестиваль Бруно Шульца. Офіційне відкриття «Арки уяви Бруно Шульца» відбулося у Дрогобицькому педуніверситеті імені І.Франка. Такої честі університет удостоївся завдяки колишній гімназії Владислава Ягелла, на базі якої виріс заклад. Саме у цій гімназії і викладав малювання видатний митець XX століття Бруно Шульц.

На молитву — до святої Марти

На молитву — до святої Марти

Кардинал і державний секретар Ватикану Торчіце Бертоне, який прибув до Львова на запрошення церкви та Президента України Віктора Ющенка, залишився надзвичайно задоволеним візитом. Особливо представника Папи зворушила висока духовність і теплота сердець українців. Архієрейська Божественна літургія за участі другої особи Ватикану відбулася у львівському Парку культури імені Богдана Хмельницького. Дійство з­понад вісьмома тисячами паломників з України та сусідньої Польщі охороняли 200 місцевих правоохоронців.