Місту Лева — звіринець

Завтра у Львові — громадські слухання. Місцеві мешканці обговорюватимуть важливе питання: створювати у Львові зоопарк чи відмовитися від такого задуму. «Львів — велике історичне місто, яке приваблює туристів, і було б добре, якщо б воно мало ще й зоопарк. Адже звіринець — це свого роду заклад освіти, де мешканці й гості міста зможуть більше дізнаватися про життя диких тварин та гарно проводити вільний час, — розповів кореспонденту «УМ» виконуючий обов’язки заступника начальника управління екології та благоустрою Львівської міськради Михайло Казимир.

Не сміти — козликом станеш!

Не сміти — козликом станеш!

Напередодні Великодня, коли кожна порядна господиня обмітає всі кути у своїй оселі, очільники Львова також вирішили навести лад у рідному місті. Ще кілька тижнів тому мер Андрій Садовий підписав спеціальне розпорядження щодо проведення загальноміської толоки. Найбільшою «брудною» проблемою для міста є парки, лісопарки та зелені зони. 23 зелених об’єкти місцеві мешканці та численні гості перетворили на великий смітник. На жаль, дорослі львів’яни не поспішають прибирати велику територію, натомість школярі самі приходять під поріг міськради й пропонують свої послуги.

Ні — тюрмі!

Львів серйозно взявся за підготовку до «Євро–2012». Ба, навіть, «окрасу» міста — слідчий ізолятор, що притулився біля Оперного театру в центрі Львова, планують, прибрати. Втім «велике переселення» планується не лише для мешканців СІЗО, а й для решти ув’язненних.

Мазох на любителя

Мазох на любителя

«Це не якийсь збоченський проект. Головна ідея створення такого закладу — розповісти львів’янам і туристам правду про Леопольда фон Захер–Мазоха. Адже й досі наш земляк відомий світові як виразник мазохізму. Його творчість дозволила психіатрам визначити спеціальний термін певного типу сексуального збудження — мазохізм. Насправді ж Захер–Мазох був добрим письменником, гарно володів мовою і свого часу багато писав про Галичину», — розповідає автор ідеї «мазохістської кав’ярні» Юрій Назарук. Юрко каже, що хочемо ми цього чи ні, Захер–Мазох був і залишається своєрідним брендом Львова.

«Россия зовет!». Питання — куди?

Учора зранку мешканці Львова знайшли у своїх поштових скриньках незвичні листівки. Невідомі автори закликали спаковувати валізи і вирушати в дорогу. «Россия зовет! Родина ждет! Русский человек, Родина тебя зовет! Пришло время тебе и твоей семье возвращатся на свою благословенную историческую Родину — Российскую Федерацию. Ты нужен России! Возвращайся скорей!».

Груші під Садовим

Груші під Садовим

Скоро депутати львівської міської ради можуть стати достойними конкурентами не лише братам Кличкам, а й Василю Вірастюку та Арнольду Шварценеггеру. У підвальних приміщеннях міської Ратуші для депутатів, мера Львова та решти його свити незабаром встановлять боксерські груші, штанги і тренажери для накачування біцепсів.

«Я ненавиджу маму»

«Я ненавиджу маму»

«Не скажете, котра година?» — ховає змерзлi рученята у куртку з чужого плеча маленька дiвчинка. Це Іринка, їй лише 12. Цю дитину нiхто й нiколи не називав пестливими iменами. Натомість часто вслід лунає: «злодiйка», «наркоманка». Iринка чекає, що ось–ось приїде автомобiль «Дiти вулицi» i привезе їй їжу. Ця їжа — єдине, чим дитя харчується ось уже кілька місяців поспіль...