І мертвим, і живим, і ненародженим

Відтепер мешканці Львова заощаджуватимуть кошти... на побудові «вічної оселі» у місцевих некрополях — виконавчий комітет міськради затвердив рішення «Про надання дозволу на будівництво родинних склепів на Янівському та Сихівському кладовищах».

Мироточива Мирна

Мироточива Мирна

Мирна Назур приїхала до Львова на запрошення Українського католицького університету. 45–річна Мирна — сирійка, яка мешкає в передмісті Дамаску в районі Суфаньє. Феномен цієї жінки вже більше двадцяти років вивчають науковці Франції, Англії та США. Але «світила» медицини й досі не можуть пояснити, чому на тілі Мирни з’являються рани, ідентичні ранам розіп’ятого Ісуса — на голові, де був терновий вінок, і руках та ногах — куди забивали цвяхи. А ще тіло сирійки виділяє миро. Вчені підрахували, що з іконки у її домі витекло 65 кілограмів пахучої олії.

Святість на ходулях

Святість на ходулях

На великодні свята у Львові поставлять виставу, сценарій якої ще в юному віці написав Кароль Войтила, відомий згодом як Папа Римський Іван Павло II. П’єсу «Йов» поставить на площі біля Оперного театру Львівський духовний театр «Воскресіння». «Ця вистава була показана у багатьох містах Західної та Центральної Європи. У Польщі ми отримали за «Йова» найвагомішу для театралів перемогу — приз глядацьких симпатій. Основа вуличної вистави — високий філософський зміст та ефектне видовище», — розповів «УМ» директор театру «Воскресіння» та режисер цього дійства Ярослав Федоришин.

Маївка шибайголів

День міжнародної солідарності трудящих у Львові не скасовують. Але відтепер «свято праці» трішки посунеться місцем для Дня батяра. Такого собі доброго, трішки збитошного хлопця, який безмежно закоханий у своє прекрасне місто. «Ми вирішили переінакшити знамениту фразу світового пролетаріату, тож цьогоріч 1 травня проходитиме під гаслом: «Батяри усього світу, єднайтеся», — розповів «УМ» начальник Львівського міськуправління культури Андрій Сидор.

Намалюй Львову писанку!

Намалюй Львову писанку!

У школах Львова діти та вчителі розмальовують великодні писанки. Дійство проходить у рамках благодійної акції «Намалюй Львову писанку». Розмальовані великодні яйця школярики передадуть благодійному фонду «Збереження архітектурної спадщини Львова», який планує їх продати, а за виручені кошти відреставрувати якусь одну з архітектурних пам’яток старовинного міста.

Львів заступився за Тибет

Львів заступився за Тибет

Місто Лева, яке звикло до різного, такого ще не бачило! Позавчора близько двох десятків молодих людей стояли під порогом міської Ратуші... догори дригом. Інші ж вибивали на барабанах східні мотиви. Таким чином юнаки і юнки намагалися привернути увагу мешканців Західної столиці України та світової спільноти до боротьби тибетського народу за незалежність.

Кохання має місце

У місті Лева є дерево кохання. Стара липа, яка й дала назву тутешньому проїзду Крива Липа, росте понад 150 років. Це останнє дерево з колишнього ботанічного саду Меєра, заснованого магнатом Чарторийським ще у XVIII столітті, яке «пам’ятає» не лише закоханих Чорновола, Драгоманова, Костюшка, а й сьогодні спостерігає за сотнями закоханих. Адже росте липа у переході центру Львова неподалік університету імені Франка, тож закохані студенти всіх часів і поколінь й досі призначають біля неї побачення.

Благочестива Марта

Львів’яни готуються до приїзду Державного секретаря Ватикану, кардинала Торчиціо Бертоне. Він прибуде 23 травня. Мета дводенного візиту — беатифікація похованої в Україні сестри Марти Вєцької.

Звичайно ж, недбальство

Врешті–решт багатостраждальна справа щодо вибуху житлового будинку на вулиці Костюшка у Львові, внаслідок чого постраждало 47 львів’ян, двоє з яких загинуло і дев’ятеро отримали поранення, підійшла до завершення. Своє слово сказала міліція. Тепер — черга за прокуратурою.

Леви — шикуйсь: вас рахуватимуть!

Леви — шикуйсь: вас рахуватимуть!

Львів без левів — не Львів. А ці горді царі лісів у столиці Західної України чи не на кожнім кроці. Великі й маленькі, комічні й серйозні, у бронзі, камені, гіпсі, на чеканках, у скверах, на фасадах будинків — вони повсюди. Левів увіковічнювали скульптори та художники всіх часів і поколінь. І нині на цих звірів у Львові мода.