На день народження — святковий обід,

Учора глава Української греко–католицької церкви відзначав свій 41–й день народження. Як з’ясувала «УМ», Святослав Шевчук 5 травня плідно працював — у нього був повноцінний робочий день, зокрема Верховний архієпископ приймав делегацію з Німеччини.

Ленін як плата

Комуністи Канева занепокоєні тим, що в їхньому місті стало на один пам’ятник Леніну менше. Про те, що з території місцевої школи–інтернату зник бронзовий вождь світового пролетаріату, йшлося навіть на сесії міської ради.

«Бо й Кобзар був бідний!»

Учора на Чернечій горі в Каневі, де похований Кобзар, відбулося вручення Шевченківських премій. Свято зіпсувала не примхлива весняна погода, а... рішення Президента України. Віктор Янукович, який обіцяв підтримувати культуру та мистецтво, «закріпив» слова ділом: «урізав» Шевченківську премію на 40 тисяч гривень. Відтепер розмір найпрестижнішої літературно–мистецької нагороди становить 130 тис. грн.

Атака колоній

Видовище не для людей зі слабкими нервами побачила у власній квартирі чернівчанка. Відкривши ввечері кватирку, аби провітрити приміщення, зранку жінка виявила у квартирі неочікуваних гостей. Стеля, стіни та шафи були вкриті... маленькими пухнастими кажанами. Звідки в такій кількості взялися ці нічні тваринки поблизу дев’ятиповерхової будівлі, наразі не відомо. Можливо, вони змерзли і кинулися у відкрите вікно.

Грип із косою

На брифінгу, присвяченому ситуації зі «свинячим грипом», заступник міністра охорони здоров’я Василь Лазаришинець з’явився у масці, яку згодом, щоправда, зняв. «Ситуація дуже серйозна», — відразу зазначив він. За оперативними даними МОЗ, сьогодні 255 тисяч людей хворіє на ГРВІ, з них 15 тисяч перебувають у лікарні, і 170 — у відділеннях інтенсивної терапії. «Каліфорнійський» штам грипу підтверджений у 22 людей, скільки ж точно зараз хворих людей в Україні, невідомо, позаяк, згідно з нормами, після того як було знайдено хоч один випадок високопатогенного грипу, всі інші вважаються умовно такими ж. Ростуть і показники смертності. На вчорашній ранок у Львові зареєстровано 29 випадків втрати життя від пневмонії, Тернополі — 14, у Івано–Франківську — 12, у Чернівцях — 5. «Ці цифри поки що не дуже відрізняються від минулорічних показників, однак з огляду на те, яка ситуація в інших країнах, ми не можемо прогнозувати, що буде далі», — сказав пан Лазаришинець. Крім того, «наші» віруси вже відправлено до лабораторії в Лондоні, де визначать, яким чином мутував цей вірус.

Не чекали!

Не чекали!

У Міністерстві охорони здоров’я України закликають при перших ознаках застудних захворювань невідкладно звертатися до лікарів. «Лікарі знають, як надавати допомогу, але є проблема своєчасного звернення до медиків», — заявив міністр охорони здоров’я України Василь Князевич у четвер на засіданні уряду. Медики попереджають: як тільки хворий починає задихатися від кашлю — необхідна термінова госпіталізація».

Мор людей

На позавчорашній прес–конференції, як «УМ» вже повідомляла, начальник обласного управління охорони здоров’я Богдан Ониськів зазначив, що від наразі незрозумілої недуги померли семеро людей. Однак уже наступного дня, за неофіційною інформацією з компетентних джерел, стало відомо, що в області сталося щонайменше десять летальних випадків. Серед осіб, які померли, — і дві студентки одного з тернопільських вузів. А ще — не менше десятка людей перебувають у лікарнях у важкому стані.

Позичене свято

«Міжнародний фестиваль «Сорочинський ярмарок у Москві» — це вам не гулянка у Сорочинцях, це фестиваль!» — кажуть в його оргкомітеті. Наче хочуть образити. «Сорочинці» у Москві справді відрізнятимуться від їхнього полтавського прототипу. Фестиваль, що розпочнеться сьогодні, проходитиме не посеред природи з білими хатинками під солом’яними стріхами, а у Всеросійському вис­тавковому центрі (ВВЦ). Тут проведуть конкурс української пісні за участю хорових колективів, вокальних ансамблів і солістів Росії, України та інших країн. На головній площі ВВЦ відбудуться народні гуляння, ярмарок декоративно–прикладного мистецтва й товарів ширвжитку, розташується «місто май­стрів» і майстер–класи народних умільців. Також у ВВЦ заплановано проведення конкурсу–пленеру художників «Українські обличчя Москви».

«Збоченці» на пенсії

Пошук педофіла почався в серпні, коли до міліції Дарницького району звернулася жінка. У відчаї вона розповіла, що невідомий чоловік вчинив розпусні дії з її неповнолітнім сином. Через деякий час до райвідділу надійшло ще дві заяви від батьків.

А татусів... два!

Ситуацію взялись коментувати навіть у Міністерстві у справах сім’ї, молоді та спорту України. Тут заявили, що, за українським законодавством, Елтон Джон не може стати батьком 14–місячного ВІЛ–позитивного хлопчика Лева. Як уже писала «УМ», днями артист відвідав спеціалізований будинок для ВІЛ–позитивних дітей у місті Макіївка на Донеччині й зізнався журналістам, що не проти разом зі своїм партнером Девідом Фернішем всиновити українського малюка.