Слідами ТигрЮлі

Слідами ТигрЮлі

Батьки збентежені: напередодні нового навчального року їхнім дітям просто на вулиці вручали незвичайні щоденники з політичним підтекстом: з обкладинки дивиться білий тигр із прем’єрською косою довкола голови та червоними серцями навколо. Неважко здогадатися, що зображено те ж саме бенгальське біле тигреня, яке тиждень тому подарували Юлії Тимошенко на «Чорноморських іграх» у Скадовську. Що цікаво, на агітаційних щоденниках не вказано ані накладу, ані друкарні. У БЮТ запевняють, що це не їхніх рук справа та просять не вбачати у невинних щоденниках агітацію в рамках передвиборчої кампанії свого лідера.

Гайда до Ющенка на дачу!

Гайда до Ющенка на дачу!

Ексклюзивне право на проведення таких унікальних екскурсій отримала одна з івано–франківських туристичних фірм. Як розповіла «УМ» менеджер агентства Лілія Іваницька, дозвіл на кожну таку екскурсію вони чекають із Києва в індивідуальному порядку: за п’ять–шість днів до мандрівки агенція відсилає на перевірку до столиці копії паспортів та ідентифікаційні коди усіх туристів, які бажають відвідати президентську «дачу». «Щосуботи з вулиці Незалежності, 40, в Івано–Франківську вирушає екскурсійний автобус, — розповіла «УМ» пані Іваницька. — Комплексний тур, що включає екскурсію в резиденції «Синьогора» та відвідини монастиря Манявський Скит, коштує 145 гривень». Сама ж екскурсія по президентській «дачі» вартуватиме всього 50 гривень, а для дітей — 20.

Пензликом по царю

На декілька тижнів внутрішній дворик львівської Ратуші перетвориться на творчу майстерню. Тут львів’яни, гості міста, митці та політичні діячі розмальовуватимуть древній символ міста — лева. Усе це — в рамках яскравого арт–фестивалю «Парад левів», який 1 вересня після дворічної перерви вкотре організовує громадська організація «Срібні крила» за підтримки міської ради. Основне завдання учасників акції — протягом 14 днів якнайоригінальніше розмалювати скульптуру царя звірів у натуральну величину. Головне — щоб дизайн розмальовки передавав позитивний образ, дух та традиції Львова як культурної столиці України, дають настанови учасникам організатори фесту.

Благородна «підробка»

Благородна «підробка»

З травня нинішнього року у творчій майстерні Лариси Ковальчук–Шустерман не припинялася робота — на лляному полотні натуральними нитками майстриня вишивала точну копію української реліквії — прапора гетьмана Богдана Хмельницького. За зразок жінка мала лише фотографію. Сам же прапор, що належав гетьману і зберігся до наших часів, сьогодні експонують у Швеції в Королівському Військовому музеї Стокгольма, куди він потрапив як трофей під час другої польсько–шведської війни. Після здобуття Україною незалежності прапор кілька разів привозили до Києва, зокрема 2005–го його передавали для експозиції до Національного музею історії України.

«Вона просто не витримала...»

За попередньою інформацією правоохоронців, трагедія трапилася ще 15 серпня в італійському містечку Сан–Філі. 84–річний місцевий пенсіонер Альдо Бріуоло третій день не виходив на зв’язок із родичами, і ті викликали поліцію. Виламавши двері, поліцейські побачили страшну картину: дідусь лежав на ліжку з проламаною головою. А у ванній кімнаті повішеною знайшли 45–річну громадянку України Маргариту Кузьміну. Як встановило слідство, жінка багато років легально працювала в Італії. Останній час вона доглядала за старим італійцем.

Салют замовляли?

Як повідомив «УМ» керівник відділу зв’язків із громадськістю Головного управління МВС України в Донецькій області Ігор Дьомін, за фактом пожежі на складах піротехніки в Ясинуватському районі Донеччини вже порушили кримінальну справу за статтею 267 «Порушення правил зберігання, використання, обліку, перевезення вибухових речовин або радіоактивних матеріалів чи інших правил поводження з ними...».

Тільки вчора в обідню пору пожежникам удалось приборкати вогонь, який лютував понад добу на піротехнічному складі. «Феєрверк» розпочався ще в неділю. Перелякані очевидці пригадують: близько 14.40 пролунав потужний вибух, а згодом небо запалахкотіло вогнями, мов на День Незалежності. За словами місцевих жителів, вибухова хвиля була настільки потужна, що в довколишніх будинках вилетіло скло. Згодом у небо піднялася величезна чорна хмара з попелу, яку вітром понесло в бік Донецька. Люди кидали свої машини, закривали вікна та першу годину не могли збагнути, що сталося. Як виявилося, вибухи лунали зі складу ТОВ «Союз». Там, у двох металевих одноповерхових складських будівлях площею по 1260 м2 кожна, зберігалося 60 тонн піротехнічних виробів, зокрема феєрверки, салюти та петарди. За невідомих причин небезпечний склад вибухнув.

Міністр як взірець

Ледве встиг ущухнути міжнародний скандал з міністром внутрішніх справ України Юрієм Луценком, як на шпальтах німецьких газет з’явилась нова історія: в аеропорту Франкфурта–на–Майні затримали п’яного українця. Інцидент трапився ще в суботу, 8 серпня, проте розголосу набув тільки цими днями. 27–річний український моряк Олександр, очевидно, випив зайвого і почав бешкетувати на борту літака LH507 «Люфтганзи», який прямував із Сан–Паулу до Франкфурта–на–Майні, повідомляє «Німецька хвиля».

«Два кольори мої» спинились на кордоні

«Два кольори мої» спинились на кордоні

Прикордонна служба Польщі не пропустила на свою територію учасників веломарафону «Європейськими стежками Степана Бандери», які минулої п’ятниці намагались перетнути кордон через пункт пропуску «Шегині–Медика» на Львівщині. Причина — неправомірне отримання учасниками веломарафону віз. Нагадаємо, ще 1 серпня 14 учасників, серед яких — дев’ять дітей, розпочали безпрецедентний веломарафон і планували подолати близько двох тисяч кілометрів територією України, Польщі, Словаччини, Австрії та Німеччини, відзначаючи 100–річчя від дня народження провідника ОУН–УПА Степана Бандери на його могилі в Мюнхені 24 серпня.

Нотр–дам де апчхи

Нотр–дам де апчхи

Щорічно монастир Нотр–дам де ля Салетт у Французьких Альпах відвідують тисячі паломників із різних країн світу. Згідно з переказом, саме в Салетт в 1846 році Богоматір явилася перед двома маленькими пастухами: 11–річним хлопчиком та 14–річною дівчинкою. Через деякий час на тому місці утворили католицьку місію, що дала основу майбутньому прекрасному храму. І це ж треба, що саме у французькому високогірному соборі Богородиці прочани з України примудрилися підхопити рідкісну для України інфекцію — вірус A H1N1.