Будівничi євроарени вимагають грошей

Робочий тиждень сотня львівських будівельників розпочала з імпровізованого страйку: вони зібралися під вікнами компанії «Комфортбуд», революційна вимога проста, як борщ, — виплата заборгованої зарплати. Якщо вірити маніфестантам, окремим працівникам фірма завинила гроші за кілька місяців. За чутками, невдоволених режимом оплати праці — понад півтисячі. Щоправда, заборгованість стосується не лише будівничих багатостраждального стадіону до Євро–2012, а й працівників на інших будівельних напрямах фірми.

Манзель вам від Львова

Манзель вам від Львова

Львів’яни визначилися з футбольною візитівкою свого міста. У конкурсі на право представляти Львів у промоційному ролику УЄФА перемогла родина Манзель. Змагання відбувалося прозоро — журі з надісланих фотографій обирало, яка ж сім’я якнайкраще уособлює гостинність міста Лева. До участі запрошували подружжя з двома і більше дітьми віком від 3 до 15 років.

«Доріжка» до РДА

У легковому автомобілі Яворівської райдержадміністрації, що на Львівщині, знайшли наркотичні речовини — марихуану та амфетамін. Як стало відомо «УМ» iз власних джерел у міліції, у суботу ввечері яворівські міліціонери спільно з даішниками провели операцію і затримали перевізників «наркоти» — водія та невідому особу. Обох узяли під варту, а наркотики вилучили.

СБУ взялася за «майнову конверсію»

Львівські СБУшники викрили оборудку службовців одного з держпідприємств оборонної галузі на суму майже 2,5 млн. грн. Як пояснюють у небагатослівному прес–центрі СБУ, ще у 2008 році працівники цього підприємства, «використовуючи протиправний механізм, незаконно відчужили на користь третіх осіб нежитлові приміщення колишнього профілакторію загальною площею 771 кв. м, які перебували на балансі цього підприємства». Кажучи простою мовою, хотіли нахабно продати профілакторій, котрий належав військовикам. Як нескладно здогадатися, справу роздержавлення оборонного майна «кришувало» як керівництво заводу, так і високі чини військового міністерства.

Або дорожче, або не поїдемо

Львівські перевізники вимагають підвищити плату за проїзд у маршрутних таксі до 2,5 гривнi. Зараз вона становить 1,75 копійки. Зондувати ґрунт на предмет подорожчання «маршрутники» почали ще кілька місяців тому, але міській раді вдавалося «відбріхуватись».

Рада проти тиради

Генеральний консул Росії у Львові Євген Гузєєв має всі шанси увійти в аннали дипломатії. Нещодавно він відзначився неабиякими «пізнаннями» в українській лінгвістиці, зазначивши, ніби українську мову в Західну Україну принесли більшовики. Тепер набирає обертів розголос про його псевдоісторичні пізнання — Гузєєв зайнявся поясненням слів Володимира Путіна, котрий заявив, що перемогу в ІІ Світовій війні Росія здобула б, навіть якби Україна не входила до складу Радянського Союзу.

200 гривень для Бандери

200 гривень для Бандери

У нещодавно прийнятому бюджеті Львівщини обласні депутати передбачили 400 тисяч гривень на продовження будівництва пам’ятника Степану Бандері. А депутатка від ВО «Свобода» Ірина Сех запропонувала поправку до проекту бюджету Львівської області 2011 року, згідно з якою видатки на управління комунального господарства зменшуються на 200 тисяч гривень, які підуть на добудову меморіалу. Ще 200 тисяч мали б надійти за рахунок скорочення виконавчого апарату Львівської обласної ради. Запропоновану поправку підтримали 76 депутатів.

Віфлеємська естафета

Віфлеємська естафета

Громаді Львова пластуни передали Віфлеємський вогонь напередодні Різдвяних свят. Урочистість відбулася 3 січня в кафедральному греко–католицькому соборі святого Юра. Суть акції в тому, аби іскра з місця народження Ісуса Христа потрапила до кожної християнської оселі, адже цей вогонь є символом тепла, миру та злагоди і традиційно розповсюджується напередодні Різдва Христового скаутами всієї Європи.

Підвішені обіцянки

Підвішені обіцянки

Днями на проспекті Свободи у столиці Західної України провели дотепну акцію–підсумок діяльності глави держави та його владних соратників. Попід саменьким пам’ятником Тарасові Шевченку встановили Україну–ялинку, на якій повісили передвиборчі обіцянки Януковича, як от «канікули на 5 років для малого бізнесу», «дешевий газ», «рівність усіх перед законом», «побудова і зміцнення демократії» та інші. Під різдвяним деревом походжали ряджені під Януковича та його найодіозніших урядових соратників. Аби глядачам було легше розібратися «ху із ху», вертепарі Громадянського руху «Відсіч»повбирали портретні маски.

Діти мають знати правду!

Через намагання переписати підручники з історії для 5–х та 11–х класів львівські депутати готуються вивчати історію за спеціальним розширеним зошитом–підручником. Ініціатором пропозиції виступила партія «Україна Соборна» на останньому засідання сесії міської ради. Нагадаємо, політику цієї опозиційної партії формують депутати, котрі залишили Українську народну партію через те, що вона підсилює правлячу коаліцію. Тож, за поданням «соборників», міські депутати ухвалили заяву, розгромивши ініціативу міністра освіти Дмитра Табачника щодо створення спільного українсько–російського підручника з історії.