Замкове меню

Замкове меню

Оренда найбільшого румовища — замку в Старому Селі, що під Львовом, стала найгучнішою справою львівських пам’яток. Та й гроші дають нібито вітчизняні інвестори. За словами основного концесіонера замку підприємця Михайла Риби, аж дев’ять приватних підприємств готові вкладати кошти у відновлення історичної споруди. Щоправда, обсягу робіт, чи точніше кошторису, наразі не визначено, адже слово «замок» щодо стану колишнього потужного укріплення занадто гучне — від пам’ятки лишилися тільки стіни та башти. Як зазначив пан Риба, їх доведеться «очистити, законсервувати, укріпити. Все залежатиме від результатів досліджень. Може, знадобиться 300 мільйонів гривень, може 600, може і 100».

Ображений на «Криївку»

Ображений на «Криївку»

Днями Олег Царьов звернувся із відповідним запитом на ім’я Президента, Прем’єра і львівського «губернатора» Василя Горбаля. Як повідомив пан Царьов на прес–конференції, львівський ресторан слід перевірити на відповідність виконання Конституції. Царьов упевнений, що заклад має бути закритий, включно з порушенням кримінальної справи. За словами «регіонала», діяльність кнайпи, де при вході «хлопець iз німецьким автоматом» питає «москалі є?», розпалює міжетнічну ненависть. Окреме обурення у Царьова викликало те, що на вході до ресторації вживається слово «москаль». «Я росіянин, я не москаль», — наголосив «регіонал».

До Львова привезуть чудодійну ікону

У четвер, на свято Покрови, до Львівського Свято–Покровського кафедрального собору Львова (УПЦ КП) прибуде Дубинська чудотворна ікона Божої Матері. Ця ікона славна не лише тим, що молитви перед нею зцілили багатьох людей від душевних і фізичних хвороб, а й тим, що у 2004 році святиня замироточила.

Усе, як тоді

Цієї неділі в місті Лева відбудеться традиційний марш до 68–ї річниці створення Української повстанської армії (УПА). Попри те, що «день народження» УПА припадає на день Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня, організатори вирішили подбати про вшанування пам’яті героїв визвольної боротьби заздалегідь. Та й, мовляв, вихідний день для маршів краще підходить, ніж робочий. Ініціатором заходу виступили Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять», за підтримки Центру досліджень визвольного руху, а також магазин зброї та спорядження «Штурм».

У сирі сила!

Із цієї п’ятниці по неділю у Львові відбудеться свято, цілком позбавлене політичного присмаку — Свято сиру та вина. За новою міською традицією, проведуть гастрономічний «фест» на площі Ринок. Основною стравою буде різноманітний сир, якого на Галичині виробляють чимало, і відповідно, вино. Сир постачатимуть не лише великі підприємства, а й приватнi сировари. Так само, крім «казенного вина», буде продукція «домашніх» виноробів. Щоправда, як обіцяють організатори, на ярмарку буде не лише «поїдання з запиванням», а й безліч різної «фольклорної автентики».

Рейдерство чи хабарництво?

Голова Львівської обласної територіальної виборчої комісії Ігор Кравчук перебуває в СІЗО, куди його доправили позавчора після арешту працівники Служби безпеки України. За повідомленням прес–служби СБУ, затримання відбувалося «під час спроби дати хабара іншому члену ТВК».

Місту Лева перекрили вентиль

У середу київські газовики з ДК «Газ України» відключили найбільшу котельню Львова. Відтак без гарячої води залишилося півміста — 715 будинків Сихівського, Франківського та частини Личаківського районів. Газовики наполягають, що в усьому винні споживачі. Раніше представники «Газу України» висунули вимогу місту до кінця місяця на 100 відсотків розрахуватися за спожите паливо. Газовий вентиль перекрили попри те, що львів’яни розплатилися на 88% від необхідної суми. Перекриття саме Львова виглядає досить дивно, адже найбільші боржники якраз перебувають у східних областях: Дніпропетровській (821 млн. грн.), Донецькій (773 млн. грн.) і Харківській (732 млн. грн.). А «відключений» Львів завинив суму хоч і чималу, але, порівняно з рештою боржників, не астрономічну — 123 мільйони. Крім того, в «антирейтингу» зі сплати за газ Львів перебуває на десятому місці.

Під оберегом УПА і Президента

Під оберегом УПА і Президента

Греко–католицький храм Архiстратига Михаїла в селі Верин на Львівщині відзначився досить резонансним естетичним прийомом: його стіни розписали ликами сучасних політичних та релігійних діячів. На стінах святині у молитві спільно схилили голови перед Дівою Марією та маленьким Ісусом воїни УПА, нинішній Папа Римський Бенедикт XVI та найбільш улюблений українцями Іван Павло II, митрополит Андрей Шептицький та кардинал Любомир Гузар. Щоправда, резонанс виник через зображення на малюнку серед вище перелічених визначних діячів попереднього глави держави Віктора Ющенка з дружиною Катериною і сином Тарасом.

А покажіть–но своїх кандидатів

Львівські правоохоронці зацікавилися політичними партіями. Йдеться, зокрема, про «Нашу Україну». Як розповів «УМ» один з очільників «нашоукраїнського» штабу Олесь Старовойт, до міської організації завітало двоє працівників у формі — старший лейтенант і сержант. Міліціонери перевіряли, чи дійсно партійна організація працює за цією адресою, і між іншим, попросили показати список кандидатів. Партійці ввічливо пояснили, що такої інформації не нададуть, і правоохоронці пішли ні з чим.

Суперхімія від Жана–Марі Лена

Суперхімія від Жана–Марі Лена

Нобелівський лауреат iз хімії 1987 року, професор Жан–Марі П’єр Лен разом iз делегацією науковців зі Страсбурзького університету завітав до України, аби відвідати III Міжнародну літню школу «Супермолекулярні системи в хімії та біології» та взяти участь у щорічному засіданні вчених iз Групи молекулярних рідин Європи та Групи молекулярних рідин Японії. Такі зустрічі науковці проводять iз 1982 року в різних країнах, щоб співпрацювати на міжнародному рівні та координувати свою роботу. Цьогоріч вчені зібрались у Львові. Одразу по приїзді поважний гість узявся ділитись знаннями з колегами та просто вдячними слухачами. Так, учора ввечері професор прочитав лекцію студентам «Політехніки», а сьогодні зранку виступить у дзеркальному залі Університету імені Франка.