На Сихів — за 30 хвилин

1 грудня у перше плавання запустили так званий рейковий автобус. Цьому диву техніки значно ближче до поїзда, ніж до автобуса, але залізничники — народ підневільний: написано «автобус», то автобус. Хоча лунає й інша назва — рейкове маршрутне таксі. Як би там не було, але автобус на рейках об’єднає найбільший спальний район Львова Сихів, Привокзальну та віддалене Підзамче.

Підпал за принциповість

Підпал за принциповість

У ніч проти суботи зловмисники спалили автівки депутата–кунівця від «Нашої України» Івана Василишина та його дружини. У міській раді депутат займався вічно актуальним питанням — комунальним майном та міською власністю, входячи до складу відповідної комісії.

Кінцева станція — «Підзамче»

Сьогодні у Львові поховають останки 602 людей, розстріляних на залізничній станції Підзамче ще в 40–х роках. Людей закатували майже в самому місті, між залізничною колією та Високим Замком. Страшна знахідка — близько 600 людських тіл, серед яких 11 жінок та 114 дітей, зокрема троє немовлят, кілька дітей віком трьох–чотирьох років. У братській могилі знайшли дитяче взуття, буковинські постоли, натільні хрести та медальйони. Місце кривавої розправи енкаведистів ще у 2006 році виявили представники львівського «Меморіалу імені Василя Стуса».

Баталія за телевишку

Усе почалося в п’ятницю ввечері, коли близько десятої години на місцевому «12–му каналі» почали транслювати запис прихованою камерою, зроблений у кабінеті місцевого олігарха і за сумісництвом почесного президента ФК«Карпати», колишнього нардепа від Партії регіонів Петра Димінського. У записі йшлося начебто про домовленості гендиректора обласного телебачення Ярослава Климовича та Петра Димінського щодо суб­оренди прайм–тайму. При цьому озвучували відповідні схеми, як ліпше обіграти ситуацію. Після п’ятихвилинної трансляції позаплановий вихід в ефір Димінського «відрубали». Незабаром підтягнулися й силовики, викликані телевізійним керівництвом, котрі й узяли телебачення під свій захист.

Не чекали!

Не чекали!

У Міністерстві охорони здоров’я України закликають при перших ознаках застудних захворювань невідкладно звертатися до лікарів. «Лікарі знають, як надавати допомогу, але є проблема своєчасного звернення до медиків», — заявив міністр охорони здоров’я України Василь Князевич у четвер на засіданні уряду. Медики попереджають: як тільки хворий починає задихатися від кашлю — необхідна термінова госпіталізація».

Вшанований Антонич

На вихідних у селі Бортятин Мостиського району, що на Львівщині, відкрили музей–садибу видатного українського поета Богдана–Ігоря Антонича. Акцію провели до столітнього ювілею геніального галичанина, адже саме у батьківській садибі в Бортятині минуло дитинство та юність Антонича.

Міна від доцента

Львівським міліціянтам удалося вирахувати «мінувальника», котрий нещодавно повідомив про закладену вибухівку у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені Гжицького. Як відомо, кількість «замінованих» ВНЗ стрімко зростає під час сесії. Але на «вибухівці по телефону» попадаються, зазвичай, студенти. Цього ж разу «терористом» виявився не просто викладач цього ж ВНЗ — «бомбу» закладав гордий власник наукового ступеня.

Під летовище заклали капсулу

Під летовище заклали капсулу

У столиці Галичини нарешті взялися за будів­ниц­тво нового потужного терміналу для прийому пасажирів. У вівторок урочисто заклали капсулу — ця акція символізує, що крига скресла, і доведення львівського аеропорту до пуття розпочалося. На­гадаємо, найбільш жорсткі претензії з боку УЄФА лунали, власне, через зволікання із реконструкцією небесної брами Львова. Згодом пробуксовки навколо переведення застарілого летовища в європейський формат спричинили навіть кадрову війну і звільнення директора аеропорту.

«Нечиста» бухгалтерія

Як розповіли «УМ» у прокуратурі Львівської області, пані Тимчишин, яка працювала на керівних посадах у львівській філії «Укрсоцбанку», загалом примудрилася заволодіти коштами вкладників на суму 4 483 904 гривень 74 копійки.

Зварич переходить у наступ

Колишній суддя Ігор Зварич, звинувачений у корупції і який зараз перебуває у СІЗО, звернувся до Генпрокурора України Олександра Медведька з вимогою усунути від розслідування його справи Рената Кузьміна та Володимира Жербицького. Як повідомила «УМ» прес–секретар адвокатів колишнього судді Тетяна Турчина, Зварич вимагає, аби Генпрокуратура передала його справу іншому правоохоронному органу.