Шпигун із кавою

Шпигун із кавою

Минулими вихідними легендарному Юрію–Францу Кульчицькому, уродженцю села Кульчиці, що на Самбірщині, вдячні земляки нарешті встановили пам’ятник. І хоч Кульчиці відомі українцям у першу чергу тим, що є батьківщиною гетьмана Петра Конашевича–Сагайдачного, але інший уродженець села набув–таки європейської слави. Як уже писала «УМ», він не лише відкрив першу в Україні та Австрійській імперії кав’ярню, а й урятував Відень під час турецької облоги.

Що заборонено в Росії, дозволено у Львові

Цьогорічний український кінофестиваль, що пройде 21—24 серпня у місті Лева, відзначиться двома гучними подіями. Одна дещо скандального характеру: нарешті фільм покійного Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу» покажуть у нормальній якості. Сіль події у тому, що цю картину заборонили до показу в Російській Федерації. Тож, враховуючи запопадливість нинішньої української влади до «російського питання», можливі варіанти — чи то фільм захочуть зняти з показу, чи представники влади вийдуть з кінопоказу.

Вірус прийшов iз водою

Днями у Дрогобицькому районі Львівщини офіційно зафіксовано спалах гепатиту «А». Як повідомили «УМ» у Головному управлінні МНС України у Львівській області, в період з 19 по 31 липня в інфекційне відділення Бориславської лікарні було шпиталізовано десять осіб.

Проїзд дозволить Сваровскі

Незабаром Львів дивуватиме туристів не лише старовинною архітектурою, а й світлофорами... «від Сваровскі». Як з’ясувалося, відомий ювелір у вільний від роботи час є власником фірми, яка займається організацією дорожнього руху та його безпекою, зокрема і світлофорами. Її фахів­ці доріг не ремонтують, але встановлюють паркувальні пристрої та дорожню розмітку, що світиться уночі.

Від наречених і вишиванок до тортів та ковалів

Від наречених і вишиванок до тортів та ковалів

Міська рада Львова дипломатично обійшла всі гострі кути, пов’язані зі святкуванням Дня Перемоги. На вихідні «столиця Галичини», замість борні між ветеранами, відзначить і День матері, і День святого Юрія — покровителя Львова, і, звичайно ж, День народження міста.

Без захисту

У процесі над Ігорем Зваричем, колишнім головою Львівського обласного апеляційного суду, новий скандал — Печерський районний суд Києва усунув від справи одного з адвокатів екс–судді — Руслану Юхименко. Як розповіла «УМ» прес–секретар адвокатів Зварича Тетяна Турчина, під час учорашнього засідання суд задовольнив клопотання Генпрокуратури щодо відсторонення пані Юхименко від справи. ГПУ мотивувала це тим, що адвокат буцімто затягує розслідування справи, хоча воно формально закінчилося ще наприкінці минулого року. Як зазначила пані Турчина, причиною клопотання з боку Генпрокуратури стало те, що адвокат нібито занадто довго знайомиться з матеріалами справи, хоча в законі немає обмежень із цього приводу.

Український «пушкар»

У неділю в центрі міста, на вулиці Коперника, 5, освятили пам’ятну дошку легендарному генерал–хорунжому армії Української Народної Республіки Роману Дашкевичу. Саме в цьому будинку в міжвоєнний час Роман Дашкевич очолював спортивне товариство «Луг». Що найцікавіше, фінансування таблиці Романа Дашкевича, соратника Євгена Коновальця, взяв на себе депутат–«регіонал» Петро Писарчук.

Кордон «буксує» через Великдень

Польсько–український кордон «нагрівся» майже до точки кипіння — вже два дні автомобілісти не можуть рушити «ні взад — ні вперед». Найбільші черги на переїздах: Гребенне—Рава–Руська та Дорогуськ—Ягодин. Тут колони з автомобілів розтягнулися на два кілометри. Аби потрапити в Польщу, водії простоюють по шість годин.

«Заєць» із пістолетом

Конфлікт, який завершився стріляниною, виник майже на рівному місці — під час перевірки проїзних квитків у трамваї. У відповідь на традиційне «прошу показати проїзний квиток» пасажир попросив контролерку продемонструвати відповідні документи. А далі, за словами начальника служби контролю ЛКП «Львівелектротранс» Андрія Короля, «заламуючи їй руку, почав виривати документ». На допомогу контролеру прийшли пасажири, які на зупинці «вулиця Сахарова» вивели хулігана з салону. І вже тут, стверджує начальник львівських контролерів, пасажир «дістав із кишені пістолета, скеровуючи його в бік пасажира–захисника».

Програми —державні, цілі — кримінальні

У столиці Галичини гроші «дерибанять» віртуозно — як не на повені, то на Євро–2012. Цього разу львівським «ментам» удалося розплутати одну з ниточок, яка вивела їх на організовану корупційну групу, котра «тягнула» гроші, прикриваючись футбольним чемпіонатом. Як розповіли «УМ» у відділі громадських зв’язків міліції Львівщини, йдеться про розтрату майна в особливо великих розмірах. Аферою займалася фірма, пов’язана з львівськими чиновниками, компетентними у справах «дерибану» державних коштів. Гроші привласнювали з «виділених на виконання цільових державних програм, пов’язаних із підготовкою міста Лева до проведення фінальної частини Євро–2012».