На благо двох країн

Це, напевно, була одна з найбільш зворушливих нагородних процедур, яку можна уявити, — вшановували не розпіареного чиновника чи заслуженого директора музею. Нагорода знайшла скромного героя сільського господарства, бельгійця Бернара Вілема, котрий під Судовою Вишнею створив європейську оазу — новаторську козячу ферму. Його козячий сир, певно, куштували всі ВІП–персони України, адже аналогів цьому харчу в нас просто немає.

На півроку до поляка

Польські урядовці спростили життя українським заробітчанам. Тепер наші співвітчизники зможуть працювати у братів–поляків без дозволів на працю — лише на підставі складених заяв, прийнятих у польських управліннях праці. Вистачить відповідної заяви з боку можливого працедавця. Днями розпорядження у справі спрощення відповідних бюрократичних перепон, підписане міністром праці та соціальної політики, має з’явитися у польському аналозi «Урядового кур’єру».

«Вуйку» не вірте

Половину з терміну «благодійник» уже відбув у СІЗО, адже справа досить давня. Як розповіла «УМ» співробітниця обласної міліції Ольга Адамська, ще у вересні 2005 року на Жовківщині було створено благодійну організацію для допомоги дітям. Охрестили благодійну фундацію, ні сіло ні впало, «Торнадо», і, щонайдивніше, взяли її під опіку місцеві баптисти. Зрештою, справу робили добру: дітей годували та одягали, забезпечували всім необхідним. Один із членів церкви навіть віддав благочинній організації своє помешкання. Ніхто й гадки не мав, що насправді відбувається у стінах цього притулку.

Ангели добра

У неділю Львовом пройшла найбільш зворушлива і найменш комерційна «демонстрація» — урочистою й не дуже ходою по центру прочимчикували помічники святого Миколая. Жодних партійних гасел чи прапорів, жодних стурбованих політиканів — парадувала молодь. Близько сотні асистентів українського «Санта–Клауса» урочисто пройшли від Львівської опери через проспект Свободи до пам’ятника Міцкевичу й назад. За інформацією організаторів, у добровольці до святого Миколая вже записалося більше п’яти сотень львів’ян i прийом на добровільну «роботу ангелом» уже закінчено.

Заповів нащадкам

Заповів нащадкам

Наступного вівторка у селі Млини, що у Республіці Польща, відбудуться урочистості з вшанування пам’яті автора нинішнього Державного гімну України, священика Михайла Вербицького. Дата створення музики до «Ще не вмерла України» залишається дискусійною. Текст Чубинського вперше було опубліковано у грудневому числі часопису «Мета», який фактично вийшов у січні 1864 року і незабаром був покладений на музику Вербицьким. Ця потужна патріотична композиція одразу набула величезної популярності серед всього свідомого українства.

Бізнесмен зірвався з гальм?

У понеділок близько 17:00 на найбiльшому продуктовому львівському ринку «Привокзальний» сталося криваве вбивство. Просто у кабінеті директора застрелили працівника ринку. Як розповіли «УМ» у Головному управлінні міліції Львівщини, невідомий піднявся на другий поверх адміністративного корпусу базару, зайшов до кабінету, витягнув із пакета пістолет і застрелив «першого стрічного». Після розстрілу нападник утік.

У політику — з молитвою

У Львівської міської ради відтепер є власний капелан. Ним став греко–католицький священик, настоятель однiєї з найбільших львівських парафій, що на Сихові, Орест Фредина. Тож надалі новообрані міські депутати кожну сесію починатимуть із молитви. І навіть уже встигли спільно зачитати «Царю небесний».

«Євробунт»

«Євробунт»

Більше сотні працівників будівельної компанії «Комфортбуд», які займалися будівельними роботами на львівському стадіоні до Євро–2012, учора оголосили страйк. Будівельники скаржаться, що їм уже кілька місяців не виплачували зарплату. Наразі ситуація є «нестабільною», адже, за чутками, замість грошей людям погрожують... звільненням. У будь–якому разі трударям немає що втрачати, і вже навіть пролунала інформація, що якщо не буде грошей, вони вийдуть iз протестом на вулиці, прилеглі до стадіону.

Неназвані, а вже відомі

Неназвані, а вже відомі

Місто Лева сьогоднi стане першим з українських міст, де відбудеться представлення братiв–талiсманiв футбольного чемпіонату Європи–2012. Церемонія за участю театру «Воскресіння» пройде на площі перед Оперою. На думку організаторів, залишилося правильно охрестити футбольних героїв, яких у вiвторок уже показали публiцi у Варшавi. Футбольні функціонери розглядають кілька варіантів: Славек і Славко, Семко і Стрімко або ж Клемек і Ладко. За цi варiанти голосують на сайтi УЄФА.

Львів буде з водою

Найближчим часом у Львові запустять новий водопровід, який і повинен зробити водопостачання цілодобовим не на словах. Учора на проспекті Свободи справу почали доводити до пуття. Як повідомили «УМ» у Львівській міській раді, уже прокладено 840 погонних метрів нового поліетиленового водопроводу із запланованих 860. Окрім заміни магістрального водогону, прокладатимуть нові під’єднання до будинків.