Та він, буржуй, у поїздах їздить!

Та він, буржуй, у поїздах їздить!

Позавчорашня заява начальника Головного пасажирського управління «Укрзалізниці» Леоніда Лобойка викликала ефект вибуху бомби. «Якщо сьогодні стабілізуються ціни на всі витратні частини, то десь у 2—2,5 раза потрібно підвищити тарифи», — сказав чиновник. — Адже з 1991 р. дизпаливо виросло в ціні майже в 29 разів, а тарифи — лише в 9 разів». Саме таким чином, мовляв, «Укрзалізниця» планує забезпечити беззбитковість пасажирських залізничних перевезень до 2015 року.

Нам «покращили» ціни вже сьогодні

Нам «покращили» ціни вже сьогодні

...Ринок «Лісовий», що на околиці столиці, ми вибрали для свого журналістського експерименту навмисне: покупці його вважають найдешевшим серед роздрібних. І тому, вивчаючи ціни на основні продукти харчування, ми дали своєрідну фору уряду Віктора Януковича — адже на інших базарах все коштує на порядок дорожче.

Манна земельна

Манна земельна

Минулого тижня Харківська облрада, всупереч логіці, таки затвердила обласну програму «Земля — людям». Жоден з депутатів не посмів проголосувати проти популістських, але таких привабливих обіцянок: 98 народних обранців були за, 11 утрималось.
Про те, що вся вільна земля у прилеглих до обласного центру районах викуплена вже давно і за великі гроші, харків’яни і чули, і бачать — розкішні котеджі заможних городян з усіх боків оточили мегаполіс. Але як тільки голова обласної ради Василь Салигін пообіцяв місяць тому усім бажаючим по 25 соток у 25–кілометровій зоні Харкова, людей раптом зрадило відчуття реальності. Вони вірять, що перед виборами може матеріалізуватися навіть земельне диво і добровільно шикуються у багатотисячні черги.

Квітка з Петриківки

Квітка з Петриківки

«Це до конкурсу «Козацькому роду нема переводу» діти робили», — каже відома майстриня, вчителька та директор школи Марія Пікуш, показуючи настінну «колекцію» малюнків своїх учнів. Зі стін на нас дивились не тільки традиційно петриківські рослинні орнаменти — за нами уважно спостерігали запорізькі мужі. У обласному конкурсі, який проходив у Дніпропетровську, журі розглянуло понад чотири сотні дитячих малюнків, і тільки сто тридцять було відібрано для експозиції. «З них дванадцятеро (у порівнянні з іншими школами це найбільше) — з нашої Петриківської художньої школи. А один із хлопчиків і нагороду отримав», — з радістю і захопленням в очах каже Марія Іванівна. А поруч із запорожцями — ще й здивовані, а подекуди й кумедні звірята. Як виявилось, це було особливе завдання — зобразити якусь тварину засобами петриківського розпису. Дітей ніколи не обмежують темами, а також заохочують до їх творчого вирішення, так прищеплюючи любов до розпису.

Дешевий шашлик — до Нового року

Дешевий шашлик — до Нового року

Виробники свинини, яловичини, курятини, а також яєць домовилися з урядом, що вони зафіксують гуртово-відпускні ціни на свою продукцію до 2008 року. Його підписали ще у вівторок головний аграрій країни Юрій Мельник та низка галузевих об'єднань. Серед них Всеукраїнський союз сільськогосподарських підприємств, Асоціація фермерів і приватних землевласників, Союз птахівників України, корпорація «Тваринпром», Національна асоціація виробників м'яса та м'ясопродуктів «Укрм'ясо» та виробничо-наукове об'єднання птахівничої промисловості «Укрптахопром».

Дорога ти моя Україно!

Дорога ти моя Україно!

Кожен похід на ринок чи в магазин дарує неприємні відкриття: більшість продуктів дорожчає! Експерти засмучують остаточно, прогнозуючи підвищення цін чи не на основні в Україні продукти харчування, навіть так звані сезонні, які влітку завжди коштували менше. Так, м'ясо, молоко, сир та яйця у липні підскочили в ціні на 40 відсотків, а здоба найближчим часом подорожчає удвічі.

Допомога — від сусіда

Допомога — від сусіда

Мабуть, ви не раз ділились розсадою огірків чи помідорів із сусідами і помічали, що ваша зелень у них дає значно кращий врожай. І справа тут зовсім не в тому, що у сусіда все завжди краще. Головне — знати що, де і як садити. Тоді й ваші врожаї битимуть усі рекорди.

Пшеницю — у трубопровід!

Пшеницю — у трубопровід!

Цьогорічна посуха в Україні, яка завдала серйозного удару по аграрному сектору та значною мірою паралізувала експорт зернових, вимагає нестандартних заходів. Адже гарантувати, що подібна ситуація не повториться наступного року, не може ніхто: прагнучи захистити внутрішній ринок, держава «здає» експортні ніші. Як наслідок, ми втрачаємо не тільки реноме «житниці Європи», а й значні валютні надходження. Сусідня Росія запропонувала нам разом із Казахстаном скоординувати зусилля і створити організацію на кшталт ОПЕК — країн, що видобувають нафту. Спільні зусилля допомагають «опеківцям» тримати ціни на ринку. Організація за участю «України—Росії—Казахстану», за задумкою, могла би регулювати досить великий сектор ринку зерна.

«У вас є насіння ранніх кокосів?»

«У вас є насіння ранніх кокосів?»

Нинішня посуха, яка призвела до значних втрат врожаю, змусила науковців-аграріїв замислитися: а, може, нашим селянам, аби і надалі не залишатися біля розбитого корита, варто робити ставку на інші сорти рослин? Тим паче, що науковці всього світу одностайні — клімат мінятиметься й надалі. Серед зернових культур експерти радять надати перевагу олійним, а в МінАП заохочують зрошувати свої врожаї. Навіть незважаючи на те, що задоволення це не з дешевих.

Грипу — ні!

Ті, хто вважає, що українська наука вмерла, — глибоко помиляються. Яскраве підтвердження цьому — перший в Україні препарат від пташиного грипу. Вакцина стала реальністю, а не блакитною мрією українських фермерів, завдяки вітчизняним виробникам. А саме — науково-навчальному «Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини», які розробили вакцину під назвою «АвіФлуВак-ІЕКВМ», та корпорації «Укрзооветпромпостач» — вакцина «ГРИПТАВАК-Н5N1».