Білорусь нам допоможе

Із 450 тисяч тонн дефіциту солодкого піску в Україні наразі залишився мінус лише 30—40 тисяч тонн. Покривати нестачу у профільному міністерстві планують за рахунок білоруського продукту. Адже, за балансом, Білорусь має можливість експортувати близько 80 тисяч тонн піску.

Згинь, нечиста сило!

Згинь, нечиста сило!

Село у нас розвивається не туди. На вчорашньому засіданні голова Кабінету Міністрів Микола Азаров заявив, що «всі спроби реформ не дали очікуваного результату». І тому запропонував зайнятися модернізацією агропромислового комплексу — «впритул».

Еліта хоче свіжини

На звичну тваринницьку ферму підприємство «Агроекологія» зовсім не схоже: обплетені звичайним дерев’яним тином корівники, тварини у відкритих загонах, серед перших — завзято вистрибують молоді бички, яких місцеві за непосидючу вдачу прозвали «гончими». А доволі великою територією їздять у запряжених кіньми бричках. Ніби все тут демонструє традиційно український спосіб життя. І недарма — адже й худобу у п’ять тисяч голів, і поля у майже вісім тисяч гектарів обробляють старим дідівським способом. Без отрути, хімії та оранки.

Свинячі перегони

Свинячі перегони

Цьогоріч мрія кожного українця про «більше сала, більше м’яса» почне здійснюватись. Якщо в попередні роки поголів’я свиней, за оцінками експертів, щороку скорочувалось або ж «тупцювало на місці», то цього року поросят у країні побільшає — причому аж на 20 відсотків.

З думкою про «чорний день»

Застрахувати своє життя чи майно у нашій країні зовсім не означає, що ви автоматично отримаєте компенсацію у випадку, якщо щось трапилося. Страхові компанії, які й раніше полюбляли водити клієнта за ніс, під час кризи прикриваються реальними чи вигаданими фінансовими проблемами і не платять, посилаючися на цей своєрідний форс–мажор. Скажімо, за останні півроку на свої виплати чекають понад три тисячі киян, — підрахували в організації «Захист прав споживачів фінансових послуг». За їхніми даними, з кінця минулого року по травень 2010–го на банки та страхові компанії поскаржилися понад сім тисяч українців. «У випадку зі страховими компаніями основними проблемами стали затягування строків виплат та невиплати за страховими випадками», — повідомили у прес–службі організації.

Електрика не пахне

На 40 гектарах землі поблизу села Великий Крупіль Згурівського району Київської області з’явився унікальний не лише для України, а й для країн СНД тваринницький комплекс. І родзинка ферми не в тому, що, незважаючи на загальний спад галузі, вона успішно діє та ще й збирається удвічі збільшувати комплекс на чотири тисячі корів. Тут запустили найбільший і поки що єдиний офіційно оформ­лений комплекс із виробництва біогазу.

Дорога наша владо!

«Щиросердні» заяви «регіоналів», що, отримавши владу, вони неодмінно скоротять витрати на управлінський апарат, виявилися лише передвиборчими обіцянками. Проаналізувавши видатки на органи центральної виконавчої влади у 2010 році і порівнявши їх із 2009 роком, з’ясовуєш, що суми витрат не скоротили. А навпаки — їх суттєво збільшили.

Не дуріть Азарова

Прем’єр–міністр Микола Азаров назвав бюджет–2010 «дуже складним кризовим бюджетом, але водночас першим збалансованим реалістичним документом». Його ж попереднику — закону зразка 2009 року — очільник уряду присвятив значно більше часу. «Це найгірший бюджет за всю історію країни, практично бюджетний бєспрєдєл. Зафіксоване масове розкрадання коштів платників податків з минулорічного бюджету, а також нецільове їх використання, зокрема на передвиборчу кампанію колишнього Прем’єра», — наголосив Микола Азаров на вчорашньому засіданні уряду.

Закон пустелі

З наступного місяця може зрости ціна на цілу низку продуктів: бутильовану воду, а також інші газовані напої і дитяче харчування. Виною тому — норма проекту закону про бюджет, в якій «збір за спеціальне водокористування в частині використання поверхневих та підземних вод, що входять до складу напоїв» урядовці збільшили з 5,04 до 75,6 гривні за 1 кубометр.

За газ — реакторами

За газ — реакторами

Учорашнє засідання Кабміну почалось із великих обіцянок. «Сьогодні Всесвітній день охорони здоров’я людини. У цей день я хочу підкреслити, що новий курс нашої влади передбачає, що Україна дійсно — для людей, і тому серед головних для нас пріоритетів — завдання за лічені роки так модернізувати медицину, щоб профілактика та лікування були сучасними і доступними та однаково високого рівня від Києва до кожного села», — з натхненням прочитав голова Кабінету Міністрів Микола Азаров.