Грип є — грошей нема

Відкладати надовго передвиборчу агітацію кандидат на пост Президента і водночас керівник Кабінету Міністрів просто не може. Тож засідання уряду почалось традиційно — з пошуку ідейного ворога. Цього разу ним став особисто Президент України. Від глави держави Юлія Тимошенко вимагала негайно підписати закон про виділення 1 мільярда гривень на боротьбу з епідемією грипу.

Дію скасовано

До нових ліків треба підходити з обережністю — подумали американські вчені й знайшли підстраховку для «просунутих» медиків. Дослідники виявили антидот до препаратів, які тільки починають застосовувати у клінічній практиці, повідомляє агенція «Медлінкс.ру». Найбільше специфічна речовина знадобиться тим пацієнтам, у яких при лікуванні новітніми препаратами проявлятимуться побічні ефекти.

І мед, і м’ясо, і картопля

І мед, і м’ясо, і картопля

«До уваги гостей: ви можете взяти участь у тест–драйві міні–тракторів», — зустрічав приїжджих привітний голос із динаміків. Уже вдесяте село Чубинське, що на Київщині, прийняло «Київську осінь». Особливу увагу цьогоріч приділили насінництву: можна було купити і саджанці рослин, полуниці й посадкову картоплю. Однак і решти сільгосппродуктів було вдосталь. Пропонували скуштувати м’ясоковбасні, молочні, хлібобулочні й навіть кондитерські продукти.

Уся надія на тростину

Уся надія на тростину

Як уже писала «УМ», цьогорічний дефіцит солодкого піску в уряді так і не визнали — знайшли необхідні відмовки про змову виробників та достатні запаси в Держрезерві. Однак уже наступного року й такими аргументами замилити очі буде нікому: якщо не вжити термінових заходів, посівні площі знову скоротяться, тож буряку, а відповідно й цукру, також поменшає. При цьому за відсутності перехідних запасів піску єдиний вихід держави — імпорт.

І «бухати» не треба...

Вдихання тютюнового диму людьми, які не курять, може стати причиною хронічного запалення печінки та накопичення в ній жиру, повідомляє сайт медлінкс.ру. Такі результати американські лікарі отримали після річного експерименту на лабораторних пацюках. За результатами дослідження, тварини, які вдихали тютюновий дим, нарощували жир у клітинах печінки. А це первинна ознака неалкогольної жирової хвороби, яка врешті–решт призводить до неправильної роботи органа.

Без дощів і коштів

Без дощів і коштів

Хоч цьогорічний урожай і не дотягує до рекорду, але й задніх не пасе — за прогнозами Міністерства аграрної політики, зернових та кукурудзи зберуть 45 мільйонів тонн (на 9 млн. тонн менше порівняно з минулорічним рекордом). Проте виручених коштів від продажу зернових аграріям не вистачить для проведення повноцінної посівної, окрім того, на шляху сіячів стоїть засуха. Всі ці «доданки» в сумі можуть значно понизити врожай–2010.

Ашгабат—Київ: без зупинок

Ашгабат—Київ: без зупинок

У столиці Туркменії — Ашгабаті — у рамках візиту Президента України Віктора Ющенка відбулася його зустріч у форматі «віч–на–віч» із Президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухамедовим. Головна тема розмови, поряд із угодами в аграрній та транспортній сферах, — створення двосторонньої ділової ради, збільшення товарообігу та «згладження» негативного для нас торговельного сальдо — можливість прямих поставок туркмен­ського газу до нашої держави.

Головне — вірити у краще

На позачерговому засіданні Кабміну, що відбулося минулої суботи, урядовці вирішили ознайомити громадськість із макроекономічними показниками державного бюджету. Отже, держбюджет–2010 планується з дефіцитом 3,97 відсотка. Загальний дохід планується на рівні близько 284 мільярдів гривень, а видатки — трохи більше 336 мільярдів. «Доходи зведеного бюджету на 2010 рік з урахуванням кредитування збільшуються майже на 17 відсотків», — повідомив виконуючий обов’язки міністра фінансів Ігор Уманський.

Не кури та підтягнись!

Не кури та підтягнись!

До цікавих висновків дійшли вчені Американського та Німецького центрів із контролю та профілактики захворювань. Їхнє дослідження, яке тривало від 1994 до 2006 року, засвідчило: цілком достатньо дотримуватись лише чотирьох вимог, щоб уникнути діабету та інсультів, значно подовжити тривалість життя та покращити його якість.

Навіщо нащадкам земля

Навіщо нащадкам земля

Реформи у сільському господарстві призвели до зростання безробіття в сільській місцевості, впевнені у Держкомземі. На захист своєї точки зору наводять статистику: майже 30 відсотків безробітних живе у сільській місцевості. А найвищий рівень безробіття серед молоді: безробітні селяни віком від 15 до 29 років становлять близько 53,5 відсотка незайнятого населення країни. Решта ж виживає переважно завдяки веденню господарства на присадибних ділянках.