За все заплатить покупець

За все заплатить покупець

Сьогодні ніхто в державі не знає, скільки коштує цукор. Ціни на солодкий пісок різняться майже удвічі: якщо кілограм цукру з Держрезерву обходиться покупцеві від 4,02 до 4,3 гривні, то «нерезервного» — від 5,13 до 7 гривень. Причому абсолютними рекордсменами з польоту цін визнано Автономну республіку Крим, Запорізьку та Одеську області, а також місто–герой Київ.

Привид молочного ревізора

Привид молочного ревізора

Днями в Україну приїде європейський комісар із питань АПК: цього разу перевірятимуть молочні підприємства. І якщо останнім пощастить пройти це випробування, європейці матимуть змогу спробувати українські молочні продукти, але, як кажуть, «на один зуб». Вітчизняні ж виробники зможуть тільки похвалитися своїм європейським статусом: зайняти серйозну нішу на цьому ринку найближчим часом їм не вдасться.

Солодка лихоманка

Світові ціни на цукор б’ють тридцятирічні рекорди: через несприятливі погодні умови у флагманів світового виробництва цукру — Бразилії та Індії — цьогоріч вартість солодкого піску може перевищити 500 доларів за тонну. Експерти світового ринку зазначають: цукор значно подорожчав уже з початку року — ціна на цукор–сирець досягла 18,5 цента за фунт, а на цукор–пісок — 485 доларів за тонну. Виробники ж чекають подальшого зростання.

Економіка в реанімації

На вчорашньому засіданні уряду панувала святкова атмосфера. Присутні міністри ніби відчували, що почують тільки хороші новини. Прем’єрка вирішила не розчаровувати своїх підлеглих: засідання почала зі звістки про те, що за останні чотири місяці українцям стало значно легше жити, адже економіка України починає поступово реанімуватися, показники зростають. Зокрема, промислове виробництво у червні, порівняно з травнем, зросло на 3,1%.

Посередник починає. І перемагає?..

Посередник починає. І перемагає?..

З початку нинішнього року Україна посідає третє місце у світі за продажем зерна: експорт збіжжя наблизився до рекордних за останні кілька років 24,7 мільйона тонн. Цього року ми також маємо непогані шанси утримати бронзу, адже наш основний конкурент — Аргентина, — за прогнозами, зіткнеться з неврожаєм.

Проте заробити на вирощеному вітчизняним аграріям буде важко: переважна частина прибутків перейде до власників елеваторів і перекупників. Вони, на думку Прем’єр–міністра Юлії Тимошенко, фактично створили в Україні штучну монополію, закуповуючи зерно у сільгоспвиробників за заниженими цінами. Думку Прем’єрки поділяють і в Антимонопольному комітеті — там розпочали спеціальне розслідування.

Плугом, сохою, граблями...

ершими жнива традиційно розпочали кримські аграрії: разом зі своїми колегами з сусідніх областей вони уже намолотили перший мільйон зерна. Крім автономії, до збору врожаю долучились сільгосппідприємства Кіровоградської, Запорізької, Полтавської та Дніпропетровської областей.
Однак цьогоріч фермерам також доводиться вирішувати вже традиційні жниварські проблеми: немає фінансування, брак техніки й пального. Розібратись на місцевому рівні із такою масштабною проблемою нелегко, тож «підключаються» чиновники всіх рівнів. А найдієвішу допомогу — технікою — жнивуючим областям надають сусіди.

А тепер — господарювати!

А тепер — господарювати!

«Прошу вас! Посідайте близенько, по двоє–троє, щоб усі могли розміститись», — інструктувала зі сцени місцевих жителів депутат сільради. У невеличкому сільському клубі зібралось чимало народу — значно більше, ніж він міг умістити. Сидячих місць усім не вистачило, навіть коли принесли додаткові табуретки з місцевої школи: тим, хто не прийшов вчасно, довелось постояти в коридорі. Навіть усі шість відчинених вікон не могли впоратись із незвично великою кількістю людей: у приміщенні швидко стало жарко.

Гроші — в села!

Учора Прем’єр–міністр України Юлія Тимошенко була пунктуальною, як ніколи, — спізнилась рівно на 40 хвилин. «У нас щойно закінчилася колегія з питань наповнення пенсійного фонду. Тому й трохи затрималась», — ніби вибачаючись за спізнення, розпочала учорашнє засідання Юлія Володимирівна.

Обережно, народ підслуховує!

Обережно, народ підслуховує!

Вітчизняний ВВП останнім часом — це вже не просто найбільший головний біль держави. Стараннями посадових осіб економіка перетворюється на щось таємне, глибоко секретне, а отже, загадкове, невловиме й ефемерне. Адже, скажімо, висновки й прогнози урядовців рішуче контрастують з оцінками експертів та фахівців, які не входять до команди Юлії Тимошенко.

Більше площ, та не врожаю

Більше площ, та не врожаю

Минулого тижня Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко заявила, що сільське господарство чи не єдина галузь, у якій спостерігається зростання показників виробництва. «Незважаючи на фінансові складнощі, аграріям удалося цього року засіяти яровими і зернобобовими культурами більшу площу земель, ніж торік.