Краще будемо голодними...

Краще будемо голодними...

Більшість продуктів, які їдять школярі й студенти, — це їжа–сміття. Хоч батончики, соки та шоколадки й мають високу енергетичну цінність, проте харчова цінність у них дуже низька. У результаті така їжа шкодить організму, а при регулярному споживанні може розвивати серцево–судинні й онкологічні захворювання.

Де земля найдорожча?

Про необхідність запровадження Державного земельного кадастру говорять останні років п’ятнадцять: без нього просто не можна легально продавати сільгоспземлі. Адже ні продавець, ні покупець не знатимуть, що вони насправді купують чи продають. Проте цьогоріч ситуація може змінитись, — запевняють у Держкомземі. Мовляв, і закон відповідний уже подали на розгляд Верховної Ради, та й за рік всю інформацію про земельні ділянки та їхніх власників мають звести в одну базу даних.

Допрацювалися до ручки

У Держкомстаті підрахували: порівняно з січнем минулого року промисловці виробили менше продукції — на 34 відсотки. Причому найменше виробили у січні: за перший місяць роботи в цьому році обсяги виробництва скоротились на 16 відсотків. Таке падіння експерти пояснюють у першу чергу скороченням експорту промислової продукції, з одного боку, і зменшенням внутрішнього попиту на неї — з іншого.

Печений страйк

Печений страйк

24 грудня минулого року хлібопекарі прийшли під стіни Кабінету Міністрів вимагати кращої долі собі і своїй галузі, а згодом вітали один одного з перемогою: урядовці вислухали пекарів і ніби згодилися піти на їхні умови. Однак учора пекарі знов були змушені прийти до Камбіну і вдруге повторити свої гасла.

І жодного грама хімії!

І жодного грама хімії!

Займатися нині землеробством «від сохи» — задоволення не з дешевих. Надто вже вагомі центнери врожаїв забезпечують у сучасному агровиробництві пестициди, гербіциди, інші хімічні добавки. Але, якщо глянути з іншого боку, хоча «органічної» продукції господар збере трохи менше, її якість буде значно кращою.

Поки радник не проїде, пшениця не зійде

Поки радник не проїде, пшениця не зійде

...У сім’ї фермерів Музик із Старої Костельниці — цілковита демократія. Якщо середнє покоління в особі сорокап’ятирічного пана Вацлава, який, власне кажучи, й господарює на фамільних гектарах — двома руками за Євросоюз та інтеграцію на Захід, то його батько Єжи, що більшу частину свідомого життя провів за соціалізму, наполегливо шукає недоліки процесу глобалізації. «Наш цукровий завод закрили. І не тільки наш, а й багато інших, люди без роботи, — загинає він мізинця, не ніяковіючи від присутності закордонних журналістів, яких привезли до них у гості за ЄСівською програмою. — А в Німеччині заводи працюють». Син розвиває тему: проблема не тільки з цукром, а й іншою продукцією країн Старої Європи — через високий курс місцевої валюти злотого, який тримається в Польщі.
Утім обидва — і батько, й син — сходяться в одному: пільгові кредити під два відсотки річних, які виділяють євросоюзівські програми — річ у господарстві дуже корисна. А ще: обидва дуже тішаться, коли в гості заходить пані Гражина.

Рекорд не допоміг

На жаль, рекордний урожай, про який так довго розповідали посадовці, цьогоріч не вплине на гаманці українців, що відвідуватимуть хлібні крамниці. «Зниження роздрібної ціни на хліб є малоймовірним. Адже здешевлення залежить від впливу великої кількості чинників», — повідомив «УМ» генеральний директор ВАТ «Хліб Києва» Ігор Мазуріка.

Їх задушила тростина...

Їх задушила тростина...

Із року в рік експерти прогнозують зменшення посівних площ під цукровим буряком і, відповідно, зменшення виробничих потужностей цукру. Цього року їхній прогноз здійснився на всі сто — керівництво близько половини цукрових заводів вирішило, що економічно вигідніше буде не починати роботу, адже сировини всім підприємствам усе одно не вистачає. Відповідно, кількість «свого» цукру в Україні меншає, а нестачу покриває дешевший імпорт.

Нам рівних у світі нема...

Нам рівних у світі нема...

Статус першої гривні надали швейцарські фінансисти. Це рішення вони ухвалили на щорічному засіданні комісії з естетики Міжнародного Фінансового Банку (IFB). Щоб дійти до таких висновків, експертам довелось проаналізувати 50 найпопулярніших валют світу. До того ж не тільки «приваблива зовнішність» купюр, платoспроможність та банківське забезпечення впливали на рішення комісії. Під час дослідження особливу увагу звертали на історичне значення зображених на банкноті людей чи архітектурних будівель.

З них і так нічого не візьмеш!..

Міністерство палива й енергетики ліквідує Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» і передає його активи дочірній компанії «Укргазвидобування». «Я прошу внести до рішен­ня колегії об’єднати ці підприємства й передати активи «Чорноморнафтогазу» «Укргаз­видобуванню», — повідомив учора міністр палива й енергетики Юрій Продан.