Водій, розганяйся до 6,50!

Водій, розганяйся до 6,50!

На вітчизняних автозаправних станціях знову міняють цінники. Причому аж ніяк не у бік зменшення. Процес, як це традиційно трапляється, розпочався із південних та східних областей. Ще 28—29 лютого у цінниках на більшості кримських АЗС замість 5.30 гривні за літр популярного «дев’яносто п’ятого» буденно вписали 5,60. От і все! При цьому надто зацікавлених автолюбителів ще й «втішили»: за тиждень–другий за цю ж популярну марку доведеться викладати і всі 6, якщо не більше, гривень. Місцевий антимонопольний комітет побачив у ситуації змову: мовляв, «бензинові королі» завчасно у традиційний спосіб почали готуватись до літнього сезону: зараз піднімемо трохи, а потім ще ледь–ледь.

СОНна дієта

Більшість людей із розладами сну має чудовий апетит, не відмовляє собі в тому, щоб добряче попоїсти, завдаючи цим значної шкоди своєму організмові. Якщо людина не може заснути, часто прокидається серед ночі й постійно скаржиться на млявість протягом дня, вони неправильно харчуються. Причому з часом ці симптоми набувають клінічного характеру. Лікарі медичного центру при Університеті Неймагену (Нідерланди) дійшли таких висновків, проаналізувавши дієтичні звички та режим сну 180 осіб, повідомляє агенція «АМІ–ТАСС».

Сійся, родися, пестицидна пшенице!

Після минулорічного неврожаю та проблем, які через нього виникли, влада поставила перед українським селянином непросте завдання — зібрати 40 мільйонів тонн зернових, і ні колоском менше! Аби інтенсифікувати процес, вирішили «налягти» на мінеральні добрива: виявилося, що наші аграрії використовують їх значно менше, ніж хлібороби у розвинених країнах. Урядові чиновники нині з усіх сил намагаються забезпечити селян хімікаліями, діючи за принципом «будуть пестициди — буде й пісня». Втім екологи дотримуються зовсім іншої думки, вважаючи, що зловживати добривами не варто.

Пухнасті ліки

Білі чи чорні, коротко– чи довгошерсті, примхливі чи ніжні — коти в будинку є запорукою вашого здоров’я. Адже саме вони зменшують ризик інфарктів у людей, переконані вчені з Університету Міннесоти. Упродовж масштабного десятирічного дослідження доктор Аднан Куреши та його колеги проаналізували дані про стан здоров’я 4,4 тисячі американців віком від 30 до 75 років. У половини «піддослідних» чоловіків та жінок вдома надовго поселився хоча б один котик, решта не збиралася «прописувати» у своєму помешканні муркотливу тварину.

Талон — це сила!

Талон — це сила!

З понеділка найбільша в Україні нафтовидобувна компанія «Укрнафта» тимчасово призупиняє поставки бензину у свою мережу автозаправних станцій, яка нараховує 563 АЗС майже в усіх регіонах України. До такого кроку товариство змушує чинне законодавство України, зокрема Закон «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти». Адже через брак власних переробних потужностей та заборону законом спрямовувати видобуту нафту на давальницьких умовах для переробки, товариство продає всю видобуту нафту на комерційних аукціонах. Найбільше від таких кроків постраждали майже 7 тисяч працівників автозаправок. «Ми докладемо усіх зусиль, щоб максимально забезпечити їхній соціальний захист, згідно із чинним законодавством та Колективним договором компанії», — запевнили «УМ» у прес–службі «Укрнафти».

Швидка медична... увертюра

Тиша і спокій для тих, хто щойно пережив інсульт — зовсім не підходяще лікування. Значно корисніше для них — слухати музику. Вона не тільки покращує настрій, а й прискорює відновлення пам’яті та уваги, повідомляє медичний журнал «Брейн».

Спільна справа на користь людям

Спільна справа на користь людям

«Київміськбуд», одна з найбільших будівельних компаній столиці, до дня пожежників зробив їм справжнє свято — збудував новеньке пожежне депо.
Кількість житлової площі у Києві, як і кількість киян, стрімко зростає. Лише цьогоріч «Київміськбуд» збирається здати більш як 500 тисяч квадратних метрів квартир для жителів столиці. У той же час кількість пожежних депо залишається незмінною. Тож будівництво пожежних станцій надзвичайно актуальне і стало одним із пріоритетних напрямів холдингу, одним із першочергових завдань. Особливо потрібним було таке будівництво на лівому березі столиці. Адже його обслуговувало всього п’ять пожежних депо, а в районі Позняків взагалі не було жодного.

Виплати надійдуть поштою

Виплати надійдуть поштою

Для надання компенсацій вкладникам Ощадного банку СРСР Міністерство фінансів перерахувало більше 400 мільйонів доларів. На вчора чотири мільйони громадян подали заявки і близько половини з них уже отримали кошти на свої поточні рахунки. «Громадянам уже нараховано 324 мільйони доларів», — повідомив голова Ощадного банку Анатолій Гулей під час звітної прес–конференції.

Що СОТ прийдешній нам готує?

Що СОТ прийдешній нам готує?

До Верховної Ради йде черговий фоліант обсягом понад півтори тисячі сторінок — саме так виглядає угода нашої країни зі Світовою організацією торгівлі (протокол про вступ було підписано вчора в Женеві за участю Президента Ющенка). Дві третини сторінок — це зобов’язання нашої країни перед СОТ, решта — правила організації, які погоджується виконувати Україна. Депутати мають півроку, аби уважно прочитати товстий том та остаточно вирішити, підходять нам такі умови чи не дуже. Поки народні обранці готуються розглядати документи, «УМ» вирішила відповісти на деякі питання.