Міністри домовились

Уже з 16 лютого громадяни Російської Федерації знову споживатимуть м'ясо-молочну продукцію українського виробництва — повідомив керівник прес-служби Міністерства аграрної політики України Олександр Горобець.

Альтернатива Данії

Дефіцит м'ясопродуктів і досі переслідує нас із прилавків супермаркетів, магазинів чи ринків. Нестачу м'ясопродуктів Україна завжди компенсувала за рахунок імпорту з-за кордону. Але зараз Міністерство аграрної політики шукає виходу з цієї проблеми, пробуючи нарощувати поголів'я свиней за данськими технологіями.
Але майбутнє все-таки — за альтернативними способами вирощування, переконане керівництво АОЗТ Корпорації «Агро-Союз». Щоб принципи альтернативного свинарства стали зрозумілішими для українців, росіян, білорусів — усіх, хто зацікавлений у ефективному виробництві свинини, корпорація проводить в Україні міжнародну конференцію «Золоте порося-2005», яка проходитиме 7-11 грудня цього року в селі Майське Синельниківського району Дніпропетровської області.

Наталя ПОГОЖЕВА: Держава повинна зрозуміти, що вона не є фермером чи виробником

Наталя ПОГОЖЕВА: Держава повинна зрозуміти, що вона не є фермером чи виробником

«Отак і стоїмо перед вибором: чи ще наступного року селу чекати, чи зараз землю кидати», — каже Юрій Яценко, молодий фермер з-під Недригайлова Сумської області. Як і більшість сільгоспвиробників, він розчарований цьогорічною аграрною політикою нової влади і не бачить кроків, які могли б принципово змінити ситуацію.
Зате їх бачать представники Української аграрної конфедерації, яка у День працівника сільського господарства проводитиме свій ІІ з'їзд, покликаний знайти вихід з тієї ями, в яку загнано аграрно-промисловий комплекс України. Засновники громадського об'єднання, яке згуртувало як представників великого аграрного бізнесу, так і сільгоспвиробників та членів Асоціації фермерів та приватних землевласників України, мають на меті запропонувати Президенту альтернативний до нинішнього міністерського курс розвитку сільського господарства. Про це наша розмова із Наталею Погожевою, генеральним директором Української аграрної конфедерації.

М'ясні перегони

М'ясні перегони

Саме така тенденція помітна у Черкасах. Як стало відомо «УМ», дешевим м'ясом курятини затарюють свої холодильники не тільки мешканці міста, а й підприємці. Такий запас останні, приміром, пояснюють тим, що ажіотаж навколо пташиного грипу мине, ціна на м'ясо птиці знову зросте, от тоді на замороженій курятині можна буде і підзаробити. Черкащани, за даними статистики, стали споживати курятини на третину менше: 15 тонн курятини тільки від «Нашої Ряби» в Черкасах розходиться тепер не за кілька годин, як було раніше, а протягом дня.

Голова Державного комітету України по земельних ресурсах Микола Сидоренко: Хто виграє, а хто програє в азартній грі з Держкомземом — покаже час

Голова Державного комітету України по земельних ресурсах Микола Сидоренко: Хто виграє, а хто програє в азартній грі з Держкомземом — покаже час

Прихід Миколи Сидоренка, народного депутата з «Нашої України», на посаду керівника Держкомзему був знаком того, що комітет залишиться окремою установою, що його не поділять Мінагрополітики та Мінекології, як планували раніше. «Основні завдання Держкомзему тепер — виправити те становище, яке створили за минулі десять років, — розповідає Сидоренко в інтерв'ю «УМ». — Наприклад, поняття земельної реформи звузили до аграрної. Дійсно, аграрний сектор займає велику частину, але підпорядкувати земельні ресурси МінАПК — значить закласти внутрішні протиріччя, бо не зрозуміло, хто має управляти землями несільськогосподарського призначення». Із головою такого важливого відомства ми розмовляли і про скандали навколо приватизації земель, і не тільки...

Хлібо-булочна «лихоманка» повернеться?

Усі ми пам'ятаємо минулорічні зимово-весняні «стрибки» цін на хлібо-булочні вироби. Невже цього року нас чекає те ж саме? Експерти не виключають такого розвитку подій. Так гендиректор відкритого акціонерного товариства «Концерн «Хлібпром» Вадим Вишневський у четвер сказав, що через 3-4 місяці продовольче зерно «може реально подорожчати».

Де посієш — чи збереш?

Де посієш — чи збереш?

Зараз збір соняшнику в Україні перевалив за половину. Та деколи навіть така, здавалося б, звична справа, як збір урожаю, може дати неочікувані результати. Так співробітники податкової міліції виявили низку земельних ділянок у Херсонській області, на яких нелегально вирощувався соняшник, повідомляє «АПК-Інформ» з посиланням на прес-службу Херсонської облдержадміністрації.

Грип пішов — ящур прийшов

Не встигли забути про російську епідемію курячого грипу, що лякала українських птахівників, як зі сходу суне вже нова небезпека. На цей раз для власників великої рогатої худоби. У Хабаровському та Приморському краях, що в Росії, зареєстровано захворювання тварин на ящур, повідомляє Міністерство аграрної політики України.

Солодке життя дешевшає

Після липнево-серпневих обіцянок знизити ціни на цукор до 2,9—3,2 гривнi за кілограм маємо новий прогноз — не менш ніж по 3,6 гривні. Олександр Баранівський, міністр аграрної політики, переконаний, що ціна на цукор не може бути меншою від заявленої, і зазначив, що зростання ціни на цукор зумовлено зростанням цін на ресурси, повідомляють «Українські новини».

Операція «Консервація»

Операція «Консервація»

Вирощувати овочі і фрукти наступного року буде вигідніше, ніж досі. Адже найближчим часом в Україні з'явиться аж чотири плодоовочеві комбінати, які суттєво збільшать попит заготівельників на городину і садовину. Одне із підприємств планують відкрити вже цього року в Криму. А ще три — наступного, на Закарпатті.