Схід і Захід за ЄС

Протягом 2013 року частка прихильників вступу до Євросоюзу зросла на 6 % і становить 58%, у той час як кількість противників приєднання — 31%, і їхня кількість збільшилася несуттєво. Такі результати опитування громадської думки, проведеного українським відділенням соціологічного інституту IFAK на замовлення української редакції «Німецька хвиля».

Українська молитва у Парижі

Неподалік Парижа, у стародавньому містечку Санліс біля Абатства святого Венсана, яке у 1060 році заснувала донька Ярослава Мудрого, королева Франції Анна Ярославна, відчинила двері нова церква УГКЦ — храм святих Бориса і Гліба.

Усi версiї ведуть до Вiльнюса

Усi версiї ведуть до Вiльнюса

Конференція президентів Європейського парламенту вирішила продовжити мандат моніторингової місії Пета Кокса і Олександра Кваснєвського до початку саміту «Східного партнерства», який відбудеться 28 листопада у Вільнюсі.

Найдорожче державне відео

Центральна виборча комісія вирішила знищити «найдорожче відео, зняте за всю історію України» — інформацію з системи відеоспостереження на парламентських виборах 28 жовтня 2012 року, на яку було витрачено близько мільярда гривень бюджетних коштів.

Затишшя перед «революцією»

Затишшя перед «революцією»

Учорашнє засідання ВР було своєрідною «передишкою» перед «червоним днем календаря» 7 листопада. Так збіглося, що саме цього дня, в четвер, парламент має прийняти (або провалити) основний законопроект із «євроінтеграційного пакету», який визначить подальшу долю ув’язненої Юлії Тимошенко і, можливо, асоціації України з ЄС.

Передбачувана непередбачуваність

Представники місії Європарламенту Пет Кокс та Александр Квасневський, які перебувають в Україні з триденним візитом, мають намір сьогодні відвідати пленарне засідання Верховної Ради. Як повідомив прес–аташе представництва Євросоюзу в Україні Давид Стулік, європейські політики хочуть бути присутніми в парламенті під час розгляду законопроектів про надання права ув’язненим лікуватися за кордоном.

Є «план Б»?

Заява міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського про те, що підписання Угоди про асоціацію України з ЄС може бути відстрочено, свідчить: у Європи є «план Б», але його виконання виглядатиме не як тріумф, а як вимушений крок як з боку ЄС, так і з боку українського керівництва.

«Бейсболіст» із мандатом

«Бейсболіст» із мандатом

Боротьба з підпільними гральними закладами, які, попри заборону на азартні ігри, діють під вивісками «державних лотерей» та «інтернет–кафе», стає модним трендом серед українських політиків та, зокрема, народних депутатів.

Боксерська рукавичка у скрині Пандори

Боксерська рукавичка у скрині Пандори

Якщо «регіонали» не скасують принципові для Віталія Кличка правки Податкового кодексу щодо можливого недопуску лідера «УДАРу» до президентської кампанії 2015 року, одним із головних векторів його подальшої політичної діяльності стане «похід від хати до хати» й активна мітингова кампанія за справедливість і дотримання прав, схожа на ту, яку в 2004 році проводив кандидат у президенти Віктор Ющенко.