Є така не–партія

Є така не–партія

Опозиційні лідери­ трансформують безстрокову акцію протесту «Євромайдан» у громадсько–політичне «Народне об’єднання «Майдан», яке після державної реєстрації набуде статусу всеукраїнської громадської організації. Вступити туди відучора може кожен бажаючий.

Граблі з часів Переяславської ради

Ініційований першим Президентом України Леонідом Кравчуком загальнонаціональний «круглий стіл» минулої п’ятниці засідав у Палаці мистецтв «Україна». У перемовинах взяли участь три екс–президенти, Голова Верховної Ради Володимир Рибак, перший віце–прем’єр Сергій Арбузов, представник Президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко, глава АП Сергій Льовочкін і три нардепи від опозиції: Сергій Соболєв — із «Батьківщини», Віктор Чумак — з «УДАРу», Андрій Мохник — зі «Свободи».

Гра другим НОМером

Гра другим НОМером

Євромайдан–2013 перевершив свій «перший дубль» 2004 року. Тоді активна фаза вуличних протестів у центрі Києва тривала 17 днів і ночей, тепер відлік маніфестації перетнув позначку в один місяць. Майдан — ця вища форма вільної української опозиційної самоорганізації — стоїть і шукає нових точок прикладення своєї сили.

Блокування з лукавством

Опозиційні фракції продовжують блокування парламенту, вимагаючи проведення дострокових парламентських виборів у березні 2014 року. Власне, вiд самого початку громадського протистояння євромайданівців iз владою за геополітичний ви­бір України опозиція обіцяє «наглухо закрити парламент», доки її вимоги щодо відставку уряду та припинення репресій не будуть виконані.

«Час важкий зараз для всіх»

«Час важкий зараз для всіх»

Новина про складення депутатського мандата членом фракції «Батьківщина» Романом Забзалюком стала громом серед похмурого неба українського парламентаризму. Адже це саме той опозиціонер, який на початку минулого року влаштував спецоперацію для гучного викриття керівника провладної групи «Реформи і порядок» Ігоря Рибакова.

Віктор Янукович: Битися — нічого нам не дасть

Віктор Янукович: Битися — нічого нам не дасть

Віктор Янукович теж по–своєму обурений розгоном Майдану в ніч на 30 листопада і закликає суд дати правову оцінку подіям останніх днів, пов’язаних із проведенням масових акцій в Україні. Про це Президент позавчора, перед відльотом до Китаю, заявив в інтерв’ю журналістам чотирьох українських телеканалів.

Західна преса — про помилку ЄС

Вибух громадянської активності за європейський вибір знов прикував до України увагу закордонних ЗМІ, зокрема західної преси. Авторитетні видання вражені бажанням українців стати частиною Євросоюзу, звертають увагу на стратегічну помилку ЄС та говорять про геополітичну перемогу Володимира Путіна.

В ЄС одним боком

В ЄС одним боком

Крига скресла. У четвер парламент почав приймати євроінтеграційні законопроекти. У другому читанні та в цілому був проголосований закон про внесення змін до законодавства щодо виборів народних депутатів, поданий депутатами фракції Партії регіонів Олександром Єфремовим, Володимиром Олійником і Дмитром Шпеновим.

Вiд партiї Ленiна — до «Свободи»

Львівське інтернет–видання «Захід.нет» офіційним шляхом отримало докази членства в Комуністичній партії Радянського Союзу (КПРС) націоналістки, народного депутата ВО «Свобода» Ірини Фаріон. Протоколи засідань парткому і комітету комсомолу Львівського державного університету ім. І. Франка надав Державний архів Львівської області.