Юля виходить — вони бояться?

Юля виходить — вони бояться?

Учорашнє пленарне засідання Верховної Ради почалося з повідомлення Голови парламенту Володимира Рибака про виключення зі складу фракції «Батьківщина» ще двох нардепів, колишніх «фронтовиків» Арсенія Яценюка — Андрія Павелка та Леоніда Сергієнка.

Рада напоготові

Поточний пленарний тиждень Верховної Ради має всі шанси принести розв’язку в «питанні Тимошенко». Днями новообраний лідер Соціалістичної партії Микола Рудьковський вніс на розгляд ВР законопроект №3444, який передбачає надання засудженим медичної допомоги за кордоном.

«Апатриди» з ПРП

З’їзд партії «Реформи і порядок», що відбувся позавчора, обрав нового голову — політичного в’язня, народного депутата шести скликань, 79–річного Михайла Косіва. «Нам потрібна була людина авторитетна, яка гарантувала б, що гроші Партії регіонів ніколи в ПРП діяти не будуть», — заявив колишній лідер ПРП, а нині заступник голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Асоціація з ЄС — це шлях до виходу з буферної зони»

«Асоціація з ЄС — це шлях до виходу з буферної зони»

Цього тижня Україна отримала офіційне запрошення на Вільнюський саміт «Східного партнерства» 28–29 листопада, де, як хочеться сподіватися, буде підписана Угода про асоціацію України з Євросоюзом.

Село й Дніпро — в пріоритеті

Мешканці Бориспільського району на Київщині вчора мали нагоду повитріщатися на представницькі авто й кортежі з «мигалками»: туди на виїзне засідання Ради регіонів з’їхалися урядовці, бізнесмени та сам Президент Янукович. З нагоди такого представницького заходу Бориспіль причепурили, відремонтували дороги.

Фішка, яку не може очолити опозиція

Експерти сумніваються в здатності опозиції домовитися про єдиного кандидата у першому турі президентських ви­борів у 2015 році, відтак наступним Президентом України може знову стати Віктор Янукович. Під таким лейтмотивом пройшов «круглий стіл» на тему: «Чи здатна опозиція висунути єдиного кандидата на виборах 2015 року».

З другої спроби

У четвер рішенням 224 нардепів Верховна Рада прийняла запропонований Президентом законопроект № 2522а «Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів». Голосували двічі.

Наблизять до Європи і пересварять?

Сьогоднішнє пленарне засідання парламенту в експертному середовищі називають днем антикорупційно–аграрної революції — в Раду вноситься кілька важливих законопроектів, голосування за деякі з них — антикорупційні — наблизить законодавчі стандарти до європейських, за інші — земельні питання — може вкотре пересварити владу і опозицію, а в перспективі й змінити структурне обличчя депутатського корпусу.

А ще краще — 7%?

Наступного тижня у Верховній Раді планують розглянути євроінтеграційний законопроект про внесення змін до виборчого законодавства. Висновки Венеціанської комісії з цього приводу на підході, а експертне обговорення відбулося вчора на «круглому столі», організованому Міністерством юстиції.

Повзуча і каламутна

Повзуча і каламутна

Питання проведення конституційної реформи вже стає важливим, хоч і суттєво розтягнутим у часі та відтермінованим пунктом політичного порядку денного. На даний момент розробкою проекту конституційних змін від влади займається кілька центрів впливу, жоден з яких не має монополії на ухвалення остаточних змін та, за словами експертів, не має чіткого уявлення, як саме ці зміни втілювати і якої конфігурації набуде Конституція після реалізації напрацювань тієї чи іншої групи.