Кримські тай–брейки

Кримські тай–брейки

Десята зустріч лідерів у рамках «Ялтинської європейської стратегії», яку щороку збирає на ПБК зять Леоніда Кучми, олігарх Віктор Пінчук, стала цікавішою і жвавішою, ніж попередня. Час зараз такий: Україна опинилася в центрі уваги Європи з огляду на «торговельну війну» з Росією та близькість підписання Угоди про асоціацію.

«Тушки», ціп–ціп!

«Тушки», ціп–ціп!

Учора Партія регіонів зареєструвала у Верховній Раді законопроект, який має на меті переформатувати парламент через спрощення правил створення депутатських груп із правами фракцій. Мінімальну кількість депутатів для такого утворення планують знизити із 32 до 15.

Володимир Шаповал: Я не був червінцем, щоб усім подобатись

Володимир Шаповал: Я не був червінцем, щоб усім подобатись

Ми зустрілися з Володимиром Шаповалом для розмови в кафе «Шарлот» на вулиці Тургенівській, неподалік колишнього Євбазу. В цьому районі 65–річний юрист виріс і живе; як справжній киянин, він може розповідати про улюблені історичні квартали годинами.

Гнучкість допоможе?

Гнучкість допоможе?

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення не позбавляти депутатського мандата лідера партії «Родіна», члена фракції Партії регіонів у Верховній Раді Ігоря Маркова. Проти нього позивався заступник голови Одеської міськради і найближчий конкурент по 133–му округу під час парламентських виборів 28 жовтня минулого року Олексій Гончаренко.

«Родіна», з речами на вихід!

Колишній народний депутат від «НУНС» Юрій Кармазін, за позовом якого у лютому безпрецедентно позбавили мандатів позафракційних парламентаріїв Олександра Домбровського й Павла Балогу, збирається подавати аналогічні позови щодо бездіяльності ЦВК ще проти шістьох чинних нардепів–мажоритарників, обраних із фальсифікаціями в округах Херсонської, Одеської, Вінницької, Черкаської, Донецької і Харківської областей.

Іван Заєць: У 1991–му році Америка й Англія не зрозуміли душу українців

Іван Заєць: У 1991–му році Америка й Англія не зрозуміли душу українців

Якби в Україні, як у США, існувало визначення «батьки–засновники держави», то до кола цих історичних осіб, напевно, входив би й Іван Заєць. Один із фундаторів Народного руху України, у 1990–х роках цей висуванець Святошинського виборчого округу був активною та яскравою постаттю націонал–демократичного середовища, брав безпосередню участь у проголошенні незалежності, створенні перших інституцій суверенної держави.

На межі здорового глузду

Під егідою боротьби з угорським шовінізмом закарпатські активісти ВО «Свобода» домагаються знесення пам’ятного знаку, встановленого на честь 1100–річчя переходу угорців через Карпати для поселення на українських землях, які у 1896 році входили до складу Австро–Угорщини.