Росіяни наступають на Курщині за українським планом – Зеленський
Зеленський стверджує, що контрнаступальні дії російської федерації на території підконтрольних Україні населених пунктів Курщини йдуть за українським планом. >>
Лiдер комунiстiв Петро Симоненко, проти якого можуть спрацювати змiни регламенту, вчора на робочому мiсцi з цiкавiстю розглядав три придбанi DVD–диски «Бiтловський Лiверпуль». (Юрiя САПОЖНІКОВА.)
У разі прийняття цього законопроекту в парламенті припускають появу двох нових груп із числа нині позафракційних мажоритарників та «неприкаяних» опозиційних «тушок», які співпрацюватимуть із ПР. Одну з таких груп може очолити Ігор Рибаков. У парламенті минулого скликання він був головою фракції «Реформи заради майбутнього» і — зусиллями «партизана» з БЮТ Романа Забзалюка — зажив недоброї слави як умілець гуртувати «тушок» за великі гроші.
Вірогідним лідером іншої групи називають лобіста так званої «волинської групи», співзасновника групи «Континіум» Ігора Єремєєва — нині заступника голови Комітету ВР з питань податкової та митної політики. Ідеологом цієї фракції–групи вочевидь може стати Володимир Литвин, якого раніше називали політичним прикриттям «Континіуму». Єремєєв свого часу був його першим заступником у Народній партії.
В опозиції спробу «регіоналів» міняти правила гри під час самої гри розцінюють негативно. «Це виглядає як шулерство. Партія регіонів хоче створити кілька підручних собі фракцій із числа тих нібито «незалежних» депутатів, які матимуть окреме представництво, але яких «регіонали» будуть безперечно контролювати, — сказав у коментарі «УМ» депутат «Свободи» Ігор Мірошниченко. — З самого початку було заявлено, що фракції у ВР формують лише політичні сили, які увійшли до парламенту за партійними списками і мають мажоритарних депутатів. Є сформований парламент, фракції, і є норма для утворення нових депутатських груп, затверджена перед обранням цього парламенту. Вона має бути отримана до закінчення цієї каденції».
Правила формування депутатських фракцій і груп регулюються Законом «Про регламент Верховної Ради». Згідно з ним, число депутатів у групі, яка прирівнюється до фракції, не може бути меншим, ніж у найменш чисельній фракції парламенту. У Раді VII скликання найменша фракція — у комуністів, до неї входять 32 депутати.
«Комуністичну фракцію було створено незаконно, тому що в них немає жодного мажоритарного депутата, є одна Оксана Калєтнік, яка не балотувалася від Компартії, а йшла як самовисуванець. Але ми це, на жаль, проковтнули, — зауважив Мірошниченко. — Нових змін для роботи парламенту ми схвалювати не будемо. І не факт, що більшість збере для цього достатню кількість голосів. Це можуть не підтримати і комуністи, — вони навряд чи сприятимуть появі дрібніших фракцій. Крім того, дроблення парламенту передбачає затягування процедури розгляду законів, тому що кожна фракція має право на репліки, виступи тощо».
«Ми проти збирання в групи позафракційних і тих депутатів, які покинули фракції політичних сил, з якими пройшли до парламенту», — заявив лідер «УДАРу» Віталій Кличко.
«Для Партії регіонів дешевше утримувати групу «тушок», ніж утримувати Комуністичну партію, — сказав, у свою чергу, керівник «Батьківщини» Арсеній Яценюк. — Це стандартна парламентська «возня», коли партія влади намагається докупити депутатів для того, щоб формувати більшість. Фракція «тушок» не вийшла — зараз будуть робити групу «тушок». Зрозуміло, як вона формується: чим більше грошей — тим більше бажання в зрадників–депутатів перейти до цієї групи».
Депутат від КПУ Спиридон Кілінкаров підтвердив, що комуністи не будуть підтримувати цей законопроект, і припустив, що нові «військовополонені» передбачаються саме з таборів «УДАРу» і «Батьківщини».
Віталій Бала, директор Агентства моделювання ситуацій:
— Звичайно, такі речі потрібно було робити на самому початку, в момент, коли Верховна Рада тільки зібралася, — мажоритарникам потрібно було надати можливість сформувати регіональні групи для відстоювання своїх інтересів, щоб їх не заганяли у партії. Зараз така ідея, безумовно, засмучує, тому що її мета — розхитати опозицію буферними депутатськими групами, щоб люди, які до них увійшли, відчували себе «тушками». В цьому сенсі це виглядає більше технологічно, а не для того, щоб були враховані інтереси депутатів, які обиралися по мажоритарних округах.
У будь–якому випадку, якщо цей закон буде проголосовано, цікаво буде подивитися, яким чином формуватимуться ці фракції і чи підуть ті мажоритарники, які були «заохочені» до вступу до Партії регіонів, у ці нові фракції за інтересами, а не в силу тих причин, які змусили їх вступити у фракцію ПР».
Учора Верховна Рада не підтримала введення мораторію на закриття сільських шкіл до кінця 2015 року. Відповідний законопроект, внесений позафракційним Олесем Донієм, підтримали лише 186 депутатів із зареєстрованих у залі 354.
«За» голосували опозиціонери та фракція КПУ. Партія регіонів виступила «проти».
Також лідери фракцій на нараді у Голови ВР обговорили голосування за євроінтеграційні законопроекти в четвер. За словами Арсенія Яценюка, зачіпалися, зокрема, питання про єдиний митний тариф та щодо прийняття законопроекту, який стосується Рахункової палати. Опозиційні фракції наголосили на потребі політичного представництва в РП людей від кожної парламентської фракції.
Зеленський стверджує, що контрнаступальні дії російської федерації на території підконтрольних Україні населених пунктів Курщини йдуть за українським планом. >>
В усі історичні епохи територія України була територією воїн. Причому ці війни не були лише локальними міжплемінними сутичками, а війнами наших предків з найбільшими військовими потугами світу. >>
Президент нагадав про теракт в Оленівці, масові вбивства жителів Маріуполя та Бучі, знущання з українців у Ягідному. >>
Застосування ракет ATACMS по цілям вглиб росії не буде малоефективним, як вважає дехто на Заході. Адже цією зброєю можна знищувати не лише аеродроми, а й інші військові цілі у межах радіусу їхньої дії. >>
За дебатами між кандидатом у президенти від республіканців Дональдом Трампом і кандидаткою від демократів Камалою Гарріс спостерігало чимало зареєстрованих виборців, які після «шоу» вважають, що Гарріс перевершила свого опонента. >>
Світ стомлюється від війни в Україні, звикає жити в умовах її постійного поширення, боїться ядерної соціопатії північної кореї, виробництва ядерної зброї іраном, який вже володіє достатньою кількістю збройного урану. >>