Візьми собі електричку

Візьми собі електричку

Крім трамваїв, у Львові тепер можна орендувати й електричку. Щоправда, залізнична пропозиція стосується не звиклих «човників», а тільки поважних клієнтів. Кожна установа, приватна чи державна, тепер може взяти в оренду електропоїзд або ж, кажучи простою мовою, — електричку. Залізничники готові довірити «залізного коня» обласним і держадміністраціям та міським радам.

Двічі фальшивий Джеймс Бонд

Двічі фальшивий Джеймс Бонд

Не встигла вщухнути історія з фальшивим полковником СБУ з Кременчука, про яку нещодавно писала «УМ», як з’явився черговий псевдодіяч шпигунського відомства. Днями на польсько–українському кордоні на пункті «Шегині» «взяли» незвичного «пасажира», котрий одночасно виявився псевдоагентом СБУ та Інтерполу. Як повідомила прес–служба прикордонників, ситуація, на перший погляд, була цілком рядовою — серед білого дня на пропускний пункт приїхав «Фольксваген». Водій планував оформити відповідні документи та й спокійно виїхати до сусідньої Польщі. Щоправда, для цього вирішив оминути чергу й використати смугу спрощеного контролю, так званий «зелений коридор», котрим зазвичай їздять «блатні» категорії українських громадян — дипломати, депутати і, зрозуміло ж, представники спецслужб.

Не спати — читати!

До всеукраїнського тижня бібліофілів у Львові підготували низку власних акцій, найцікавішою з котрих стане експеримент — уперше в історії галицькі бібліотекарі вийдуть у «нічну зміну». Упродовж ночі з 22 на 23 березня у Центральній дитячій бібліотеці школярі сьомих—десятих класів матимуть змогу начитатися досхочу. Цю безпрецедентну акцію проводитимуть із дев’ятої вечора до сьомої ранку в дитячій бібліотеці, що по вулиці Окуневського, 3. Але, на диво, організаторам акції вдасться уникнути хуторянської «просвітянщини» та совдепівського формалізму. Цієї ночі діти зможуть не просто подрімати з книжкою в руках, розв’язуючи літературні тести про «позитивних і негативних героїв у творчості НечуяЛевицького», а й досхочу інтелектуально побавитися у книжковій святая святих. Зрештою, увагу приділять не лише українським класикам, а й казкам та фентезі.

Арешт невловимого «колядника»

Арешт невловимого «колядника»

Позавчора близько восьмої години вечора спецназ СБУ таки затримав невловимого суддю Ігоря Зварича у його фешенебельній квартирі, записаній на улюблену тещу. «Криївка» Зварича розташувалася на вулиці Тарнавського, що у центрі Львова, в елітному мікрорайоні. Теща екс–голови Львівського апеляційного суду проживала у чималій хатці, збудованій із розрахунку на три квартири; родина горе–колядника займала весь третій поверх. Була в тещі й мансарда на горищі. Загалом, за попередніми оцінками, хатка голови Апеляційного суду Львівщини тягнула не менш ніж на 500 тисяч баксів. Саме в цьому помешканні при обшуку і були вилучені злощасні мільйони, з «фольклорного» походження котрих кпинила вся країна.

Небачений Шевченко у Львові

Унікальна виставка досі не бачених в Україні картин «батька Тараса», присвячена його 195–річчю з дня народження, триватиме лише три дні. На виставці представлять роботи Шевченка періоду його заслання в Казахстані, котрі ніколи раніше не експонувалися. Серед них картини з Державного музею мистецтв імені Кастєєва в Астані — «Варсавія» 1860 року, виконана з живописного оригіналу Карла Брюллова, та портрет Парасковії Даленго–Залеської, 1859 року. Оригінали цих творів жодного разу не вивозили з Казахстану в Україну — ані за Радянського Союзу, ані за часів української незалежності.

Свій до свого — по своє

Свій до свого — по своє

Намагаючись подолати вплив економічної кризи в окремо взятій області, львівські профспілкові діячі вирішили запровадити систему кругової підтримки «вітчизняного виробника». Львівське об’єднання роботодавців та Об’єднання профспілок Львівщини нових гасел вирішило не вигадувати — галичан має об’єднати заклик «Купуй українське!». Це має скерувати покупця у правильному напрямку біля вітрин магазинів. Нагадаємо, подібних акцій було вже заанонсовано чимало, щоправда, нічим іншим, окрім випуску різних наліпок, це не закінчувалось.

Служу львів’янам!

Із учорашнього дня спокій вулиць столиці Галичини, крім суто міліцейських патрулів, оберігатимуть і солдати внутрішніх військ. Як повідомив «УМ» начальник групи зв’язків із громадськістю управління Західного командування Внутрішніх військ Вадим Голуб, відтепер місто пильнуватимуть близько 140 вояків зі службовими собаками. Крім звичайних, «піхотних» патрулів, військові відловлюватимуть порушників і на автомобілях. Введення посиленого патрулювання зумовлене стрімким збільшенням вуличного «гоп–стопа», котрому міліція просто не дає ради. Статистичні зведення Міністерства внутрішніх справ рясніють щоденними повідомленнями про «відкрите заволодіння особистим майном громадян», себто — банальним грабежем.

Міша йде під вінець!

Львівському синоптикові бабаку Міші, котрий нещодавно «УМ» напророчив «швидку і файну весну», невдовзі придбають наречену. Зрештою, під бабачий вінець тваринці належало піти давно — бракувало пари. Бабачихи на Галичині — дефіцит, тож для волохатого метеоролога подругу довелося б виписувати здалеку. А ціна нареченої для Міші коливається від 250 до 300 доларів.

Коханням по кризі

Коханням по кризі

У День святого Ва­лентина львівські студенти–філософи гуртують університетську молодь для участі в антикризовому карнавалі. Гасло забави вічно актуальне: «не грішми, а любов’ю». Організатори маскараду — студенти філософського факультету Львівського університету, хочуть довести, що гроші за важливістю поступаються коханню, а карнавал «повинен стати альтернативою безглуздим вечіркам й об’єднати молодь Європи для співпраці.