Отруйна «Конвалія»

Отруйна «Конвалія»

Не встигла «відгуляти» історія про закарпатський «поїзд–лазарет», що привіз до львівської «інфекційки» більше півсотні дітей, як з’явилася нова група отруєних. Цього разу постраждали діти, які відпочивали в санаторії «Конвалія» на Львівщині. У понеділок близько 10–ї вечора до Дрогобицької міської лікарні допровадили 16 дітей віком до 14 років.

Поїзд–лазарет із Закарпаття

Поїзд–лазарет із Закарпаття

У суботу ввечері начальник поїзда «Ужгород—Київ» почав бити на сполох — занедужала група школярів, які поверталися до Києва з санаторію «Перлина Карпат». Після огляду з ознаками гострої кишкової інфекції до львівської «інфекційки» одразу шпиталізували 72 особи, із них — сім вихователів. Загалом же із самого санаторію на Закарпатті виїхало 240 дітей та 16 педагогів; буквально за пару годин у дорозі діти почали скаржитися «на живіт».

Музей у тюрмі

У легендарній «тюрмі на Лонцького» (зараз вулиця Бандери, 1), де було закатовано тисячі людей, днями відкрили музей. Це стало можливим завдяки співпраці Центру досліджень визвольного руху та Служби безпеки України. На презентацію зібрався весь патріотичний бомонд — крім суто львівських «начальників», приїхав голова СБУ Валентин Наливайченко та міністр освіти і науки Іван Вакарчук.

Під зливою «склокуль»

Близько другої години дня львів’яни й туристи, які тихо–мирно попивали пиво на площі Ринок, були шоковані вибухом, осколки віконного скла від якого розлетілися на десятки метрів. Вибухова хвиля «винесла» усі віконні шибки квартири на другому поверсі, але, на щастя, пожежі чи обвалів поверхів не сталося. Попри те, що вибух був не надто сильний, люди постраждали саме від «летючого» скла. Як розповів «УМ» колишній працівник «газзаводу» Андрій, котрий на момент вибуху перебував якраз навпроти «вибухової» квартири, особисто йому вдалося уникнути «скляної кулі» дивом: «пара сантиметрів лівіше, і все — залишився би без ока».

Розплавлена Левандівка

Із самого ранку мешканців Львова не на жарт настрашили велетенські клуби диму — палала легендарна Левандівка, точніше ринок, що знаходиться в самому серці цього мікрорайону. За словами речника львівських еменесників Павла Василенка, пожежу, котра почалася близько шостої ранку, помітив охоронець ринку. Горіли крамнички та торговельні павільйони, збудовані із пластику. Тож вогонь поширився миттєво. Пожежі одразу було присвоєно найвищий ступінь небезпеки, а для боротьби з вогняною стихією були задіяні всі пожежні підрозділи Львова. Попри це вогонь гасили майже три години. Як кажуть пожежники, «олії у вогонь» додало те, що в кількох павільйонах знаходилися горючі матеріали.

Війна без жертв

На український етап Європейського чемпіонату з пейнтболу The Grand tour стрільців кольоровими кульками з’їхалося чимало — близько трьох сотень. Зрештою, географія «командосів по нарошку» вражає: крім українських чи російських представників, у Львові зібралися «бойовики» з Німеччини, Бельгії, Польщі, Латвії, Чехії, Австрії, Румунії, Словаччини та Естонії — загалом близько 30 команд.

Остання проща

Остання проща

У неділю близько сьомої ранку під самим Львовом на об’їзній трасі неподалік гіпермаркету «Епіцентр» вантажівка в’їхала в автобус «Богдан», який віз паломників у Крехівський монастир. Автобус, попри потужний удар, втримався на колесах.

Ведмежатники у мерії

Злочинці дісталися і до святая святих — Львівської міської ради, поцупивши з сейфа її бухгалтерії 316 срібних монет. Завітавши до «скарбниці» в обідній час, працівники бухгалтерії помітили, що дверцята у сейфі прочинені, й одразу виявили: зникли три сотні ювілейних копійок, виготовлених до 10–річчя внесення Львова до спадщини ЮНЕСКО.

Півлітра повітря на пам’ять

Півлітра повітря на пам’ять

Галичани й надалі дивують підприємливістю, наздоганяючи навіть одеситів. Відтак на «довгий уїк–енд» у столиці Західної України вже навіть з’явилися продавці... повітря у банках. Незважаючи на кумедність акції охочі знайшлися — та й ціна «унікального» краму була невисока — всього–на–всього вісім гривень. Водночас туристична «торгівля повітрям» була винайдена не в Галичині і навіть не в Одесі — першими «збувати» вроздріб міський «кисень» почали в США та Голландії.

Без «мзди» не поїдете?

У столиці Галичини оперативники Управління боротьби з економічною злочинністю викрили групу медиків–хабарників. Лікарів «узяли» навіть не на хабарах, а на торгівлі медичними документами, поставленій на потік. Горе–ескулапи працювали в госпрозрахунковій поліклініці, розташованій на вулиці Чорновола, котра спеціалізувалася на видачі медичних довідок, необхідних для отримання водійських прав. Вражає не стільки розмір хабарів, котрі продавалися поштучно за ціною по сто гривень, скільки корумпована злагодженість усього колективу медиків. «Менти» скрутили шістьох лікарів та двох медсестер, котрі входили до складу медичної комісії. Як розповів «УМ» речник міліції Львівщини Денис Харчук, серед затриманих — медики різних профілів: отоларинголог, невропатолог, хірург, терапевт та навіть завідувач лабораторії.