Ти свідомий? Тобі Бандера!

Львівська молодь вшановує ювілей Організації українських націоналістів, котрій виповнюється 80 років. Уникаючи мітингів чи урочистих концертів, львівська патріотично налаштована молодь організується у власний спосіб. Як повідомили «УМ» у прес–службі Львівської міської ради, в акції планують узяти участь близько 200 людей, які вибудують графічні фігури «ОУН», «80» та «червоно–чорний прапор».

Галицький «Міша»

Учора галицькі природолюби теж «протестували» бабака. Звіринка, котру назвали Мішею, з’явилася у львівському дитячому еколого–натуралістичному центрі рік тому. Бабачка юним екологам «підкинуло» подружжя львів’ян, котре придбало звірятка на пересувній зоовиставці. «Поневолений» у звичайному міському помешканні бабак досхочу позбиткувався з меблів, перегриз проводку, а до «гризучого» вандалізму додався й специфічний мускусний запах.

І на прокуратуру буває «проруха»

26 січня працівники карного розшуку затримали екс­працівника Львівської прокуратури — органу, який фактично курує дотримання законності правоохоронців. І не просто «взяли», а під час спецоперації з затримання автозлодіїв! За словами провідного львівського журналіста­криміналіста Миколи Савельєва, хлопчина був задіяний «у дуже гнилій оборудці». А викрадений був автомобіль у родички, за чутками, одного з львівських високопосадовців прокуратури. Щоправда, бандюги цього не знали.

Зайдемо знизу

Зловмисники впродовж трьох днів намагалися продовбати отвір у бетонній підлозі банку, якраз під сейфом із грішми, розповів «УМ» речник міліції Львівщини Денис Харчук. «Видобуту породу» ховали в тій же пивниці. Під сейфом навіть вирізали залізобетонне перекриття. У неділю вночі «лаз» практично завершили. Проте на заваді бродівським «графам монтекрістам» стала банальна сигналізація. Тривожне повідомлення надійшло на пульт Бродівської державної служби охорони близько опівночі. Буквально за лічені хвилини міліціянти прибули до банку. Щоправда, спершу правоохоронці подумали про «технічну помилку» — двері банку були зачинені, а слідів злому не було.

Помста Путіну руками ФСБ?

У самому центрі Львова ніким незнана у націоналістичних колах громадська організація «Львівський молодіжний конгломерат» планує сьогодні провести акцію «Помста Путіну». Якщо вірити анонсам, котрі поширені низкою інтернет–видань, члени цієї організації збиратимуть підписи львів’ян під зверненням до російського прем’єра Путіна.

Повернення Зварича

Колишній голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич, уславлений на всю Україну мільйонами, вилученими при обшуку, вирішив повернутися до лав служителів Феміди. Зварич навіть власноруч написав два позови до суду з проханням скасувати рішення про своє звільнення — цю інформацію розкопав львівський журналіст–криміналіст, головний редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв. Як повідомив останній, 16 січня 2009 року до Львівського окружного адміністративного суду поштою надійшли дві позовні заяви, підписані Зваричем. В одній із них скандальний суддя вимагає скасувати ухвалу Печерського райсуду Києва про взяття його під варту. В іншій — домагається скасування рішення Верховної Ради про звільнення його з посади голови Апеляційного суду та позбавлення суддівської недоторканності.

Як святкуватимемо «Злуку»

День Соборності в столиці Галичини відзначають урочисто, але без зайвого пафосу: гроші відверто економлять. Прелюдією до свята стало прибирання могил та пам’ятників видатним дiячам УНР i ЗУНР, похованим на Львівщині. Як розповів «УМ» начальник управління сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації Андрій Рожнятовський, «ми насамперед намагались змінити підхід до подібних урочистостей, бо ж Україну треба любити не на словах. Саме тому ми зібрали представників тридцяти громадських організацій Львівщини і попросили зосередитись не на урочистих дефілядах, а насамперед на похованнях героїв, які вірою і правдою виборювали незалежність і цілісність України. І люди справді перейнялися, бо ж не годиться, коли могили й пам’ятники припадають снігом, і нема кому свічку запалити».

Новосілля після вибуху

На Водохреща у Львові урочисто освятили 24 помешкання у відновлених будинках по вулиці Костюшка, 14 та Січових Стрільців, 10 і 12. Нагадаємо, вибух газу стався у лютому минулого року. Весь цей час мешканці «кантувалися» хто у родичів, хто у виділених міською владою помешканнях. Повертатися ж у свої домівки постраждалі почали 16 січня.

Постановили: не скорочувати

Учора в більшості великих міст практично всіх областей України відбулися анонсовані Федерацією профспілок України акції протесту. У кожному регіоні вимоги, що їх висували протестувальники до органів місцевої влади, місцевого самоврядування, працедавців та вищого керівництва держави, звучали по–різному.

Феєрія для сиріт

На концерт «Святий Миколай — дітям» до Льво­ва з усієї України з’їхалися кілька сотень дітей­сиріт. Крім львівських дітлахів, на концерт приїхали маленькі гості з Київщини, Донеччини та Хмельниччини. Сама ж підготовка до концерту тривала три місяці.