Жертва Великої Вічної війни

Жертва Великої Вічної війни

Він став жертвою одразу двох воєн. Перша — неоголошена чи гібридна, від якої потерпає Донбас і вся Україна. Змушений був залишити улюблену роботу та рідну домівку в центрі Донецька і якийсь час мешкати у будинку в селі Богородичне Слов’янського району. І друга — Велика Вічна війна зі злочинністю, про яку він активно і багато писав...

«Братська могила» в... багажнику

У рукопашних боях типу «вулиця на вулицю» чи «район на район» у Донбасі отримало гарт не одне покоління молоді. Інша річ, що в минулі роки билися з «чужими», як правило, до першої крові. А подібна звіряча жорстокість, якою нині грішать «бійці», тоді могла приверзтися хіба тільки у снах–жахах. Нині, на жаль, це реальність, про що й засвідчив недавній випадок у Горлівці.

Похвальна «єжовщина»

Макіївській шахті імені першого міністра Мінвуглепрому України Василя Бажанова не звикати до рекордів. Причому не тільки трудових. Наприклад, торік команда альпіністів Донбасу, серед яких був і працівник шахти Василь Михайлюк, підняла на маківку Евересту (8848 метрів над рівнем моря) капсулу з вугіллям, видобутим на глибині 1320 метрів. Перепад висот — 10 кілометрів. Чим не результат для Гіннесса? До знаменитих гостей бажанівці звикли. Усіх артистів, космонавтів, вітчизняних та іноземних прем’єр–міністрів, що тут перебували, і не перелічиш. Тому назву єдине прізвище. Свою пісню про «чорне надійне золото» Володимир Висоцький написав саме після знайомства з шахтою Бажанова. Чергову знаменитість, російського спортсмена–екстремала Анатолія Єжова на шахті зустріли з усією донбаською гостинністю і з повагою до його незвичайних рекордів — але без надриву. А рекорди в Анатолія Миколайовича й справді екстраординарні.

Співачка, актриса і просто секс–символ

Співачка, актриса і просто секс–символ

У Донецьку триває продаж квитків на урочисту церемонію відкриття суперсучасного п’ятизіркового стадіону «Донбас Арена», яка відбудеться 29 серпня. Впродовж перших десяти днів серпня квитки на «Гранд Шоу» мали можливість купити власники вже придбаних абонементів на «Донбас Арену», а затим розпочався вільний продаж. Не секрет, потрапити на церемонію відкриття стадіону дуже багато охочих, а тому організатори дійства були змушені вдатися до певних обмежень. Зокрема, власник абонемента може придбати тільки один квиток. А щодо вільного продажу, то вирішено не відпускати більше трьох квитків в одні руки.

Держ–службовці з «брудними руками»

Тимчасово виконуючий обов’яз­ки голови Чернігівської райдержадміністрації разом зі своїм замом (теж т. в. о.) затримані за підозрою в отриманні хабара в розмірі 25 тис. доларів США. Стільки запросили чиновники РДА у приватного підприємця за підготовку документації із землеустрою. 31–річного Олександра Лося, депутата Чернігівської районної ради (фракція «Наша Україна»), та його 49–річного заступника Михайла Сакала затримали «на гарячому» співробітники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Чернігівській області спільно з працівниками Департаменту ДСБЕЗ МВС України.

Дороги, які ведуть до Євро–2012

Дороги, які ведуть до Євро–2012

Безперечно, окрасою Євро–2012, матчі якого все ще сподіваються проводити в Донецьку, є надсучасний суперстадіон «Донбас–Арена». А ще тут заплановано збудувати аеропорт, аналогів якому в Європі не так багато. А ще — нові готелі. А між усіма цими та іншими об’єктами стеляться дороги, після гуцикання якими у гостей можуть повилітати (разом із зубами) й приємні враження від сучасних стадіону чи аеропорту.

Особливо господарям удався борщ

Особливо господарям удався борщ

Мабуть, чи не найпершим позитивним моментом змагань варто вважати високу активність уболівальників. Уже в першому турі матчі юнацьких збірних на стадіонах Донецька та Маріуполя зібрали понад 22 тисячі глядачів. Якщо вдатися до порівнянь, то Європу ми впевнено «догнали й перегнали». Зокрема, на зустрічі з журналістами голова Донецької облдержадміністрації оперував такими цифрами. Під час милулорічного Євро–2008, що відбувався у Чехії, на матчі відкриття на стадіоні в Празі зібралося аж... 800 уболівальників. А в Донецьку на церемонію відкриття і перший поєдинок за участю нашої збірної прийшли 12,4 тисячі глядачів.

СУМно...

Пригода розпочалася рано–вранці в центральному районі міста біля «храму» правопорядку — поблизу приміщення прокуратури Донецької області. Близько п’ятої ранку 18–річний голова Донецької обласної організації «Союз української молоді» Степан Головко та активісти СУМу 18–річний Олександр Шрамко і 16–річна Надія Михайловська розклеювали листівки. У тексті — закиди на адресу прокурора Київського району міста Сергія Софієва, який, на переконання авторів листівок, м’яко кажучи, живе не на одну зарплату.

Шахтарі на горі

У горах Тянь–Шаню з’явився Пік шахтарів України. Про це через супутниковий зв’язок уже повідомив у Донецьк керівник експедиції альпіністів та шахтарів, майстер спорту міжнародного класу Сергій Ковальов. Донеччани здійснили сходження у масиві льодовика Південний Інильчек на безіменну вершину заввишки 5132 метри і, як і планували, назвали її на честь шахтарів України. На маківці гори учасники експедиції також встановили прапори нашої держави та Донецької області, зменшену копію скульптури «Слава шахтарській праці» вагою 600 грамів, а також зразки донецького вугілля. Його напередодні старту експедиції вручили альпіністам гірники—Герої України Валерій Гречушкін та Микола Жауров.

Сила є!

Віднедавна неабиякі фізичні здібності демонструє важкоатлет із Макіївки Роман Кислюк. Днями він, приміром, вдався до наступного «номера» — 40 секунд, стоячи босоніж на битому склі, утримував зубами парубійка зі штангою, загальною вагою 150 кілограмів.