«Тут живе й працює благочестивий народ»

«Тут живе й працює благочестивий народ»

Патріарх РПЦ Кирил прибув до Донецька в середу надвечір і побував у Спасо–Преображенському соборі, будівництво якого завершується в центрі міста. Ще в аеропорту поважний гість зізнався журналістам, що ступив на донецьку землю з особливими почуттями. «Бо це земля православна, земля, на якій живе й працює благочестивий народ, — сказав патріарх. — Тут діють монастирі та храми. Причому ці храми відбудовані та підняті з руїн. А це свідчить про силу віри людей, бо церкви відбудовують тоді, коли в них є потреба».

«Велика милість для усіх»

«Велика милість для усіх»

Учора по обіді патріарх РПЦ Кирил прибув на Донеччину на три дні. Сьогодні вранці він відвідає найвідомішу в регіоні святиню — Свято–Успенську лавру в Святогорську. Донеччина зустрічає патріарха поклонами та посиленими нарядами міліції. А місцеві ієрархи Московського патріархату говорять ледь не про «богообраність» Донеччини.

Криза відрізала «крила»

Криза відрізала «крила»

Фінансова криза, що найбільше вдарила по металургійній галузі, змусила підприєм­ства мерщій позбуватися «баласту», який у непростих умовах виживання виявився першим «на виліт». Приміром, керівники потужного Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча прийняли рішення припинити діяльність власної авіакомпанії «Ілліч–Авіа». Інформацію про це було оприлюднено нещодавно на апаратній нараді підприємства. Щоправда, майбутнє «крил» поки не відоме. Розглядаються різноманітні варіанти: від передачі в оренду авіакомпанії повністю до розпродажу активів. Причому, кажуть на комбінаті, вже відшукалися охочі придбати літаки іллічівців, і з ними ще тривають перемовини.

Казав пан — «урок правди» дітям дам

На чергову сесію Донецької міської ради проміж інших питань було винесено й пропозицію запровадити у школах міста так званий «урок правди». Автором проекту став відомий «шанувальник» української мови та історії, секретар міськради Микола Левченко. Молодий та рвійний чиновник із Партії регіонів загорівся бажанням навідатися 1 вересня до шкіл міста і розповісти наївним дітлахам «правду» про шкідливість нових підручників історії, підготовлених Міністерством освіти України. Підставою для «уроку правди» нібито стали численні звернення батьків, обурених підступними підручниками, де історія подається «не так».

Ні струму, ні зарплати

Ні струму, ні зарплати

Сильний вітрюган і дощ, що раптово здійнялися у неділю над Донецькою областю, взяли в «заручники» гірників макіївської шахти «Холодна балка». Через грозу отримала пошкодження електропідстанція у Харцизьку, внаслідок чого шахта виявилася знеструмленою: зупинився вентилятор головного провітрювання та заклякли всі підйомники. Під землею в цей час перебували 272 гірники, яким дали наказ залишити робочі місця й збиратися біля повітроподаючого ствола. Як повідомили «УМ» у центральному штабі державної воєнізованої гірничорятувальної служби, через годину електропостачання на шахту «Холодна балка» відновили, всі шахтарі виїхали на–гора, і зараз підприємство вже працює у звичному режимі.

Юні починають і миряться

Юні починають і миряться

3, 2, 1 — електронний таймер зворотнього відрахунку часу нагадував, скільки днів залишалося до початку юніорського Євро–2009. Позавчора цей колоритний «Єврогодинник», установлений ще у квітні на фасаді донецького готелю «Атлас», де розташовано штаб–квартиру чемпіонату Європи серед юніорів, відійшов в історію. Турнір на стадіонах Донецька й Маріуполя стартував.

Суд по колу

Суд по колу

Резонансна справа ізраїльського хірурга Міхаеля Зіса, підозрюваного у незаконній трансплантації людських органів, знову в центрі уваги. Адвокат підсудного Олег Курінний стверджує, що прокуратура Донецької області змінила свої звинувачення у бік пом’якшення вини лікаря: «Частину 2 статті 149 Кримінального кодексу України «Торгівля людьми чи інша незаконна оборудка по передачі людини» звинувачення змінено на частину 1 статті 143 ККУ «Порушення встановленого законом порядку трансплантації органів чи тканини людини». І якщо в першому випадку йдеться про покарання до 12 років позбавлення волі, то в другому — штраф 850 гривень. Тобто це практично визнання його невинності».

Викиди наші — гроші ваші

Викиди  наші  —  гроші  ваші

Така цікава деталь. Виявляється, із забрудненням повітря боролися дуже й дуже давно. Приміром, заборону на використання вугілля як палива ввели ще в середні віки. У 1273 році в Лондоні навіть оприлюднили указ, що чітко назвав спалення вугілля справою, «шкідливою для здоров’я». Цей екскурс в історію є дуже повчальним для промислової Донеччини, на яку припадає 36% загального обсягу шкідливих викидів у країні. Та парадокс у тому, що саме важка екологія може стати для краю своєрідним «золотим дном» і принести чималі прибутки. Йдеться про співробітництво в рамках Кіотського протоколу з Японією, яка зацікавлена в закупівлі в України квот на викиди парникових газів. Отож нині в області вже готують десятки проектів на отримання так званих «зелених інвестицій».

А купу після себе прибрав?

У сезон літніх відпусток більшість доріг, якими пересуваються відпочивальники, ведуть до моря. А до найтеплішого й, що дуже важливо нині, «найдешевшого» Азовського моря прямують, складається враження, навіть навпростець і бездоріжжям. Шкода тільки, що в донедавна збережених тут диких куточках природи пляжники поводяться по–дикунськи. Приміром, влітку дуже потерпає від навали туристів, які мають звичку залишати після себе гори сміття, Білосарайська коса на Азовському узбережжі. Ця унікальна природна зона є улюбленим місцем відпочинку, але, на жаль, перетворюється на сміттєзвалище.

Обкрадені сироти

Центрально–міський суд Макіївки відхилив скаргу Максима Касьянова, який підозрюється у привласненні компенсації для дітей Світлани Зайцевої, про незаконне порушення проти нього карної справи. Тепер перипетіями навколо зникнення солідної суми грошей (350 тисяч гривень) займеться слідство. І якщо вину підозрюваного вдасться довести, йому загрожує позбавлення волі від 5 до 12 років.