Чехи «кидали» українців

У Чехії розгорівся гучний скандал, пов’язаний із генеральним консульством країни у Львові. Працівників чеського консульсьтва звинувачують у потуранні «оксамитовій корупції». За інформацією чеських журналістів, приватна агенція, котра здійснювала телефонні замовлення для відвідувань львівського консульства, належала, за чутками, другу посла Чехії в Україні Властімілу Валенті. Цю агенцію посольство Чехії в Україні вибрало без оголошення відповідного конкурсу.

Естетика «ні» і дулі

На сім днів «контемпорарі арту» до Львова з’їхалися провідні митці та аматори постмодернового мистецтва з усього світу. Естетично стурбовані львів’яни мали можливість досхочу потішитися прекрасним на різноманітних виставках, інсталяціях, перформенсах та кінопоказах. Штаб–квартирою, чи головним арт–простором «мистецьких актуалів», стала напівзруйнована «Фабрика повидла», розташована на околицях Львова. Зрештою, сучасний арт охопив увесь Львів, хоча не став масовою акцією, притягальною для люмпенів. Як розповів «УМ» натхненник перформенсу, культовий львівський митець Володко Кауфман, не дивно, що сучасне мистецтво не збирає повних стадіонів як поп–шоу. До того ж у нього інше соціальне завдання — воно повинно сказати суспільству своє «ні» чи навіть показати дулю. А те, що пересічні люди часто уникають шансу замислитись над найбільш кричущими проблемами, є не проблемою сучасного мистецтва, а певним діагнозом.

Бізнесмена таки викрали

«Я звертаюся особисто до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та Президента України Віктора Ющенка з проханням взяти під особистий контроль розслідування зникнення мого чоловіка Олександра Решетнікова. Прошу, щоб цією справою займалися на найвищому рівні», — заявила вчора на прес–конференції Олеся Решетнікова. Як писала «УМ», 11 серпня на вулиці Дністровській президента «Львіввікнопласту» заштовхали у мікроавтобус, і відтоді його ніхто не бачив.

«Бідонний архів» і міномет

Днями галицькі пошуковці знайшли унікальний архів Української Повстанської армії, запакований у два іржаві бідони. Документи належать до 50–х років, коли УПА перебувала в суворій конспірації, тому основний масив документів передавала на Захід або ховала «поглибше» у лісі. Отже, більшість документів ще чекає на своїх відкривачів. Документи ж, захоплені енкаведистами, одразу перекочовували до Москви. У віднайденому архіві — документи, фотографії та підпільні друковані видання. На думку істориків, знайдені папери належали референтурі пропаганди останнього надрайонного проводу ОУН Золочівщини, а зброя — одному з відділів УПА. Крім цього, виявили й артефакти повстанського побуту: казанки, лопати і навіть цигарки. Самі ж пошуки проводили Центр досліджень визвольного руху та Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять».

Викрадення по–галицьки

Резонансне викрадення сталося у вівторок із самого ранку. Директора будівельної компанії «Львіввікнопласт» Олександра Решетнікова люди у масках заштовхали в автомобіль і вивезли у невідомому напрямку, заявили очевидці події. Як повідомив «УМ» речник львівського управління МВС Денис Харчук, із заявою про викрадення до міліції звернулась дружина Решетнікова, яка впродовж кількох годин не могла додзвонитися до чоловіка. Зник директор–будівельник біля 10–ї ранку після відвідин клінічної лікарні на вулиці Дністровській, званій у народі Чорнобильською. У лабораторії він забрав результати аналізів, і після відвідин шпиталю ніхто його більше не бачив.

І Рубенс у Золочівському палаці

І Рубенс у Золочівському палаці

У неділю офіційно відкрили відреставровану перлину замкової Галичини — Золочівський замок. Крапку у «великому ремонті» поставило відкриття Великого палацу, де роботи тривали понад два десятиліття. Двигуном палацового відродження став головний музейник Львівщини, Герой України Борис Возницький, а от гроші на реставрацію пішли з приватних джерел — рятувати замок власним коштом узявся головний «базарник» Галичини, власник найпотужнішого у Львові ринку «Південний» — нардеп–регіонал Петро Писарчук. За словами Бориса Возницького, він до кінця не міг повірити, що замок таки вдасться відкрити: «Сюди ніхто не хотів іти працювати, але крок за кроком ми його відновили. Допомагала спочатку українська діаспора з Канади. Пізніше я звернувся до Петра Писарчука, і за його сприяння були зроблені основні роботи». Заслуги приватних реставраторів перед «економною» українською державою визнав навіть «губернатор» Львівщини Микола Кміть, зазначивши, що відтепер у замку можна буде проводити державні прийняття високих гостей.

Хто покарає напівкримінального мера?

Хто покарає напівкримінального мера?

У Львові Арсеній Яценюк пообіцяв журналістам, що не дасть сховати цієї справи під сукно. Нагадаємо, нещодавно міського голову Ужгорода Сергія Ратушняка, який представляє в регіоні Народну партію Володимира Литвина, звинуватили у побитті активістки «Фронту змін» Наталії Бутримко. Окрім того, Ратушняк обізвав Яценюка «нахабним жидом». Дівчина, яка стала в обороні агітаційного намету, отримала струс мозку.

Хто тут найліпший ґазда?

Акція має визначити найкращого господаря приватної садиби в районах міста. Як повідомили «УМ» організатори конкурсу з міської ради, переможцем може стати кожен власник «окультуреного» палісадника, адже «належний вигляд обійстя залежить не від статків господаря, а від його бажання зробити кращою власну територію». За словами куратора «змагань», директора КП «Адміністративно–технічне управління» Інни Свистун, захід проводиться, аби нагадати мешканцям так званого «приватного сектору», що їхні володіння є невід’ємною частиною міста і становлять неабияку цінність для розмаїття міського ландшафту.

Убивць по осені рахують

Попри гучні обіцянки розкрити резонансні вбивства у Львові, вони досі лишаються «висяками», хоча час від часу міліцейські начальники насуплюють брови зі словами «незабаром все розкриємо і всіх посадимо». Зокрема, очільник МВС Юрій Луценко 18 червня у Львові повідомив, що «днями справу про вбивство Ігоря Кульчицького в прокуратурі визнали розкритою. У розшук оголосили людину, яку підозрюють у скоєнні цього злочину». Слова міністра одразу спростували у галицькій прокуратурі, мовляв, розкритою справу можна вважати лише тоді, коли є кінцевий результат.

Сальмонельозне «оздоровлення»

Стан київських 65 дітей, котрих до Львова доправили з закарпатського санаторію «Перлина Карпат», повністю нормалізований, і їх усіх без винятку відправили додому, повідомив «УМ» начальник управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Віктор Кімакович. За його словами, основною причиною масового отруєння став сальмонельоз. Крім сальмонели, у «Перлині Карпат» санітарні служби виявили і збудники стафілококу.