Що це тисне? Капелюх?

Що це тисне? Капелюх?

Як свідчить медична статистика, найпоширеніша скарга пацієнта під час візиту до лікаря — головний біль. І це вже настільки «банальна» неприємність, що до фахівця поспішає далеко не кожен. Адже простіше випити таблетку знеболювального, перечекати кілька годин — і далі, до справ. Медики кажуть, що від головного болю щороку потерпають близько трьох чвертей населення Землі.

«Залакований грибок»?

«Залакований грибок»?

«Покажи мені свої нігті, і я скажу — хто ти: які проблеми із здоров’ям турбують, на що маєш звернути увагу». Саме так можна перефразувати відомий вислів про друга. Як стверджують лікарі, зовнішній вигляд нігтів здатен повідати фахівцю багато цікавого — деякі зміни в роботі організму чітко «відбиваються» на нігтьових пластинах.

Не будіть «сплячого»

Не будіть «сплячого»

Герпес — одне з найпоширеніших вірусних захворювань: за даними медичної статистики, у світі ним інфіковано майже 90 % населення. В Україні такої статистики немає. Однак кожен знає, як неприємно виглядає і як дошкуляє самопочуттю болісна «лихоманка» на губах. Ці висипи — один із проявів недуги. Потрапивши в організм, вірус «прописується» в ньому назавжди.

«Міфічне» молоко

«Міфічне» молоко

Молоко — не просто корисний, улюблений продукт українців, він ще, виявляється, достоту «міфічний». Скажімо, дієтологи невтомно нагадують нам про джерело вітамінів, мікроелементів (насамперед кальцію), білків, корисних жирів і амінокислот, які отримуємо разом із цим напоєм.

«Хвороба поцілунків» і «спільних» цукерок

«Хвороба поцілунків» і «спільних» цукерок

Цією недугою найчастіше хворіє малеча, і на перших роках життя її перебіг, кажуть лікарі, не так дошкульно б’є по здоров’ю, як у дорослому віці. Проте, навіть перехворівши, не кожен знатиме, що зіткнувся, власне, з інфекційним мононуклеозом.

Аптека. Цінник. Шок...

Аптека. Цінник. Шок...

Ціни в аптеках «здуріли»: за останні кілька тижнів вартість більшості медикаментів зросла на 50 і навіть сто відсотків. Провізори пояснюють ситуацію «прив’язкою» ціни пігулок до курсу долара і євро, пацієнти припускають, що за всім стоїть кілька монополістів фармацевтичного ринку, які просто спекулюють на труднощах економічного «межичасся».

Крашанка і паска? Трішечки, будь ласка…

Крашанка і паска? Трішечки, будь ласка…

Великий піст добігає кінця. За кілька днів — одне з найбільших православних свят — Великдень. Освячені «смачна паска і ковбаска», яскраво розмальовані крашанки будуть окрасою святкового столу, який віддавна є для українців символом радості, родинної єдності, втіхи.

... І морозиво для «шмаркачів»

... І морозиво для «шмаркачів»

Мабуть, жодне питання не турбує батьків так сильно, як дитяче здоров’я. Коли малюк нездужає, руйнується все — плани, сталий порядок речей, псується настрій. Кожна мама і кожен тато мріють, аби дитина росла сильною і міцною, а підступні недуги оминали малечу десятою дорогою. Як цього досягти? Як зміцнити організм, аби він гідно протистояв інфекціям і капосним вірусам? Відповіді на ці та інші запитання «УМ» дізналася у фахівця, лікаря–інфекціоніста, головного імунолога Києва Федора Лапія.

З легкою парою?

З легкою парою?

Традиція паритися в сауні багатьом припала до душі. Хтось завдяки «легкiй парi» лікує нові і задавнені недуги, хтось омолоджується тілом і душею, а комусь просто до снаги відпочинок до сьомого поту. Медики кажуть: цілющі властивості таких процедур можна поставити на варту здоров’я, якщо, приймаючи теплові процедури, пам’ятати про золоту середину і знати міру.

Неначе цвях, у ступню вбитий...

Неначе цвях, у ступню вбитий...

Спершу турбує дискомфорт при ходьбі, коли спираєшся на стопу. Згодом з’являється ниючий біль, потім у ступні поколює і пече. Зрештою, людина починає кульгати або ходити навшпиньки, оскільки вільно стати на ступню неможливо через біль...