«Хвороба поцілунків» і «спільних» цукерок

«Хвороба поцілунків» і «спільних» цукерок

Цією недугою найчастіше хворіє малеча, і на перших роках життя її перебіг, кажуть лікарі, не так дошкульно б’є по здоров’ю, як у дорослому віці. Проте, навіть перехворівши, не кожен знатиме, що зіткнувся, власне, з інфекційним мононуклеозом.

Аптека. Цінник. Шок...

Аптека. Цінник. Шок...

Ціни в аптеках «здуріли»: за останні кілька тижнів вартість більшості медикаментів зросла на 50 і навіть сто відсотків. Провізори пояснюють ситуацію «прив’язкою» ціни пігулок до курсу долара і євро, пацієнти припускають, що за всім стоїть кілька монополістів фармацевтичного ринку, які просто спекулюють на труднощах економічного «межичасся».

Крашанка і паска? Трішечки, будь ласка…

Крашанка і паска? Трішечки, будь ласка…

Великий піст добігає кінця. За кілька днів — одне з найбільших православних свят — Великдень. Освячені «смачна паска і ковбаска», яскраво розмальовані крашанки будуть окрасою святкового столу, який віддавна є для українців символом радості, родинної єдності, втіхи.

... І морозиво для «шмаркачів»

... І морозиво для «шмаркачів»

Мабуть, жодне питання не турбує батьків так сильно, як дитяче здоров’я. Коли малюк нездужає, руйнується все — плани, сталий порядок речей, псується настрій. Кожна мама і кожен тато мріють, аби дитина росла сильною і міцною, а підступні недуги оминали малечу десятою дорогою. Як цього досягти? Як зміцнити організм, аби він гідно протистояв інфекціям і капосним вірусам? Відповіді на ці та інші запитання «УМ» дізналася у фахівця, лікаря–інфекціоніста, головного імунолога Києва Федора Лапія.

З легкою парою?

З легкою парою?

Традиція паритися в сауні багатьом припала до душі. Хтось завдяки «легкiй парi» лікує нові і задавнені недуги, хтось омолоджується тілом і душею, а комусь просто до снаги відпочинок до сьомого поту. Медики кажуть: цілющі властивості таких процедур можна поставити на варту здоров’я, якщо, приймаючи теплові процедури, пам’ятати про золоту середину і знати міру.

Неначе цвях, у ступню вбитий...

Неначе цвях, у ступню вбитий...

Спершу турбує дискомфорт при ходьбі, коли спираєшся на стопу. Згодом з’являється ниючий біль, потім у ступні поколює і пече. Зрештою, людина починає кульгати або ходити навшпиньки, оскільки вільно стати на ступню неможливо через біль...

Готуйте вітамінний щит

Готуйте вітамінний щит

Після зими ми почуваємося кволими і виснаженими: дається взнаки брак сонячного світла, у раціоні меншає вітамінів. Тож у весняний період дуже важливо, аби організм отримував достатню кількість корисних мікроелементів із їжею.

«Серце стукає тривожно...»

«Серце стукає тривожно...»

Серцево–судинні захворювання — на першому місці серед причин смертності в усьому світі. А діагноз «інфаркт міокарда» звучить, як вирок. Однак лікарі стверджують: у більшості випадків хворого з гострим серцевим нападом можна врятувати від фатальних наслідків, якщо вчасно надати необхідну медичну допомогу.

«Коротке замикання»

«Коротке замикання»

Коли літній людині раптом стає зле, зазвичай ті, хто поруч, знають як діяти: негайно викликати «швидку», дати необхідні ліки. Але якщо зле стає комусь із молодих, люди не завжди поводяться адекватно. Тридцятирічному Андрієві, який, на думку колег, з’явився на роботу в «непристойному стані», начальник наказав негайно йти додому проспатися.

Підступні «поклади»

Підступні «поклади»

«Учора не ходила на роботу, — розповідає знайома. — Зранку поперек прихопив так, що аж злякалася: раніше ніколи такого не було. А кожні відвідини туалету перетворювалися на пекло: біль страшенний... Лікар порадив негайно здати сечу на аналіз. Його підозри підтвердилися: це виходив пісок із моїх нирок.