Діагноз «приречені» знято

Діагноз «приречені» знято

Кабінет Міністрів затвердив Державну програму з боротьби з гепатитами в Україні та виділення на неї коштів. Як повідомляє пацієнтська організація ЮКАБ, згідно з цим документом, хворі на гепатит уже цього року отримають від держави підтримку на суму 33,2 мільйона гривень.

По картоплю — без «накруток»?

По картоплю — без «накруток»?

Прем’єр–міністр Микола Азаров доручив Міністерству аграрної політики та продовольства і керівникам місцевих державних адміністрацій забезпечити регулярне проведення продовольчих ярмарків, склавши графік таких заходів до кінця поточного року.

У світ знань, а не... хвороб

У світ знань, а не... хвороб

«Сезон уроків» розпочався. У вересні дітлахи приміряють не тільки шкільну форму, а й новий режим дня: підготовка домашніх завдань, ранні підйоми, уроки, уроки... Дуже важливо пам’ятати, що навчальний процес — це не тільки захоплива «мандрівка у світ знань», а й серйозне навантаження на організм дитини.

«Переборщили» з йодом? Не проблема…

«Переборщили» з йодом? Не проблема…

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), майже півтора мільярда людей (чверть населення планети) мають погіршене здоров’я через постійний брак йоду в організмі. Зокрема, 600 мільйонів осіб потерпають від виражених клінічних наслідків йододефіциту — збільшення щитоподібної залози. Не оминула ця проблема й українців. Як стверджують науковці, раніше такий стан речей більше стосувався західних регіонів України. Нині ж у нашій країні фактично немає місць, де б населення не піддавалося ризику йододефіцитних захворювань. Про нявність в йодованій солі сполук йоду можна дізнатися за посиланням.

Кітос, Фінляндіє. Дякую, Суомі

Кітос, Фінляндіє. Дякую, Суомі

«Тільки не призначайте побачення на набережній — можете загубитись. У Гельсiнкі всюди вода», — каже Мікко Коістінен, наш провідник. Після екскурсії фінською столицею маємо кілька вільних годин перед мандрівкою до Лапландії. А також — багато простору, бо здається, що у місті, крім нас, немає нікого. Лише поодинокі зустрічні — спортсмени–бігуни або ті, хто вигулює домашніх улюбленців. Перші сутінки м’яко лягають на бруківку, останній сонячний відблиск ковзає покрівлями будівель і відбивається від води. Вечір у Гельсiнкі бузкового кольору: небо, ліхтарі, світло з вікон будинків позначені цим відтінком. Навіть тиша пофарбована синім. Можливо, тому що тут справді всюди вода... Крики чайок — замість компаса — вказують орієнтир. А ще — передзвін трамвая. Адже центр у Гельсiнкі — поняття відносне. Місто охоплюють дві кільцеві дороги. «А до третьої кільцевої вже лосі забредають», — кажуть фіни. Тож домовилися так: куди трамвай доїжджає — там і центр. І хоча лосі тут почуваються «своїми», а на півночі країни повними господарями себе вважають олені, символом Фінляндії є ведмідь. Така собі «родзинка демократії».

«Трясовина» в дорозі

«Трясовина» в дорозі

«Трясця тій дорозі», — знесилено думаєш після чергового нападу нудоти, у розпачі не знаючи, як дістатися до кінця маршруту. Морська хвороба багатьом­ підтинає під корінь плани про далекі подорожі, та навіть нетривалі поїздки в автобусах і машинах українськими дорогами часто стають тортурами для тих, кого «закачує». Хоч недугу і називають морською, проте дійняти вона може не лише на кораблі, а й у літаку, автомобілі, потязі. Загойдування в дорозі зазвичай викликає тяжкість у шлунку, нудоту, головний біль, слабкість. Лікарі кажуть: причиною таких станів є недостатня функція вестибулярного апарату, і часто це — спадкова проблема.

«Твоя краплина крові — моє життя»

«Твоя краплина крові — моє життя»

До середини липня в Україні триває місячник відкритих дверей у пунктах збору крові. У лікувальних закладах поширюють буклети з детальною інформацією: як підготуватися до здачі крові, які є протипоказання до процедури, адреси пунктів збору крові в кожному регіоні. Акція відбувається в рамках Всеукраїнського проекту «Твоя крапля крові — початок моря життя», мета якого — популяризувати безоплатне донорство.

«Не ловись, лептоспірозе»

«Не ловись, лептоспірозе»

«На вихідних відпочивали родиною в селі, донька купалася в річці і наковталася води. Два дні промучилася з діареєю і головним болем», — розповідає знайома. На щастя, лікарі не виявили у десятирічної Яринки серйозних проблем зі здоров’ям, і після курсу «очисної» терапії травна система дитини повернулася до норми. Однак лікарі застерігають: сезон купання, що нині в розпалі, має свої підводні «рифи». У річковій, ставковій чи озерній воді постійно присутня невелика доза інфекцій та хвороботворних бактерій. Коли температура повітря підвищується, вода у водоймах прогрівається і починає «цвісти». Невелика кількість синьо­зелених водоростей безпечна для здоров’я відпочивальників, але коли їх концентрація у воді зростає, це може викликати алергійні висипи на шкірі, свербіж, почервоніння. Якщо ж вода потрапить до рота (як це часто трапляється з дітьми), то відпочинок може завершитися діареєю і навіть нервовими розладами.

«Коли нехтує один, а страждають — усі...»

Після відповідного дозволу, який дасть санепідемстанція, київський дитячий садочок № 455, імовірно, знову запрацює. Про це на прес–конференції заявила начальник департаменту столичної освіти Оксана Добровольська.

«Ми її переможемо!»

«Ми її переможемо!»

147 лікарів у 30 містах України обстежили 9648 пацієнтів з атиповими родимками. Цьогорічний День меланоми вивів невтішну статистику: у 169 з оглянутих пацієнтів лікарі виявили меланому, у 895 — рак шкіри та інші злоякісні новоутворення, 1444 особу направлено на онкологічні огляди.