Хочеться плакати і... спати

Хочеться плакати і... спати

Холодні краплі осіннього дощу непомітно розмивають радість, зафарбовуючи думки в «сто відтінків» сірого. Цей стан знайомий багатьом із нас: зранку важко «дістати» себе з ліжка, на роботі — сконцентруватися над вирішенням звичних завдань, а раптові напади меланхолії доводять до сліз.

Якщо не вигріти, то як вигнати?

Повіка ока червоніє, набрякає і починає боліти, а за день–два на проблемному місці «виростає» ячмінь. Ця ситуація знайома багатьом: iз нею час від часу стикаються і дорослі, і малюки. Дехто вважає, що найбільш частою причиною появи ячменю є переохолодження і звичайні простудні захворювання.

Печія: звідки ти і чия?

Печія: звідки ти і чия?

Це одна з найпоширеніших скарг, яка «веде» пацієнтів на прийом до гастроентеролога. Пекуче неприємне відчуття за грудниною, у стравоході, що зазвичай виникає після прийому їжі, не просто завдає прикрощів, а й може свiдчити про серйозні порушення шлунково–кишкового тракту.

Холод «рип»: скоро грип?

Осінь, ледве переступивши поріг, відразу «взялася до справи»: холод, дощі та рвучкий вітер вивітрили затишну погоду і принесли перші «апчхи». Звісно, сезон вірусних захворювань іще не стартував і, сподіваємось, настане не скоро, однак підготуватися до епідемії грипу краще заздалегідь.

Діагноз «приречені» знято

Діагноз «приречені» знято

Кабінет Міністрів затвердив Державну програму з боротьби з гепатитами в Україні та виділення на неї коштів. Як повідомляє пацієнтська організація ЮКАБ, згідно з цим документом, хворі на гепатит уже цього року отримають від держави підтримку на суму 33,2 мільйона гривень.

По картоплю — без «накруток»?

По картоплю — без «накруток»?

Прем’єр–міністр Микола Азаров доручив Міністерству аграрної політики та продовольства і керівникам місцевих державних адміністрацій забезпечити регулярне проведення продовольчих ярмарків, склавши графік таких заходів до кінця поточного року.

У світ знань, а не... хвороб

У світ знань, а не... хвороб

«Сезон уроків» розпочався. У вересні дітлахи приміряють не тільки шкільну форму, а й новий режим дня: підготовка домашніх завдань, ранні підйоми, уроки, уроки... Дуже важливо пам’ятати, що навчальний процес — це не тільки захоплива «мандрівка у світ знань», а й серйозне навантаження на організм дитини.

«Переборщили» з йодом? Не проблема…

«Переборщили» з йодом? Не проблема…

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), майже півтора мільярда людей (чверть населення планети) мають погіршене здоров’я через постійний брак йоду в організмі. Зокрема, 600 мільйонів осіб потерпають від виражених клінічних наслідків йододефіциту — збільшення щитоподібної залози. Не оминула ця проблема й українців. Як стверджують науковці, раніше такий стан речей більше стосувався західних регіонів України. Нині ж у нашій країні фактично немає місць, де б населення не піддавалося ризику йододефіцитних захворювань. Про нявність в йодованій солі сполук йоду можна дізнатися за посиланням.

Кітос, Фінляндіє. Дякую, Суомі

Кітос, Фінляндіє. Дякую, Суомі

«Тільки не призначайте побачення на набережній — можете загубитись. У Гельсiнкі всюди вода», — каже Мікко Коістінен, наш провідник. Після екскурсії фінською столицею маємо кілька вільних годин перед мандрівкою до Лапландії. А також — багато простору, бо здається, що у місті, крім нас, немає нікого. Лише поодинокі зустрічні — спортсмени–бігуни або ті, хто вигулює домашніх улюбленців. Перші сутінки м’яко лягають на бруківку, останній сонячний відблиск ковзає покрівлями будівель і відбивається від води. Вечір у Гельсiнкі бузкового кольору: небо, ліхтарі, світло з вікон будинків позначені цим відтінком. Навіть тиша пофарбована синім. Можливо, тому що тут справді всюди вода... Крики чайок — замість компаса — вказують орієнтир. А ще — передзвін трамвая. Адже центр у Гельсiнкі — поняття відносне. Місто охоплюють дві кільцеві дороги. «А до третьої кільцевої вже лосі забредають», — кажуть фіни. Тож домовилися так: куди трамвай доїжджає — там і центр. І хоча лосі тут почуваються «своїми», а на півночі країни повними господарями себе вважають олені, символом Фінляндії є ведмідь. Така собі «родзинка демократії».

«Трясовина» в дорозі

«Трясовина» в дорозі

«Трясця тій дорозі», — знесилено думаєш після чергового нападу нудоти, у розпачі не знаючи, як дістатися до кінця маршруту. Морська хвороба багатьом­ підтинає під корінь плани про далекі подорожі, та навіть нетривалі поїздки в автобусах і машинах українськими дорогами часто стають тортурами для тих, кого «закачує». Хоч недугу і називають морською, проте дійняти вона може не лише на кораблі, а й у літаку, автомобілі, потязі. Загойдування в дорозі зазвичай викликає тяжкість у шлунку, нудоту, головний біль, слабкість. Лікарі кажуть: причиною таких станів є недостатня функція вестибулярного апарату, і часто це — спадкова проблема.