Прокуратура візьметься за «язик»?

Севастопольська міськрада після постанови щодо обов’язкового викладання в місцевих школах предметів російською мовою, про що «УМ» повідомляла в минулому номері, пішла ще далі — доручила відділу освіти міськдержадміністрації підготувати і внести до серпня у статути всіх шкіл міста (окрім спеціалізованих українських) положення про те, що мова викладання в цих закладах — російська.

«Пішов геть! Шкет нещасний!»

«Пішов геть! Шкет нещасний!»

Міністерство освіти і науки рекомендувало винести твір Євгена Дударя «Червона Шапочка» на позакласне читання. Таке рішення, повідомляє «Телекритика», викликане зверненням Луганської обласної ради, яка вимагала від Міносвіти вилучити цей твір зі шкільної програми для восьмого класу загальноосвітніх шкіл.

Більше всиновлень, менше відмов

Більше всиновлень, менше відмов

Кожна дитина має право на сім’ю. А кожна родина — право на виховання дитини. Та не завжди прописні істини, зафіксовані в кодексах й унормовані в законах, гарантують щасливе дитинство і батьківство. На жаль, дедалі частіше стаємо свідками дисонансу інтересів тих, хто хоче, але не має змоги мати дитину, і тих батьків, які народжують, але не можуть дати ради своїм малюкам.

Пильні й активні

В Україні стартує кампанія зовнішнього незалежного оцінювання. Сьогодні понад 400 тисяч одинадцятикласників та випускників минулих років складають перший тест — з історії. Однак три години зосередженої роботи в аудиторіях чекають не лише на майбутніх абітурієнтів, а й на інструкторів, а також громадських спостерігачів, які пильнуватимуть за коректністю дотримання всіх чинних правил проведення ЗНО. Саме минулорічна присутність громадських контролерів, на думку експертів, забезпечила тестуванню реноме об’єктивного, прогресивного методу оцінювання знань, довіру населення і широку підтримку вчительської та учнівської аудиторій.

ЗНОву «двійка»?

ЗНОву «двійка»?

Менше двох тижнів залишається до початку кампанії Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Із 6 травня до 5 червня для 412 тисяч 980 осіб, які заявили про намір пройти тестування, триватиме гаряча пора. А в Українському центрі оцінювання якості освіти вона почалася значно раніше. Власне, робота тут не припиняється цілий рік, і нині на порядку денному — розіслати запрошення учасникам ЗНО, зареєструвати всіх бажаючих стати громадськими контролерами на час тестування. Крім того, в Центрі відкрита гаряча телефонна лінія для учасників ЗНО, їхніх батьків, учителів. Запитань виникає багато, в тому числі і до директора УЦОЯО Ігоря Лікарчука.

Обдаровані і вшановані

Відтік національного інтелекту за кордон набув загрозливого характеру, і про це говорили на всіх рівнях. Зарплати науковців, професорів, викладачів у більшості вітчизняних закладів залишаються скромними, а можливості реалізовувати себе творчо — не великі. Отже, українське суспільство має створити сприятливі умови для інтелектуального потенціалу молоді — вирішили у Міжнародному благодійному фонді «Україна 3000» і заснували Всеукраїнський молодіжний конкурс «Новітній інтелект України».

Податковий зашморг

В останній тиждень серед українців за кордоном почалося зародження масового протесту. Протягом кількох днів акція охопила більшість регіонів Італії. Обурення українських заробітчан викликала постанова Кабміну від 5 березня №236, в якій ідеться про оподаткування фізичних осіб, які проводять підприємницьку діяльність за межами України.

«Як батько і як Президент...»

«Як батько і як Президент...»

«Мої почуття великі і щирі, адже я сьогодні виступаю не лише як Президент, а і як батько», — сказав Віктор Ющенко, вручаючи дипломи випускникам–магістрам Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Їх, цьогорічних випускників, — 146, і серед них — син Президента Андрій Ющенко.

Життя як боротьба

Життя як боротьба

Третє грудня — Міжнародний день інвалідів. У світі, згідно зі статистикою, близько десяти відсотків людей належать до цієї категорії. Громадян з особливими фізичними потребами в Україні 2, 65 мільйона.