«Непроханий гість» — на порозі

«Непроханий гість» — на порозі

Вітчизняні лікарі знову застерігають українців про наближення епідемії грипу. За словами головного спеціаліста Державної санітарно–епідеміологічної служби Олександра Заіки, час «Х», найімовірніше, настане наприкінці січня — на початку лютого.

Раз пігулка, два пігулка...

Раз пігулка, два пігулка...

Успішне лікування недуги нині годі уявити без медикаментів. Пігулки і мікстури ми часто вживаємо в повсякденні навіть без призначень лікаря. Докучає головний біль, «скочила» температура чи тиск — відразу відкриваємо домашню аптечку.

Кажу виразно: «Стоп, виразко!»

Кажу виразно: «Стоп, виразко!»

Виразкова хвороба шлунка — сьогодні досить поширене захворювання. За спостереженнями вітчизняних медиків, в Україні майже 10 вiдсоткiв населення страждає від цієї недуги. А, за даними Міністерства охорони здоров’я, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки в Україні мають 160 осіб на 1000 населення.

Сніг рип–рип. Здрастуй, грип…

Сніг рип–рип. Здрастуй, грип…

В Україні днями зафіксували перший цього року випадок свинячого грипу. Інститут епідеміології та інфекційних захворювань імені Громашевського підтвердив, що таке лихо спіткало 21–річну киянку, виховательку дитсадка. Однак молода жінка, яку госпіталізували і надали необхідне лікування, вже одужала.

«Швидка» з секундоміром

«Швидка» з секундоміром

З початку нинішнього року набув чинності Закон «Про екстрену медичну допомогу», ухвалений Верховною Радою у липні 2012–го. Відтепер «швидка допомога» поділена на екстрену і невідкладну. Змінами передбачено, що екстрена допомога має прибути до хворого максимум за 10 хвилин після виклику в місті, і за 20 хвилин — у селі.

У–мовний Дід Мороз

На Новий рік батьки захотіли влаштувати своїм дітлахам незабутнє свято. І запросили в дитсадок «професійних акторів». Компанію Діду Морозу замість Снігуроньки несподівано склала Лисиця — її грав дядечко вагою під два центнери, дуже енергійний і наполегливий.

Корисне пальне для «мотора»

Корисне пальне для «мотора»

Пальму першості серед захворювань в Україні утримують серцево–судинні недуги. Від них потерпають майже 25 мільйонів наших співгромадян. За словами головного лікаря Національного інституту серцево–судинної хірургії ім. Миколи Амосова, кандидата медичних наук Сергія Сіромахи, в нашій державі серцево–судинні захворювання охоплюють 66% у структурі смертності.

Ювілей духовного ангела

Як повідомила «УМ» голова оргкомітету, проректор Всеукраїнського народного університету ім. Григорія Сковороди Галина Сагач, мета ювілейного форуму — не тільки вшанування пам’яті Григорія Сковороди, а й популяризація його творчої спадщини, високого прикладу особистого життя і громадської позиції. «Ідеться про органічне поєднання сковородівського вчення про щастя людини з глобальною вимогою сучасності — гармонійним розвитком суспільства, — зауважує Галина Михайлівна. — Форум матиме кілька аспектів — просвітницький, науковий, культурологічний, духовно–моральний і, сподіваємося, покладе початок іншого великого проекту — «Григорій Сковорода — 300». Адже через 10 років відзначатимемо 300–ліття інтелектуального, духовного ангела, яким є для України Григорій Сковорода. Хочемо, щоб у світлі його ідей і настанов формувалося молоде покоління незалежної України».

«Так боюся захворіти... Що ж мені робити?»

«Так боюся захворіти... Що ж мені робити?»

Деяким людям докучає така неприємна річ, як страх захворіти. Будь–який «підозрілий симптом» вони пов’язують із тяжкою хворобою, якої насправді немає і близько. Так було з моєю приятелькою Наталею: найменша зміна самопочуття змушувала молоду жінку тремтіти від жаху.

Сезон «апчхи»

Сезон «апчхи»

Після золотої пори опалого листя, що приємно шарудить під ногами, осінь прогнозовано «ввімкнула» прохолодну погоду. Пронизливий вітер, затяжний дощ, сіре безпросвітне небо, перші приморозки — і ось на порозі грип і застуда. До того ж сезонні овочі закінчуються, тож організму потрібен час, аби зорієнтуватися в нових обставинах і мобілізувати імунітет.