«Твоя краплина крові — моє життя»

«Твоя краплина крові — моє життя»

До середини липня в Україні триває місячник відкритих дверей у пунктах збору крові. У лікувальних закладах поширюють буклети з детальною інформацією: як підготуватися до здачі крові, які є протипоказання до процедури, адреси пунктів збору крові в кожному регіоні. Акція відбувається в рамках Всеукраїнського проекту «Твоя крапля крові — початок моря життя», мета якого — популяризувати безоплатне донорство.

«Не ловись, лептоспірозе»

«Не ловись, лептоспірозе»

«На вихідних відпочивали родиною в селі, донька купалася в річці і наковталася води. Два дні промучилася з діареєю і головним болем», — розповідає знайома. На щастя, лікарі не виявили у десятирічної Яринки серйозних проблем зі здоров’ям, і після курсу «очисної» терапії травна система дитини повернулася до норми. Однак лікарі застерігають: сезон купання, що нині в розпалі, має свої підводні «рифи». У річковій, ставковій чи озерній воді постійно присутня невелика доза інфекцій та хвороботворних бактерій. Коли температура повітря підвищується, вода у водоймах прогрівається і починає «цвісти». Невелика кількість синьо­зелених водоростей безпечна для здоров’я відпочивальників, але коли їх концентрація у воді зростає, це може викликати алергійні висипи на шкірі, свербіж, почервоніння. Якщо ж вода потрапить до рота (як це часто трапляється з дітьми), то відпочинок може завершитися діареєю і навіть нервовими розладами.

«Коли нехтує один, а страждають — усі...»

Після відповідного дозволу, який дасть санепідемстанція, київський дитячий садочок № 455, імовірно, знову запрацює. Про це на прес–конференції заявила начальник департаменту столичної освіти Оксана Добровольська.

«Ми її переможемо!»

«Ми її переможемо!»

147 лікарів у 30 містах України обстежили 9648 пацієнтів з атиповими родимками. Цьогорічний День меланоми вивів невтішну статистику: у 169 з оглянутих пацієнтів лікарі виявили меланому, у 895 — рак шкіри та інші злоякісні новоутворення, 1444 особу направлено на онкологічні огляди.

Смачний «маркер здоров’я»

Смачний «маркер здоров’я»

«Поживні властивості йогурту запобігають хронічним захворюванням і покращують раціон. Регулярне вживання цього продукту допомагає в боротьбі проти зайвої ваги, підвищеного тиску, захворювань обміну речовин, зміцнює кістки».

«З’їж вітамінку!»

«З’їж вітамінку!»

За даними лікарів, майже кожен третій житель України потерпає від нестачі вітамінів. Проблема посилюється навесні, адже за зиму кількість овочів і фруктів у раціоні поступово зменшується, а літні припаси втрачають більше половини корисних речовин. Найбільше ризикують міські жителі, вважає завідуюча лабораторією гігієни харчування Інституту гігієни і медичної екології ім. Марзеєва Марія Гулич. Порівняно із селянами вони упродовж року вживають значно менше овочів, фруктів і зелені. «Міські жителі харчуються нерегулярно, ігнорують основні джерела вітамінів, — каже лікар. — Крім того, живуть в умовах постійного стресу, а це збільшує потребу у вітамінах. Більше мікроелементів потребують також люди фізичної праці і спортсмени. Дефіцит кожного вітаміну обумовлює ризик гіповітамінозу і авітамінозу. Це знижує імунітет, відкриваючи «ворота» будь–яким захворюванням».

«Здорове харчування дешевше, ніж шкідливе»

«Здорове харчування дешевше, ніж шкідливе»

Говорячи про здоровий спосіб життя, лікарі на чільне місце ставлять раціональне харчування. Та чи завжди ми згадуємо ці поради, формуючи щоденне меню? Чи достатньо знаємо про продукти, якими наповнюємо свої «споживчі кошики» в супермаркетах і на базарах? Що із запропонованого асортименту корисне, а чого взагалі краще уникати, аби не зашкодити здоров’ю? З’ясувати ці моменти «УМ» вирішила в президента Асоціації дієтологів України, головного дієтолога Міністерства охорони здоров’я Олега Швеця.

Юрій Фещенко: Тривалий кашель? Бийте тривогу!

Юрій Фещенко: Тривалий кашель? Бийте тривогу!

Минулої неділі у світі відзначали Міжнародний день боротьби з туберкульозом. На жаль, попри освітні кампанії, соціальні проекти і «гарячі лінії», багато українців нічого не знають ні про симптоми цього страшного лиха, ні про те, кого воно може торкнутися.

Головне, що всі повинні розуміти, — недуга не смертельна, при своєчасній діагностиці успішно виліковується. Не кожному також відомо: якщо паличка Коха (напрочуд живуча бактерія, яка швидко адаптовується) потрапляє до організму — це зовсім не означає, що людина занедужає. Хвороба не розвивається, якщо внутрішні резерви й опірність організму здатні локалізувати інфекцію. Трапляються випадки і самовиліковування, коли людина під час планового обстеження дізнається, що мала недугу: на рентген–знімках легенів лікар зауважує кальцинати. Однак нехтувати власним здоров’ям і пускати все на самоплив — украй небезпечно, нагадує головний фтизіатр і пульмонолог України, директор Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Яновського Юрій Фещенко.