«Пілотною» сапою...

«Пілотною» сапою...

Заперечити важко: медицина — та сфера, від якої залежить і якість, і тривалість життя людини. Тому, як жодна інша галузь, має працювати як годинник. Однак в Україні механізм цього «годинника» або хронічно відстає, або, навпаки, невиправдано поспішає.

Край вітрів, соборів і спогадів

Край вітрів, соборів і спогадів

Весна не поспішає сюди, літо не спокушає надмірною спекою, а осінь настає раніше — разом із виснажливими вітрами і сувоями низьких сірих хмар. І все–таки Балтійське узбережжя Польщі запам’ятовується особливим шармом.

Серце у лещатах

Серце у лещатах

Ідеш чи працюєш — і раптом відчуваєш нагальну потребу зупинитися: болить серце. Після перепочинку біль вгамовується, а якщо не докучає — то й забуваєш про цю тимчасову прикрість. На жаль, такі «напливи» болю в грудях дуже небезпечні, бо можуть свідчити про стенокардію — підступну недугу, яку в народі охрестили «грудною жабою».

Пігулка без «контролю»?

Пігулка без «контролю»?

Законопроект, який дістав у сесійній залі 256 голосів підтримки, пропонує виключити аптечні заклади, що здійснюють діяльність на підставі відповідної ліцензії, з числа закладів охорони здоров’я, які підлягають акредитації. Документ передбачає поширити пільговий режим оподаткування на операції з постачання не тільки лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні, а й тих, які аптечні заклади самі виготовляють за рецептами лікарів.

Коси — мов покоси...

Коси — мов покоси...

«Останнім часом, — розповідає перукарка з міста Бровари на Київщині Алла Тарнова, — клієнти частіше скаржаться на випадіння волосся. Можливо, це осінь, різка зміна погоди впливає, але така проблема турбує не тільки дорослих.

Коли недуга «бере за горло»

Коли недуга «бере за горло»

Осіння негода, як ви, певне, завважили, не завжди сприяє гарному настрою. Але це — не найбільша прикрість, яку може викликати затяжна веремія дощів і холодного вітру. Разом із бухиканням і чханням стрімко наближається капосний сезон застуд, коли нестабільність погоди і наша неготовність мерзнути роблять погану послугу нашому організму: він починає давати збої.

Хочеться плакати і... спати

Хочеться плакати і... спати

Холодні краплі осіннього дощу непомітно розмивають радість, зафарбовуючи думки в «сто відтінків» сірого. Цей стан знайомий багатьом із нас: зранку важко «дістати» себе з ліжка, на роботі — сконцентруватися над вирішенням звичних завдань, а раптові напади меланхолії доводять до сліз.

Якщо не вигріти, то як вигнати?

Повіка ока червоніє, набрякає і починає боліти, а за день–два на проблемному місці «виростає» ячмінь. Ця ситуація знайома багатьом: iз нею час від часу стикаються і дорослі, і малюки. Дехто вважає, що найбільш частою причиною появи ячменю є переохолодження і звичайні простудні захворювання.

Печія: звідки ти і чия?

Печія: звідки ти і чия?

Це одна з найпоширеніших скарг, яка «веде» пацієнтів на прийом до гастроентеролога. Пекуче неприємне відчуття за грудниною, у стравоході, що зазвичай виникає після прийому їжі, не просто завдає прикрощів, а й може свiдчити про серйозні порушення шлунково–кишкового тракту.

Холод «рип»: скоро грип?

Осінь, ледве переступивши поріг, відразу «взялася до справи»: холод, дощі та рвучкий вітер вивітрили затишну погоду і принесли перші «апчхи». Звісно, сезон вірусних захворювань іще не стартував і, сподіваємось, настане не скоро, однак підготуватися до епідемії грипу краще заздалегідь.