Не так тії віруси, як промерзлі ноги...

Не так тії віруси, як промерзлі ноги...

Ризик підхопити вірусну інфекцію у морозну погоду меншає, оскільки віруси при низьких температурах швидко гинуть, кажуть лікарі. Однак людям, які мають хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів, слід остерігатися переохоло­дження: існує ризик загострення недуг.

Малеча грає у війну...

Малеча грає у війну...

«Шестирічна донька, почувши запах диму від моєї куртки, запитала: «Мамо, ти на війну ходила?» — розповідає колега. — Мусила сказати правду: «Так, доню, на війну, але, як бачиш, зі мною все гаразд». З очевидних причин такі недитячі запитання з вуст малюків сьогодні лунають дедалі частіше.

Як захиститися від холоду і що робити, якщо обмороження таки сталося

Одягайтеся тепло. «Доречно одягнути кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне, — пояснює столичний лікар–терапевт Марія Світловська. — Одяг має бути вільним. У взуття покладіть прокладки або гірчичники, вони зберігатимуть тепло».

Ну, паразите, постривай!

Ну, паразите, постривай!

Ця неприємність найчастіше стає наслідком звичайної недбалості. Якщо людина нехтує елементарною гігієною і правилами санітарії, їй рано чи пізно доведеться стикнутися з гельмінтами. Ці паразити можуть непомітно «окупувати» людський організм і роками не давати про себе знати.

Втома на «екваторі життя»

Втома на «екваторі життя»

Словосполучення «криза середнього віку» останнім часом міцно ввійшло в наше життя. Пояснюють (і розуміють) цей стан по–різному. Хтось виправдовує кризою середнього віку кепський настрій чи проблеми на роботі. Але в глобальнішому сенсі, кажуть психологи, ідеться про певний період у житті, коли підбивають підсумки пройденого і відбувається переоцінка цінностей.

«Заводний живчик»

«Заводний живчик»

«Мій син — гіперактивна дитина, — розповідає киянка Марія Корецька, мама трирічного Андрійка. — Досі погано говорить, словарний запас невеликий, слова почав вимовляти лише у 2,8 року. На вулиці з ним нормально не погуляєш — може різко побігти в напрямку дороги, тулиться до машин, всюди лізе.

Зцілення «дивом»

Зцілення «дивом»

«Ці картини дарують відчуття затишку і спокою. Хочеться пригорнутися до них. І помолитися», — каже киянка Валентина. Роботи Інни Пантелемонової, які ми розглядаємо перед відкриттям її виставки в галереї MyGallery, справді не мають темних, гнітючих фарб.

«Приховані» інфекції — на чисту воду

«Приховані» інфекції — на чисту воду

У головного дерматовенеролога України час розписаний по хвилинах. Проте мої побоювання, що можливість інтерв’ю доведеться довго узгоджувати, виявилися безпідставними. Для спілкування з журналістами Олександр Літус завжди знаходить «вікно», навіть за умов цейтноту, оскільки переконаний: вчасно і правильно поінформований пацієнт — найкращий помічник для лікаря.

Навшпиньках і... босоніж по болоті

Навшпиньках і... босоніж по болоті

Деформована «кісточка» біля великого пальця ноги створює людині незручності й проблеми. З нею важко підібрати модельне взуття, модницям доводиться відмовлятися від високих підборів (інакше стопа «протестує» больовими відчуттями). «Кісточка» іноді збільшується в людини вже після 20 років, але замолоду на неї рідко зважають.

Діагноз «солодкий», та присмак гіркий

Діагноз «солодкий», та присмак гіркий

Сьогодні, 14 листопада, минає під знаком Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом. На жаль, цей день нагадує людству — поширеність «солодкої» хвороби у світі невпинно зростає. Нині в Україні мільйон 330 тисяч мають цю недугу.