Готуйте вітамінний щит

Готуйте вітамінний щит

Після зими ми почуваємося кволими і виснаженими: дається взнаки брак сонячного світла, у раціоні меншає вітамінів. Тож у весняний період дуже важливо, аби організм отримував достатню кількість корисних мікроелементів із їжею.

«Серце стукає тривожно...»

«Серце стукає тривожно...»

Серцево–судинні захворювання — на першому місці серед причин смертності в усьому світі. А діагноз «інфаркт міокарда» звучить, як вирок. Однак лікарі стверджують: у більшості випадків хворого з гострим серцевим нападом можна врятувати від фатальних наслідків, якщо вчасно надати необхідну медичну допомогу.

«Коротке замикання»

«Коротке замикання»

Коли літній людині раптом стає зле, зазвичай ті, хто поруч, знають як діяти: негайно викликати «швидку», дати необхідні ліки. Але якщо зле стає комусь із молодих, люди не завжди поводяться адекватно. Тридцятирічному Андрієві, який, на думку колег, з’явився на роботу в «непристойному стані», начальник наказав негайно йти додому проспатися.

Підступні «поклади»

Підступні «поклади»

«Учора не ходила на роботу, — розповідає знайома. — Зранку поперек прихопив так, що аж злякалася: раніше ніколи такого не було. А кожні відвідини туалету перетворювалися на пекло: біль страшенний... Лікар порадив негайно здати сечу на аналіз. Його підозри підтвердилися: це виходив пісок із моїх нирок.

Не так тії віруси, як промерзлі ноги...

Не так тії віруси, як промерзлі ноги...

Ризик підхопити вірусну інфекцію у морозну погоду меншає, оскільки віруси при низьких температурах швидко гинуть, кажуть лікарі. Однак людям, які мають хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів, слід остерігатися переохоло­дження: існує ризик загострення недуг.

Малеча грає у війну...

Малеча грає у війну...

«Шестирічна донька, почувши запах диму від моєї куртки, запитала: «Мамо, ти на війну ходила?» — розповідає колега. — Мусила сказати правду: «Так, доню, на війну, але, як бачиш, зі мною все гаразд». З очевидних причин такі недитячі запитання з вуст малюків сьогодні лунають дедалі частіше.

Як захиститися від холоду і що робити, якщо обмороження таки сталося

Одягайтеся тепло. «Доречно одягнути кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне, — пояснює столичний лікар–терапевт Марія Світловська. — Одяг має бути вільним. У взуття покладіть прокладки або гірчичники, вони зберігатимуть тепло».

Ну, паразите, постривай!

Ну, паразите, постривай!

Ця неприємність найчастіше стає наслідком звичайної недбалості. Якщо людина нехтує елементарною гігієною і правилами санітарії, їй рано чи пізно доведеться стикнутися з гельмінтами. Ці паразити можуть непомітно «окупувати» людський організм і роками не давати про себе знати.

Втома на «екваторі життя»

Втома на «екваторі життя»

Словосполучення «криза середнього віку» останнім часом міцно ввійшло в наше життя. Пояснюють (і розуміють) цей стан по–різному. Хтось виправдовує кризою середнього віку кепський настрій чи проблеми на роботі. Але в глобальнішому сенсі, кажуть психологи, ідеться про певний період у житті, коли підбивають підсумки пройденого і відбувається переоцінка цінностей.

«Заводний живчик»

«Заводний живчик»

«Мій син — гіперактивна дитина, — розповідає киянка Марія Корецька, мама трирічного Андрійка. — Досі погано говорить, словарний запас невеликий, слова почав вимовляти лише у 2,8 року. На вулиці з ним нормально не погуляєш — може різко побігти в напрямку дороги, тулиться до машин, всюди лізе.