Водичка — навчанню помічничка

Водичка — навчанню помічничка

Упродовж навчального року, певне, кожен із батьків стикається з питанням правильного харчування та підтримки гарного настрою дитини. Адже всім хочеться, аби син чи донька добре засвоювали навчальний матеріал, швидко бігали крос, мали друзів і охоту до активного дозвілля. Як допомогти маленькому учневі в цей період?

Кіно за північ, сварка, мало сну...

Кіно за північ, сварка, мало сну...

Ви ніколи не замислювалися над тим, як деякі звички підступно крадуть нашу життєву енергію? Скажімо, вранці абсолютно немає сили на те, щоб пiдняти себе з ліжка, а ранкову ж пробіжку ніхто не відміняв. Однак ви повертаєтесь із стадіону, не збагатившись бадьорістю і не відчувши приливу сил, а сонними і змученими.

Щеплені байдужістю і користолюбством?

Щеплені байдужістю і користолюбством?

— Щеплення від туберкульозу, яке роблять у пологовому, — це все, що моя піврічна донька отримала за календарем імунізації, — розповідає киянка Інна Степанчук. — Два тижні тому пішли в поліклініку з надією отримати щеплення АКДС (його мали зробити ще в три місяці, на жаль, донька мала проблеми із здоров’ям, тому ми збилися з графіка).

Коли дихати важко...

Коли дихати важко...

Учора, 17 листопада, у світі відзначали Міжнародний день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, якій належить ініціатива таких тематичних заходів, від хронічного обструктивного захворювання легень потерпає понад 200 мільйонів людей.

Гіппократ би плакав

Гіппократ би плакав

Киянка Інна влітку народжувала дитину. Щоб не хвилюватися надміру, про пологи домовлялася заздалегідь — з лікаркою в одному зі столичних пологових будинків, де шість років тому на світ з’явився її первісток. Знайома вирішила «не міняти руку», оскільки вже знала, на що розраховувати.

Пастка, яку можна обійти

Пастка, яку можна обійти

Понад мільйон людей у світі живе з діагнозом «лімфома». І майже у тисячі пацієнтів щодня виявляють цю патологію. Останнім часом такий діагноз чують близько трьох тисяч українців щороку. Загалом із недугою зіткнулися 17 тисяч наших співгромадян. Водночас, як зауважують лікарі, лімфоми — один із небагатьох видів раку, який успішно лікується. І що раніше діагностовано недугу, то більше позитивних прогнозів на одужання.

І гордий зубр, володар пущі...

І гордий зубр, володар пущі...

Підляське воєводство, що на північному сході Польщі, неспроста називають «зеленими легенями країни». Більшу його частину вкривають дерева (тому й Підляшшя, бо «під лісом»). Чотири пущі, зокрема відома нам Біловезька, розгалужена система річок, багатий тваринний і рослинний світ вирізняють його з-поміж інших регіонів Польщі. Водночас Підляшшя приваблює розмаїттям культур, історичних і релігійних пам’яток.

Мікроб недбальства

Гострі кишкові розлади — річ неприємна і небезпечна своїми наслідками. Харчові токсикоінфекції, дизентерія, сальмонельоз, ботулізм... Ці недуги виникають найчастіше тоді, коли людина вживає інфіковані харчові продукти або воду, коли нехтує правилами гігієни — не миє руки перед тим, як сісти до столу, не надто сумлінно дотримується чистоти на кухні.

Молодість — на тарілці

Молодість — на тарілці

Дожити до старості, зберігаючи молодість духу і міцне здоров’я, — шляхетна мрія людини. Але дуже часто сама ж людина нераціональним харчуванням, малорухливістю «допомагає» старості підкрастися завчасно. А потім починаються безкінечні нарікання на здоров’я. Тим часом дієтологи стверджують — існує так звана «їжа молодості», яка допоможе тримати організм у тонусі довший час.

Дзвінок: на стрес чи на урок?

Дзвінок: на стрес чи на урок?

Проблема неуспішності школярів турбує багатьох: і вчителів, і батьків, і самих учнів. А також медиків, яким доводиться стикатися з наслідками «невміння» чи «небажання» маленьких пацієнтів добре вчитися. Адже стреси, породжені «не потраплянням у ритм» навчального процесу, «не такими» оцінками, на жаль, нерідко стають причиною різних недуг, найчастіше соматичних, коли страждають і тіло, і душа.