«... А рафіновані «смаколики» краще лишіть у магазині»

«... А рафіновані «смаколики» краще лишіть у магазині»

Від якості харчування великою мірою залежить і якість життя. А також його тривалість, можливість уникнути небезпечних діагнозів. Однак людина не завжди прискіпливо стежить за тим, що кладе у власну тарілку: іноді за браком часу, часто — через елементарні лінощі.

Між небом і землею

Між небом і землею

З неба падав дощ, а над головами глядачів на мокрих линвах балансували акробати. Вікна кам’яниць Старого міста освітлювали фантастично нереальні вогні. Так у Любліні починався «Карнавал майстрів мистецтв», що ось уже всьоме збирає у затишному привітному польському місті циркових акробатів, жонглерів, фокусників, мімів та вуличних артистів з усієї Польщі і з-за кордону.

Як «мотузки» на литках...

Як «мотузки» на литках...

Варикозні вени — це не тільки неестетичний вигляд і біль у ногах, а й небезпека для здоров’я. Якщо хвороба прогресує, вона може призвести до набряку стоп і гомілок, потемніння шкіри, запалення і навіть трофічних виразок в особливо задавнених випадках. Чому з’являється варикоз? Чи можна зміцнити вени і яким чином?

Жорстко і солодко...

Жорстко і солодко...

Подумати тільки — майже третину життя людина проводить уві сні. І для того, аби організм був готовий до щоденних звершень, уночі він має як слід відпочити. Якісний, комфортний сон позначається на нашому здоров’ї не менше, ніж збалансоване харчування і прогулянки на свіжому повітрі, кажуть лікарі.

Не все те «золото», що... пігулка

Не все те «золото», що... пігулка

Зазвичай недуги ми звикли бороти з допомогою ліків. Але не завжди пігулки та ін’єкції є панацеєю. Часто прості — несподівані — способи вирішують проблему значно ефективніше, ніж «дива фармакології». І головне — без побічних ефектів...

Ангели війни

Лікарі й медсестри Слов’янська, Краматорська та інших населених пунктів Донбасу з початку АТО працюють в екстремальних умовах. Коли запаси пального у Слов’янську закінчилися і жодна заправка не працювала, водіям карет «швидких» доводилося прориватися через блокпости по бензин та дизпальне до сусіднього Краматорська. Неодноразово — під обстрілом.

Що це тисне? Капелюх?

Що це тисне? Капелюх?

Як свідчить медична статистика, найпоширеніша скарга пацієнта під час візиту до лікаря — головний біль. І це вже настільки «банальна» неприємність, що до фахівця поспішає далеко не кожен. Адже простіше випити таблетку знеболювального, перечекати кілька годин — і далі, до справ. Медики кажуть, що від головного болю щороку потерпають близько трьох чвертей населення Землі.

«Залакований грибок»?

«Залакований грибок»?

«Покажи мені свої нігті, і я скажу — хто ти: які проблеми із здоров’ям турбують, на що маєш звернути увагу». Саме так можна перефразувати відомий вислів про друга. Як стверджують лікарі, зовнішній вигляд нігтів здатен повідати фахівцю багато цікавого — деякі зміни в роботі організму чітко «відбиваються» на нігтьових пластинах.

Не будіть «сплячого»

Не будіть «сплячого»

Герпес — одне з найпоширеніших вірусних захворювань: за даними медичної статистики, у світі ним інфіковано майже 90 % населення. В Україні такої статистики немає. Однак кожен знає, як неприємно виглядає і як дошкуляє самопочуттю болісна «лихоманка» на губах. Ці висипи — один із проявів недуги. Потрапивши в організм, вірус «прописується» в ньому назавжди.

«Міфічне» молоко

«Міфічне» молоко

Молоко — не просто корисний, улюблений продукт українців, він ще, виявляється, достоту «міфічний». Скажімо, дієтологи невтомно нагадують нам про джерело вітамінів, мікроелементів (насамперед кальцію), білків, корисних жирів і амінокислот, які отримуємо разом із цим напоєм.