Разок перлин, нанизаний з любов’ю

Разок перлин, нанизаний з любов’ю

Нижня Сілезія — дивний край розмаїть. І не тільки завдяки рельєфу і клімату, а й історії міст та містечок, які зберігають чарівливість багатьох епох і культур. А також трагічні відбитки часу, адже ці землі впродовж століть залишалися предметом суперечок і ворожнечі між різними державами.

Ліки від жебрацтва

Ліки від жебрацтва

«На хлібинку не поможете?» — запитує дядько на виході з дитячої поліклініки. Про таких не скажеш — чоловік, чолов’яга, дід. Це не інвалід, не глибоко літня людина, він не має вигляд бомжа чи людини, що хронічно «не просихає». Він — саме дядько, в камуфляжній куртці, який стоїть і просить допомоги у мам.

Сонячний Нестайко

Сонячний Нестайко

Я думаю: як добре, що доля буває щедрою на такі зустрічі. Як добре, що я тоді працювала у відділі культури, як добре, що зважилася набрати його номер телефону. І що Всеволод Зіновійович не відмовив у зустрічі, і що вийшло цікаве інтерв’ю з моїм найулюбленішим письменником дитинства в газеті «Молодь України».

Коли разом, то нас «зрозуміють»

Коли разом, то нас «зрозуміють»

Роман Матис, ініціатор і головний координатор громадського руху «И так поймут», став номінантом премії Ten Outstanding Young Persons of the World (TOYP). Цю щорічну міжнародну програму підтримки отримують молоді люди, які досягли значних успіхів у певній сфері і втілюють кращі якості сучасної людини.

Турбуйтесь про «броню» щодня

Турбуйтесь про «броню» щодня

Імунітет нам потрібен не лише в сезон застуд та посиленої атаки вірусних інфекцій. Це наша броня на щодень. Якщо ця броня міцна — організм швидко реагує на негативні чинники довкілля та збудники недуг і захищає від хвороб. Тож турбуватися про імунітет слід щодня, а не тоді, коли хвороба застукає нас зненацька.

Де тонко, там і рветься?

Де тонко, там і рветься?

Ламкість нігтів — проблема, яка час від часу спіткає, певне, кожного. Причин цієї неприємності багато. У жінок, наприклад, на стан нігтів і шкіри може впливати коливання гормонального фону. Скажімо, естроген відіграє важливу роль у розподілі води по тканинах, тож може викликати як набряки деяких тканин, так і сухість нігтів і шкіри.

«Хронічно втомлені» шукають порятунку...

«Хронічно втомлені» шукають порятунку...

Сучасний темп життя породжує нові недуги. Зокрема — синдром хронічної втоми, про який вперше заговорили 30 років тому в США. Однак тоді про захворювання згадували лише як про стан підвищеної втомлюваності та поганого настрою. Одні вважали, що причина негараздів — невідомі інфекції, які буцімто зачаїлися в організмі та поступово виснажують людину.

І про вай-фай — частіше забувай?

І про вай-фай — частіше забувай?

«Лише 20-30 % маленьких українців — відносно здорові. Решта вже в ніжному віці скаржаться на хронічні недуги. Я довго вірив, що для держави це має значення. Виявилося — ні. Але якщо дитина в дитсадку чи школі хоча б один раз на день вип’є склянку доброї якісної води, то за два місяці показник її здоров’я покращиться удвічі», — вважає професор Михайло Курик, директор Українського інституту екології людини.

А Сашко Положинський спеціально заїхав «на борщ...»

А Сашко Положинський спеціально заїхав «на борщ...»

Оксана Скиталінська — людина неймовірної працездатності. Кожен день відомого лікаря-дієтолога розписаний по хвилинах: тематичні семінари, виступи перед «зацікавленою аудиторією», майстер-класи, записи на телебаченні і радіо, прийом пацієнтів... Пані Оксана каже, що робота «нон стоп» — її улюблений стан, і коли виривається зі звичного насиченого графіка, почувається «не в своїй тарілці». Кожен ранок починає із пробіжки.

На сяйво Вроцлавських ліхтарів

На сяйво Вроцлавських ліхтарів

За ними можна звіряти годинник. Щойно місто огортають оксамитові грудневі сутінки, а годинникові стрілки на ратуші відважують часову позначку «15.30», загадкові чоловіки в плащах і циліндрах прошкують вуличками Тумського острова, запалюючи газові ліхтарі. Вроцлав — єдине місто в Польщі, де ліхтарники — ніби свідки живої легенди і казки — обіруч тримають таємниці минулого.