Підступний «хамелеон»

Підступний «хамелеон»

За даними Міністерства охорони здоров’я України, понад 20 тисяч наших співвітчизників страждають на розсіяний склероз (РС). І останнім часом, кажуть лікарі, простежується тривожна тенденція до зростання захворюваності. Розсіяний склероз називають «хворобою-хамелеоном», оскільки недуга може проявлятися найрізноманітнішими симптомами.

Змучені болем

Змучені болем

На дверях табличка: «Спеціалізований кабінет проблем болю». На прийомі у лікаря — жінка років п’ятдесяти. Скаржиться на біль, який буквально не дає жити. «Заснути не можу, голова ніби розпадається на частки, місця собі не знаходжу, — пацієнтка розповідає свою історію. — Коли рухаюся — ще біль-менш стерпно. А щойно ляжу — знову починається...

Святий Георгій — покровитель книг

Святий Георгій — покровитель книг

Під час останнього книжкового «Арсеналу» неодноразово чула суперечки: який фестиваль потужніший, «більший» — київський чи львівський. Конкуренція, звісно, — добра справа, і київські організатори доклали максимум зусиль, аби ярмарок відбувся на найвищому рівні й нічим не поступався своєму «західному колезі».

«Чому ця сукня не струнка?»

Весна — і кожному хочеться бути красивим та струнким. Вдягнути стильне вбрання, почуватися впевнено і гармонійно. Але от лихо: улюблена сукня на фігурі чомусь «не сходиться по швах». І багато хто починає хапатися за дієти, як рятівну соломинку.

«Скромна» ковбаска і трохи черства паска

«Скромна» ковбаска і трохи черства паска

Великий пасхальний піст — найбільш строгий з усіх православних постів, тому вихід із нього може стати стресом для організму. Найважливіше, що слід пам’ятати, — не починайте їсти білкову (особливо м’ясну) їжу у великій кількості відразу.

Крихка опора?

Крихка опора?

Більшість людей знають про цю недугу небагато, а поза тим остеопороз у найближчому майбутньому загрожує стати світовою епідемією. За даними ВООЗ, ця хвороба за причиною інвалідності та смертності — на четвертому місці: після онкології, серцево-судинних захворювань та цукрового діабету.

Вірус недбалості?

Вірус недбалості?

Малюк підхопив вітрянку. Мушу викликати дільничного педіатра. «А ви що, не можете привести дитину сюди на прийом?» — запитує пані в реєстратурі дитячої поліклініки. Жінка досвідчена, працює там уже багато років. «Звісно, можу. А ви впевнені, що це буде правильно, якщо хворий на вітрянку прийде сюди і в черзі під кабінетом лікаря поспілкується з іншими дітьми?

Весна прийшла. Вітамінів принесла?

Весна прийшла. Вітамінів принесла?

Прихід весни, здавалося б, має додати позитивного настрою. Однак організм, втомлений тривалим дефіцитом сонця, не завжди адекватно реагує на зміну пір року. «Зі мною завжди так: зиму переживу — і починаю хандрити. Постійна втома замучила. Можливо, це авітаміноз?» — нарікає знайома.

«Мінералка» — не забавка

«Мінералка» — не забавка

Природна мінеральна вода — джерело корисних мікроелементів для організму. І ті, хто ведуть здоровий спосіб життя, намагаються споживати її щодня. Тож як правильно вживати мінеральну воду, аби вона приносила максимум користі?