Меджліс у задумі

Вищий представницько–виконавчий орган кримських татар — Меджліс — продовжує, відштовхуючись від реалій окупаційного Криму, ухвалювати контраверсійні заходи. Себто одночасно наступати на горло власнiй пісні, делегувавши своїх представників у місцеву владу, та ініціювати проведення референдуму щодо статусу Криму. Утім які питання будуть винесені на референдум і чи будуть вони поставлені руба, Меджліс ще не визначився.

Ворота до Криму

Ворота до Криму

Минулого тижня довелося двічі перетинати пункт пропуску в Чонгарі, який нині розділяє материкову Україну та Кримський півострів. На цю дворазову процедуру перетину мілітаризованого кордону згаяли щонайменше годин шість. Враження, зауважу, не з приємних. До того ж виникає відчуття, що потрапив не в «Контрольований прикордонний район», на що вказував придорожній попереджувальний знак, а в такий собі район типових військових навчань.

Прагматизм киримли

Прагматизм киримли

Ймовірно, сьогодні на своєму черговому засіданні 33 члени Меджлісу на чолі зi згорьованим Рефатом Чубаровим (учора він поховав батька) визначать, кому з них доведеться представляти інтереси народу в уряді й парламенті самопроголошеної Республіки Крим. Ці нові призначення вже завтра може ухвалити на сесії колишня Верховна, а нині — Державна рада Криму.

Штурм агітацією та гранатами

Штурм агітацією та гранатами

У захоплених українських військових частинах у Криму офіцери російського Чорноморського флоту відкрито вербують людей. Принаймні про це розповіли «УМ» виконуючий обов’язки командира Бахчисарайського автобатальйону підполковник Сергій Гундер і заступник командира бригади надводних кораблів ВМСУ в Новоозерному капітан 2–го рангу С. (прізвище попросив не називати через погрози щодо його родини з боку місцевих «дружинників»).

Як залишити Крим?

Як залишити Крим?

Попри першу кров і першу загибель українського військовослужбовця в Криму, протистояння з російськими інтервентами вчора повернулося, якщо можна так висловитись, у «звичну колію»: без збройного опору з нашого боку, з поступовим витисканням українських вояків із їхніх частин і гарнізонів.

«А на груді єго свєтілась мєдаль за город...»

Спочатку про історичне, фронтове, минуле: у 1944—1945 бійці Радянської армії, як відомо, удостоїлись медалей за визволення чи взяття тієї чи іншої європейської столиці чи міста. Зокрема, існували медалі «За визволення Праги», «За визволення Варшави» і «За визволення Бєлграда» (все решта «за взяття» — Берліна, Будапешта, Відня і Кенінсберга).

Де люди?

Принаймні на момент написання цих рядків, коли під стінами Головного управління МВС на вулиці Богдана Хмельницького в Сімферополі проходила акція протесту проти викрадення людей із початку анексії Криму, цифра була саме такою.

Хто вбив Решата?

Хто вбив Решата?

Велелюдне прощання за мусульманськими канонами з кримським татарином Решатом Аметовим відбулося вчора на центральному сімферопольському кладовища «Абдал». Тіло 38–річного батька трьох дітей (найменшому — всього декілька місяців) знайшли в полі біля села Земляничне Білогірського району 16 березня.

Дрейф на схід триває

На той час, коли писалися ці рядки, кримські сепаратисти в особі «прем’єра» Аксьонова, «спікера» розпущеної ВР АРК Константинова, його заступника Цекова та мера Севастополя Чалого вже, мабуть, отримували подальші «цінні вказівки» від своїх давніх наставників у кремлівських кабінетах.