КРИМінальний псевдореферендум

КРИМінальний псевдореферендум

В оригіналі, себто у виконанні найулюбленішого гурту самого Володимира Путіна «Любе», цей рядок із пісні звучить інакше. А саме: «От Волгі до Єнісєя — лєса, косогори да стєпі. Расєя моя, ти Расєя». Одначе спеціально для сімферопольців, котрих позавчора ще за декілька годин до офіційного завершення так званого «референдуму» скликали на безкоштовний концерт на площі Леніна, фронтмен гурту «Любе» Микола Расторгуєв поміняв слово «Волга» на «Крим».

Служу народу України?

Шеренга клятвовідступників, у якій досі самотньо бовванів адмірал Березовський, поповнилася 67–ма службовцями Бахчисарайського автобату. У середу надвечір вони «переприсягнули» і зобов’язалися «служити народові Криму» (залишається гадати, з такою ж щирою вірністю, як донедавна служили народу України?).

Крим затягує паски

У Сімферополі вхід до парламенту АРК, уряду, республіканської прокуратури вам перегородять козаки з Кубані чи чоловіки з червоними пов’язками «Дружинник АР Крим». Значно серйозніше виглядає охорона республіканського військкомату і збірного пункту.

Син за батьком

Минулого року «УМ» помістила розлоге інтерв’ю з Анатолієм Ковальським про «таємниці кримського лісу». Пан Анатолій зі знанням справи — адже понад 13 років поспіль очолював спочатку «Кримліс», а згодом республіканський комітет із лісового і мисливського господарства АР Крим — повідав про реальний стан «зелених легенів» сонячного півострова.

«Дух у нас незламний, настрій хороший»

«Дух у нас незламний, настрій хороший»

«Бліцкригу» не вийшло — і через десять днів після початку російської інтервенції Україна зберігає військову присутність у Криму. Кремлівських зверхників чи не найбільше в сьогоднішньому Криму дратує якраз присутність українських Збройних сил.

Путінський торг

Кримські татари — чи не найбільший камінь спотикання в агресивних планах Москви щодо Криму. Водночас Володимир Путін зробив хід конем і запросив на переговори до «білокам’яної» народного депутата від «Батьківщини» Мустафу Джемілєва, в минулому — багаторічного голову Меджлісу кримськотатарського народу.

Під прикриттям «зелених чоловічків»

Позавчора вже, було, полегшено зітхнули в селі Перевальному, де дислокується найбільше сухопутне з’єднання вітчизняного військового флоту — 36–та окрема бригада берегової оборони. «Зелені чоловічки», як уже встигли охрестити російських військовослужбовців без розпізнавальних знаків, по обіді зняли своє очеплення навколо військового містечка українців, їхніх парків із бойовою технікою, сіли на свої «Урали», «Тигри» і КамАЗи і кудись поїхали.

«Самооборона» на «Тиграх»

«Самооборона» на «Тиграх»

Спочатку невеличкий екскурс у минуле. У червні вже далекого 1992–го автору цих рядків, тоді капітану, кореспонденту–організатору відділу бойової підготовки газети Групи російський військ на Закавказзі, довелось бути свідком облаштування у казармах вертолітного полку в Цхінвалі перших на просторах СНД легітимних миротворців.

Ворогу не здається наш гордий «Тернопіль»

Ворогу не здається наш гордий «Тернопіль»

У ніч проти середи зафіксовано щонайменше п’ять спроб витіснити українців з їхніх військових частин. Зокрема, росіяни захопили два українськi зенітно–ракетнi комплекси у військовій частині на мисі Фіолент і виставили навколо них свою охорону, повідомляє Бі–Бі–Сі з посиланням на регіональний медіа–центр Міністерства оборони.

Блокадний півострів

Блокадний півострів

Учора ситуацiя в Криму дещо змiнилася на краще: помiтно знизилася кiлькiсть блокувальникiв на аеродромi Бельбек, у самому Севастополi. Проте блокада військових частин триває. Стрілецька бухта, де дислокуються кораблі «Славутич» і «Тернопіль», перекрита російськими кораблями.