Стань королем підземелля

Міністерство оборони Великої Британії виставило на продаж недіючу станцію метро «Бромптон Роуд» у центрі Лондона, в якій у роки Другої світової війни був таємний бункер армійського керівництва, як Повідомляє газета «Дейлі Мейл».

Як тебе звати, хвостатий?

Учені з університету Сент Андрюс у Шотландії знайшли чергові докази, що дельфіни звертаються одне до одного за іменами. Їхні дослідження довели, що ці ссавці «призначають» собі унікальні свисти, з допомогою яких навзаєм розпізнають одне одного. До цього часу було відомо лише те, що свист специфічного звучання використовували лише групи дельфінів, які подорожують разом. Окремі ссавці легко засвоювали його і застосовували у різних життєвих обставинах. Але було не відомо, чи вони виконують таку ж роль, що й людські імена. Щоб дізнатися більше про характер таких свистів, шотландські науковці прямували за групами дельфінів і записували звуки, які видавали окремі дельфіни. А потім відтворювали з допомогою спеціальних підводних гучномовців як звуки свистів саме цієї групи дельфінів, так і інших груп, з якими дельфіни з піддослідної групи ніколи не зустрічалися, пояснив доктор Вінсент Янік з університету Сент Андрюс. Таким способом вчені встановили, що окремі особини з групи відгукуються лише на окремий, властивий їм, свист. На думку дослідників, дельфіни поводяться, як люди, коли чують свої імена.

Ніч яка місячна...

Чудова літня погода у Берліні має незвичайний «побічний ефект» — стрімко збільшується кількість пар, які кохаються просто неба, повідомляє «Німецька хвиля».

Сексизму — баста!

Канал громадського телебачення RAI UNO уперше у своїй історії відмовився від трансляції церемонiї «Міс Італія». Мотив — боротьба iз сексизмом. У країні моди, культу жіночої краси та культури мачо вилучення з телебачення виборів най­вродливішої італійки — це так само, якби в Іспанії остаточно заборонили кориду, в Голландії — право вживати наркотики чи в Росії — пити горілку.

Маленьке, але дорогеньке

Один із найбільш рідкісних екземплярів китайської філателістики — казначейська марка 1897 року — було продано на аукціоні у Гонконгу за 6,9 млн. гонконзьких доларів (687 тис. євро). Як повідомляє агенція «Франс пресс» із посиланням на заяву аукціону Interasia Auctions, у світі збереглися лише 32 примірники цієї марки. Раритет було видано за часів манджурської династії Цин — останньої імператорської династії Китаю, яка правила у 1644—1912 рр.

Невдала атака Шерхана

Якраз у дні святкування в Непалі 60–річного ювілею першого підкорення Евересту навколо найвищої гори світу не на жарт розгорнулася боротьба між двома стариками. Японець Юїчіро Міура та непалець Мін Багадур Шерхан виборюють пальму першості в номінації «най­старіша людина, що зійшла на Джомолунгму».

«Качка»–«полуничка» мексиканських писак

Нещодавно керівництво Празького метрополітену виступило з ідеєю, щоб кожен останній вагон у потязі був призначений для самотніх пасажирів, неодружених чоловіків та жінок, які прагнуть знайти свою половинку. Таку новацію в чеській столиці заплановано впровадити лише наприкінці року.

Кулька на півмільярда доларів

В американській лотереї «Пауерболл» минулої суботи випав рекордний в її історії виграш є понад 590 мільйонів доларів. Це при тому, що шанси виграти таку суму на один лотерейний білет вартістю два долари становили 1 до 1 175 200.

Квиток на Марс — безплатний!

Нідерландська компанія Mars One почала набір охочих полетіти на Марс. Експедиція триватиме дев’ять років, а квиток передбачається безкоштовний, бо він лише в один бік. Йдеться про людей, які залишаться назавжди жити в першій марсіанській колонії.