Іду, іду — а піца не закінчується

1172 метрів та ще 97 сантиметрів має в довжину найдовша у світі піца, яку спекли минулих вихідних в італійському місті Масса, регіон Тоскана. Для приготування гігантської страви, яку розклали вздовж набережної Лігурійського моря, використали дві тонни борошна, кілька сотень кілограмів сиру моцарела, 30 кг базиліку та десятки відер томатного соусу. Приготуванням піци–гіганта займалися впродовж 24 годин півсотні місцевих піцайоло. Не дивно, що такий витвір внесли в Книгу рекордів Гіннесса.

Велика війна в Мілані

Попри спеку, італійський Мілан потерпає від нашестя комарів. Настирність летючих кровопивць змусила мешканців міста шукати нестандартні методи захисту від них. До боротьби з непроханими гостями залучили... кажанів. Автори ідеї вирішили використати схильність летючих мишей до комариної «дієти» й пустили в хід для початку 400 кажанів. Якщо експеримент вдасться, буде «мобілізовано» чергові загони крилатих ссавців.

«Таємний» слон

«Таємний» слон

Наприкінці травня чи в перших числах червня до столичного зоопарку прибуде новий слон. Він займе вольєр, який стоїть пусткою вже кілька років, після смерті улюбленця публіки Боя. І справді, що то за зоопарк без слона?! Торгування, міжнародні колізії, важкі переговори вже стали передісторією майбутнього мешканця Київського зоопарку. «УМ» відслідкувала перипетії, з якими зіткнувся «новий» слон дорогою до України.

Дорогі миті сп'яніння

Дорогі миті сп'яніння

Минулої середи дизайнер Філіпп Старк та вчений Девід Едвардс презентували на виставці в Парижі розроблений ними особливий аерозоль. Унаслідок його використання досягається ефект кількасекундного стану сп’яніння без жодних наслідків похмілля чи можливого виявлення факту вживання алкоголю поліцiєю.

Збудуй хату з лободи, а церкву — з картону

Землетрус у новозеландському місті Крайстчерч рік тому настільки пошкодив місцевий кафедральний собор, що відбудовувати його визнали неможливим. Тож влада міста, назва якого перекладається з англійської як «Церква Христова», вирішила звести поруч iз руїнами храму ХІХ століття новий, тимчасовий собор. Матеріалом для його спорудження стане насамперед... картон.

Сидить дівчина у загсі, а вельон її — надворі

Сидить дівчина у загсі, а вельон її — надворі

У Румунії пошили весільну сукню з найдовшим у світі шлейфом. Щоб його продемонструвати на вулицях Бухареста та в небі над містом, знадобилася повітряна куля. Адже довжина «хвоста» нареченої становила аж три кілометри!

«Ме», «Жо» і 100 тисяч птахів

Чистота має бути скрізь — вирішили у Шотландії й запланували збудувати крутий туалет на невеличкому безлюдному острові Ханда біля західного узбережжя країни. Постійно на острові площею 300 га ніхто не живе, але навесні та влітку сюди приїздить багато орнітологів­аматорів, аби спостерігати за птахами.

Жахи фіктивного власника автоармади

Європейський суд iз прав людини у Страсбурзі визнав Голландію винною у справі за позовом громадянина цієї країни Стівена Ромета з міста Маастріхт. Тепер держава має виплатити Ромету 9 тисяч євро відшкодування за моральні збитки. І от за що.

Хоч голі, але ситі

Тяжкі кризові часи стимулюють винахідливість італійських рестораторів.

Власник закладу Galloway (з англійської — «Дорога на шибеницю») у містечку Віллорба неподалік Венеції стомився підраховувати збитки від тих клієнтів, які втікають, не розплатившись за рахунком.

Як заплетуть усе «сталевим» павутинням...

Науковці з університету американського штату Вайомінг створили новий вид генетично модифікованих шовкопрядів, здатних виробляти надміцні волокна. Як повідомляє в останньому номері науковий двотижневик PNAS, група біологів під керівництвом професора Дона Джарвіса мала на меті отримати такий матеріал, який за своїми властивостями не поступався б «павучому шовку».