Збудуй хату з лободи, а церкву — з картону

Землетрус у новозеландському місті Крайстчерч рік тому настільки пошкодив місцевий кафедральний собор, що відбудовувати його визнали неможливим. Тож влада міста, назва якого перекладається з англійської як «Церква Христова», вирішила звести поруч iз руїнами храму ХІХ століття новий, тимчасовий собор. Матеріалом для його спорудження стане насамперед... картон.

Сидить дівчина у загсі, а вельон її — надворі

Сидить дівчина у загсі, а вельон її — надворі

У Румунії пошили весільну сукню з найдовшим у світі шлейфом. Щоб його продемонструвати на вулицях Бухареста та в небі над містом, знадобилася повітряна куля. Адже довжина «хвоста» нареченої становила аж три кілометри!

«Ме», «Жо» і 100 тисяч птахів

Чистота має бути скрізь — вирішили у Шотландії й запланували збудувати крутий туалет на невеличкому безлюдному острові Ханда біля західного узбережжя країни. Постійно на острові площею 300 га ніхто не живе, але навесні та влітку сюди приїздить багато орнітологів­аматорів, аби спостерігати за птахами.

Жахи фіктивного власника автоармади

Європейський суд iз прав людини у Страсбурзі визнав Голландію винною у справі за позовом громадянина цієї країни Стівена Ромета з міста Маастріхт. Тепер держава має виплатити Ромету 9 тисяч євро відшкодування за моральні збитки. І от за що.

Хоч голі, але ситі

Тяжкі кризові часи стимулюють винахідливість італійських рестораторів.

Власник закладу Galloway (з англійської — «Дорога на шибеницю») у містечку Віллорба неподалік Венеції стомився підраховувати збитки від тих клієнтів, які втікають, не розплатившись за рахунком.

Як заплетуть усе «сталевим» павутинням...

Науковці з університету американського штату Вайомінг створили новий вид генетично модифікованих шовкопрядів, здатних виробляти надміцні волокна. Як повідомляє в останньому номері науковий двотижневик PNAS, група біологів під керівництвом професора Дона Джарвіса мала на меті отримати такий матеріал, який за своїми властивостями не поступався б «павучому шовку».

Поліція заарештувала Барбі

Співробітники іранської поліції моралі почали здійснювати облави в іграшкових крамницях, щоб попередити потрапляння у продаж ляльок Барбі. Як повідомляє агенція «Рейтер», іранські захисники моралі стверджують, що довгонога пластикова блондинка підриває засади ісламу. Власник магазину в північній частині Тегерана розповів журналістам, що днями в його крамниці з’явилися співробітники відомства, яке відповідає за мораль, і висунули вимогу вилучити з продажу всіх Барбі.

Суші із «золотої» рибки

Виловлений у морі біля узбережжя японської префектури Аоморі блакитний тунець став найдорожчою рибиною у світі. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, на першому цього року аукціоні, що відбувся вчора на найбільшому рибному ринку світу Цукідзі в Токіо, цей морський делікатес продали за 56,49 мільйона єн (736 тисяч доларів США).

Поремигав — неси в смітник

Влада Рима оголосила війну жувальній гумці.

Підраховано, що щоденно у Вічному місті, зокрема на території археологічних пам’яток та закладів культури, випльовують повз смітники більше 15 тисяч, а впродовж року — 5,5 мільйона використаних жуйок. Відтирання клейкого сміття коштує комунальним службам одне євро за штуку, тобто міський бюджет витрачає на це щороку 5,5 млн. євро. Крім того, жуйка завдає значної шкоди історичним пам’яткам i взагалі екологічній системі, адже період біологічного розкладу жувальної гумки становить п’ять років.

Сів у тюрму свого імені

Патрік Салліван iз 1984–го по 2002 рік був шерифом округу Арапахоу, третього за кількістю населення в штаті Колорадо, що в центрі США. За роки відданої служби він уславився передусім незламною боротьбою з наркобандами та окремими торговцями наркотиками.