Поліція заарештувала Барбі

Співробітники іранської поліції моралі почали здійснювати облави в іграшкових крамницях, щоб попередити потрапляння у продаж ляльок Барбі. Як повідомляє агенція «Рейтер», іранські захисники моралі стверджують, що довгонога пластикова блондинка підриває засади ісламу. Власник магазину в північній частині Тегерана розповів журналістам, що днями в його крамниці з’явилися співробітники відомства, яке відповідає за мораль, і висунули вимогу вилучити з продажу всіх Барбі.

Суші із «золотої» рибки

Виловлений у морі біля узбережжя японської префектури Аоморі блакитний тунець став найдорожчою рибиною у світі. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, на першому цього року аукціоні, що відбувся вчора на найбільшому рибному ринку світу Цукідзі в Токіо, цей морський делікатес продали за 56,49 мільйона єн (736 тисяч доларів США).

Поремигав — неси в смітник

Влада Рима оголосила війну жувальній гумці.

Підраховано, що щоденно у Вічному місті, зокрема на території археологічних пам’яток та закладів культури, випльовують повз смітники більше 15 тисяч, а впродовж року — 5,5 мільйона використаних жуйок. Відтирання клейкого сміття коштує комунальним службам одне євро за штуку, тобто міський бюджет витрачає на це щороку 5,5 млн. євро. Крім того, жуйка завдає значної шкоди історичним пам’яткам i взагалі екологічній системі, адже період біологічного розкладу жувальної гумки становить п’ять років.

Сів у тюрму свого імені

Патрік Салліван iз 1984–го по 2002 рік був шерифом округу Арапахоу, третього за кількістю населення в штаті Колорадо, що в центрі США. За роки відданої служби він уславився передусім незламною боротьбою з наркобандами та окремими торговцями наркотиками.

Ватикан проти «Бенеттона»

Ватикан проти «Бенеттона»

Відома італійська фірма «Бенеттон», знана не лише якісним одягом, а й оригінальною та дещо провокативною рекламою, цього разу дещо передала куті меду. Традиційно у своїх рекламних кампаніях бренд обігрує гасло «Об’єднані кольори «Бенеттона» — заклик до расової терпимості й рівності. Серед найвідоміших плакатів цієї серії — негр, який палко цілує блакитнооку білявку, чорний жеребець, який спарюється з білою кобилою тощо.

Дев’ять років на лікарняному

Італійські карабінери заарештували працівницю шпиталю міста Болонья за обвинуваченням у шахрайстві, підробці документів, завданні збитків державі та суспільним інституціям. Жінка впродовж останніх дев’яти років пропрацювала лише шість днів, а решту часу симулювала різні хвороби і дві вагітності, тож регулярно отримувала оплату за лікарняними.

«Кажіть «мадам», а то як дам!»

Французькі феміністки почали акцію, мета якої — вилучити з офіційного та загального вжитку слово «мадемуазель» (у перекладі — «панянка», так звертаються до незаміжніх дівчат). На думку активісток жіночого руху за рівноправ’я, «мадемуазель» є словом «сексистським». Адже, звертаючись таким чином до молодої жінки, чоловік ніби зобов’язує її зiзнатися, заміжня вона чи ні. Натомість щодо чоловіків у французькій мові є єдине загальноприйняте звертання — нейтральне «мосьє» («пан»), незалежно від сімейного стану та віку. Як повідомляє агенція DPA, в рамках своєї акції феміністки мають намір звертатися з відповідними письмовими петиціями до депутатів парламенту, членів уряду тощо.

Тризна зi стриптизом

Тризна зi стриптизом

На Тайвані набув популярності новий спосіб прощання з небіжчиками. На похоронах усе частіше... танцюють стриптизерки.

Як повідомляє британська газета «Дейлі мейл», виконавцi стрип–дансу приїздять на похорони спеціальною машиною під назвою Electric Flower Car («Квіткова електрична машина») і танцюють та співають на розсувній платформі з неоновою iлюмiнацiєю. Так вони втiшають убитих горем родичiв померлого та самого «винуватця торжества». Цей новий звичай прощання з небіжчиком викликає багато контроверсійних вiдгукiв, але частина тайванського суспільства вважає його чудовим способом прощання з близькими людьми.

«Тата» замість мами

Якщо темпи народжуваності в Індії збережуться на теперішньому рівні (а зараз там мешкає 1,21 млрд. людей), то 2025 року ця країна випередить Китай із його 1,34 млрд. мешканців. Індійські чиновники розробили численні програми зі скорочення приросту населення, зокрема шляхом стерилізації (передусім жінок).

Пиши, поки не помреш

Пиши, поки не помреш

Поки різні диваки та розумні голови силкуються сконструювати вічний двигун, у США надійшла в продаж вічна авторучка. Новинка світу канцтоварів має назву Inkless Metal Pen («безчорнильна металева ручка») і по суті є гібридом звичайної ручки та олівця. Але роль елементу, що пише, тут виконує не чорнило і не якась паста, а свинець.