Милосердя: з цінниками і без

Милосердя: з цінниками і без

Я не знаю, як точно звучить клятва Гіппократа, і тим паче не можу уявити, що думають ті «без п’яти хвилин ескулапи», які її промовляють. Мабуть, серед них багато хто обирав медичний інститут, керуючись благородним бажанням рятувати людські життя.

Не скупімось на добро

Не скупімось на добро

Мудрі люди кажуть: здоров’я тісно пов’язане з красою, а її критерії мають відповідати критеріям здоров’я. У стародавніх народів одним із критеріїв краси було міцне здорове тіло, бо воно потрібне було для вдалого полювання та захисту.

«Море по коліна», а горе — по вінця…

«Море по коліна», а горе — по вінця…

Як свідчать дослідження, алкоголь очолив «рейтинг» 20 найвідоміших у світі наркотичних речовин (за рівнем шкоди, якої ті завдають людині та її близьким). Виявляється, навіть такі «монстри», як героїн і крек, поступилися йому «лідерством». Лікарі кажуть: алкогольна залежність — це справжня епідемія, яка спершу вириває людину з соціуму, забирає здоров’я, а згодом, дуже часто, — і життя…

«Слизьке» питання

«Слизьке» питання

З настанням зими, на жаль, актуальною стає проблема травм під час падінь на вулицях. Слизькі тротуари, імпровізовані «катки» з льоду після чергової відлиги перетворюються на пастки для перехожих. І ось до травмпунктів уже шикуються черги потерпілих — з вивихами, травмами голови, переломами кінцівок…

«Затяжка» смертю

«Затяжка» смертю

Сьогодні — Міжнародний день відмови від куріння. Починаючи з 1977 року, його відзначають у багатьох країнах світу у третій четвер листопада — з ініціативи Американського онкологічного товариства. Організатори й учасники тематичних заходів прагнуть привернути увагу до проблеми якомога ширше коло громадян, лікарів усіх спеціальностей, відтак — бодай на йоту зменшити поширення тютюнової залежності.

«Заплямоване» життя?

«Заплямоване» життя?

Майже три відсотки населення світу хворіє на псоріаз. Згідно з офіційною статистикою, понад півтора мільйона українців мають цю проблему. І лише 90-100 тисяч із них перебувають на обліку, інші лікуються у приватних закладах, або — що гірше — не лікуються взагалі.

«Ебола з пристрастями»

«Ебола з пристрастями»

«Ти чула, в США від Еболи цими днями померла людина? А тепер підозрюють, що вірус уже в Польщі... Люди більше літають по світу, більше контактують, тож рано чи пізно може дійти й до нас...» Моя подруга зазвичай починає ранок зi свіжих новин. Не скажу, що Ірина панікерка, але, як кожна нормальна людина, що хвилюється за власне здоров’я і здоров’я близьких, такі повідомлення не може сприймати відсторонено.

Як ніжне «виноградне гроно»...

Як ніжне «виноградне гроно»...

20 жовтня у світі пройшов під знаком Дня боротьби з раком молочної залози (РМЗ). Ця недуга, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, нині — на першому місці серед онкологічних захворювань у жінок. Щороку її діагностують у 1,3 мільйона жінок світу. В Україні понад 16 тисяч представниць «прекрасної статі» стикаються з цією проблемою.

«Це плаче осінь, а не я...»

«Це плаче осінь, а не я...»

Цей стан знайомий багатьом: зранку важко «дістати» себе з ліжка, на роботі — сконцентруватися над вирішенням звичних завдань, а раптові напади меланхолії доводять до сліз. Від осінньої депресії, за спостереженнями лікарів, може потерпати майже кожен другий.

«Шукайте рай у собі»

«Шукайте рай у собі»

Історія, як відомо, не любить умовного способу. Однак важко уявити, як багато втратив би наш світ, якби 6 жовтня 1914 року в норвезькому містечку Ларвіку, в родині пивовара Хейєрдала не народився хлопчик Тур. І якби його мати, вольова жінка й переконана дарвіністка, не вирішила повністю присвятити себе вихованню улюбленого сина.