Як ніжне «виноградне гроно»...

Як ніжне «виноградне гроно»...

20 жовтня у світі пройшов під знаком Дня боротьби з раком молочної залози (РМЗ). Ця недуга, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, нині — на першому місці серед онкологічних захворювань у жінок. Щороку її діагностують у 1,3 мільйона жінок світу. В Україні понад 16 тисяч представниць «прекрасної статі» стикаються з цією проблемою.

«Це плаче осінь, а не я...»

«Це плаче осінь, а не я...»

Цей стан знайомий багатьом: зранку важко «дістати» себе з ліжка, на роботі — сконцентруватися над вирішенням звичних завдань, а раптові напади меланхолії доводять до сліз. Від осінньої депресії, за спостереженнями лікарів, може потерпати майже кожен другий.

«Шукайте рай у собі»

«Шукайте рай у собі»

Історія, як відомо, не любить умовного способу. Однак важко уявити, як багато втратив би наш світ, якби 6 жовтня 1914 року в норвезькому містечку Ларвіку, в родині пивовара Хейєрдала не народився хлопчик Тур. І якби його мати, вольова жінка й переконана дарвіністка, не вирішила повністю присвятити себе вихованню улюбленого сина.

Не вбивай мене «лагідно»!

Не вбивай мене «лагідно»!

На думку експертів, iз проблемою гепатиту С стикається 3% населення. Однак, враховуючи прихований характер епідемії і відсутність масштабних обстежень, фахівці допускають, що рівень поширеності вірусного гепатиту С може становити й 5-9%.

Знесилені... відпусткою

Знесилені... відпусткою

Здавалося б, ніщо так не заряджає нас позитивом, як довгоочікувана відпустка. Однак багатьом знайоме це відчуття: відпочинок закінчився, а сили рухатися далі немає. І тебе вже не просто напружує, а емоційно вбиває необхідність щоранку під звуки нахабного будильника діставати себе з теплого ліжка і запаковувати в уніформу рутинних обов’язків.

Бальзам із вулика

Бальзам із вулика

Мед вважають одним із найбільш універсальних лікарських засобів, його широко застосовують і в народній, і в офіційній медицині. Давно відомі його антибактеріальна, бактерицидна, протизапальна, болезаспокійлива, тонізуюча дії, здатність зміцнювати опірні сили організму.

Жовчний міхур: ліки від «лінощів»

Жовчний міхур: ліки від «лінощів»

Одним із найпоширеніших порушень функціонування органів травлення є дискінезія жовчовивідних шляхів. Це не так захворювання, як дисфункція органів, які відповідають за «транспортування» жовчі, що призводить до інших порушень, кажуть лікарі.

«Залишай­теся у Польщі, пані»

«Залишай­теся у Польщі, пані»

Під ратушею слухаємо з колегами хейнал — гімн міста. Центр Любліна велелюдний: місто готується до традиційного Карнавалу майстрів мистецтв. «Пані з України?» — запитує польською хлопчина років десяти. На моїй куртці відповідний надпис, і малий дивиться допитливо, з розумінням. «Так», — синхронно відповідаємо з колегами.

Залюблені в Люблін

Залюблені в Люблін

«Зустрінемося під баобабом», — так люблінці впродовж десятиліть домовлялися про майбутні зустрічі й побачення. Чому тополю в центрі міста любовно нарекли баобабом — історія замовчує. Але ось уже кілька років, як верхівка цього історичного дерева побіля люблінської Старувки поволі всихає. «У людей з’явилися стільникові телефони, і проблему комунікації нині залагодити доволі просто.

«Нам наказано вижити»

«Нам наказано вижити»

Хронічний стрес — це не просто надмірне, а й життєво небезпечне випробування для організму. Українське суспільство через відомі політичні події змушене жити в таких умовах надто тривалий час. Як при цьому зберегти своє фізичне і психічне здоров’я — говоримо зi столичним фахівцем із судинних проблем, лікарем і науковцем, доктором медичних наук Уляною Лущик.