«Слизьке» питання

«Слизьке» питання

З настанням зими, на жаль, актуальною стає проблема травм під час падінь на вулицях. Слизькі тротуари, імпровізовані «катки» з льоду після чергової відлиги перетворюються на пастки для перехожих. І ось до травмпунктів уже шикуються черги потерпілих — з вивихами, травмами голови, переломами кінцівок…

«Затяжка» смертю

«Затяжка» смертю

Сьогодні — Міжнародний день відмови від куріння. Починаючи з 1977 року, його відзначають у багатьох країнах світу у третій четвер листопада — з ініціативи Американського онкологічного товариства. Організатори й учасники тематичних заходів прагнуть привернути увагу до проблеми якомога ширше коло громадян, лікарів усіх спеціальностей, відтак — бодай на йоту зменшити поширення тютюнової залежності.

«Заплямоване» життя?

«Заплямоване» життя?

Майже три відсотки населення світу хворіє на псоріаз. Згідно з офіційною статистикою, понад півтора мільйона українців мають цю проблему. І лише 90-100 тисяч із них перебувають на обліку, інші лікуються у приватних закладах, або — що гірше — не лікуються взагалі.

«Ебола з пристрастями»

«Ебола з пристрастями»

«Ти чула, в США від Еболи цими днями померла людина? А тепер підозрюють, що вірус уже в Польщі... Люди більше літають по світу, більше контактують, тож рано чи пізно може дійти й до нас...» Моя подруга зазвичай починає ранок зi свіжих новин. Не скажу, що Ірина панікерка, але, як кожна нормальна людина, що хвилюється за власне здоров’я і здоров’я близьких, такі повідомлення не може сприймати відсторонено.

Як ніжне «виноградне гроно»...

Як ніжне «виноградне гроно»...

20 жовтня у світі пройшов під знаком Дня боротьби з раком молочної залози (РМЗ). Ця недуга, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, нині — на першому місці серед онкологічних захворювань у жінок. Щороку її діагностують у 1,3 мільйона жінок світу. В Україні понад 16 тисяч представниць «прекрасної статі» стикаються з цією проблемою.

«Це плаче осінь, а не я...»

«Це плаче осінь, а не я...»

Цей стан знайомий багатьом: зранку важко «дістати» себе з ліжка, на роботі — сконцентруватися над вирішенням звичних завдань, а раптові напади меланхолії доводять до сліз. Від осінньої депресії, за спостереженнями лікарів, може потерпати майже кожен другий.

«Шукайте рай у собі»

«Шукайте рай у собі»

Історія, як відомо, не любить умовного способу. Однак важко уявити, як багато втратив би наш світ, якби 6 жовтня 1914 року в норвезькому містечку Ларвіку, в родині пивовара Хейєрдала не народився хлопчик Тур. І якби його мати, вольова жінка й переконана дарвіністка, не вирішила повністю присвятити себе вихованню улюбленого сина.

Не вбивай мене «лагідно»!

Не вбивай мене «лагідно»!

На думку експертів, iз проблемою гепатиту С стикається 3% населення. Однак, враховуючи прихований характер епідемії і відсутність масштабних обстежень, фахівці допускають, що рівень поширеності вірусного гепатиту С може становити й 5-9%.

Знесилені... відпусткою

Знесилені... відпусткою

Здавалося б, ніщо так не заряджає нас позитивом, як довгоочікувана відпустка. Однак багатьом знайоме це відчуття: відпочинок закінчився, а сили рухатися далі немає. І тебе вже не просто напружує, а емоційно вбиває необхідність щоранку під звуки нахабного будильника діставати себе з теплого ліжка і запаковувати в уніформу рутинних обов’язків.

Бальзам із вулика

Бальзам із вулика

Мед вважають одним із найбільш універсальних лікарських засобів, його широко застосовують і в народній, і в офіційній медицині. Давно відомі його антибактеріальна, бактерицидна, протизапальна, болезаспокійлива, тонізуюча дії, здатність зміцнювати опірні сили організму.