Не вбивай мене «лагідно»!

Не вбивай мене «лагідно»!

На думку експертів, iз проблемою гепатиту С стикається 3% населення. Однак, враховуючи прихований характер епідемії і відсутність масштабних обстежень, фахівці допускають, що рівень поширеності вірусного гепатиту С може становити й 5-9%.

Знесилені... відпусткою

Знесилені... відпусткою

Здавалося б, ніщо так не заряджає нас позитивом, як довгоочікувана відпустка. Однак багатьом знайоме це відчуття: відпочинок закінчився, а сили рухатися далі немає. І тебе вже не просто напружує, а емоційно вбиває необхідність щоранку під звуки нахабного будильника діставати себе з теплого ліжка і запаковувати в уніформу рутинних обов’язків.

Бальзам із вулика

Бальзам із вулика

Мед вважають одним із найбільш універсальних лікарських засобів, його широко застосовують і в народній, і в офіційній медицині. Давно відомі його антибактеріальна, бактерицидна, протизапальна, болезаспокійлива, тонізуюча дії, здатність зміцнювати опірні сили організму.

Жовчний міхур: ліки від «лінощів»

Жовчний міхур: ліки від «лінощів»

Одним із найпоширеніших порушень функціонування органів травлення є дискінезія жовчовивідних шляхів. Це не так захворювання, як дисфункція органів, які відповідають за «транспортування» жовчі, що призводить до інших порушень, кажуть лікарі.

«Залишай­теся у Польщі, пані»

«Залишай­теся у Польщі, пані»

Під ратушею слухаємо з колегами хейнал — гімн міста. Центр Любліна велелюдний: місто готується до традиційного Карнавалу майстрів мистецтв. «Пані з України?» — запитує польською хлопчина років десяти. На моїй куртці відповідний надпис, і малий дивиться допитливо, з розумінням. «Так», — синхронно відповідаємо з колегами.

Залюблені в Люблін

Залюблені в Люблін

«Зустрінемося під баобабом», — так люблінці впродовж десятиліть домовлялися про майбутні зустрічі й побачення. Чому тополю в центрі міста любовно нарекли баобабом — історія замовчує. Але ось уже кілька років, як верхівка цього історичного дерева побіля люблінської Старувки поволі всихає. «У людей з’явилися стільникові телефони, і проблему комунікації нині залагодити доволі просто.

«Нам наказано вижити»

«Нам наказано вижити»

Хронічний стрес — це не просто надмірне, а й життєво небезпечне випробування для організму. Українське суспільство через відомі політичні події змушене жити в таких умовах надто тривалий час. Як при цьому зберегти своє фізичне і психічне здоров’я — говоримо зi столичним фахівцем із судинних проблем, лікарем і науковцем, доктором медичних наук Уляною Лущик.

Моцарела без підробки

Моцарела без підробки

Якщо в пошукову систему «Гугл» забити «продукти з...», на першому місці випаде «...з Італії». І це не випадково: смачна і вишукана італійська кухня набуває дедалі більшої популярності в Україні. А рецепти італійських страв доступні нам завдяки тому, що продукти з «країни-чобітка» нині вдосталь представлені на українському ринку.

Таке «прикре» люстерко

Таке «прикре» люстерко

Зморшки — та естетична прикрість, яка не оминає нікого. До когось вони «підкрадаються в люстерко» раніше, інших жаліють довше, однак вікові зміни в організмі так чи інакше з часом починають проявлятися на обличчі. Механізм старіння залежить від генетики, способу життя, шкідливих впливів екології, сонця, догляду за шкірою, вважають лікарі.

Як кілок у спину...

Як кілок у спину...

Проблема віку та цивілізації — так медики називають міжхребцеву грижу. Це безжальна плата людства за неадекватні фізичні навантаження й гіподинамію, наголошують лікарі. Сучасна людина мало рухається, багато часу проводить за комп’ютером, кермом машини.