Живильний фактор води

Живильний фактор води

22 березня світова спільнота відзначатиме Міжнародний день води. Цього дня дослідники, екологи, науковці, лікарі–дієтологи обговорюватимуть «водні» проблеми в усіх аспектах, а особливо вплив вологи на стан людського організму.

Вчепився, як кліщ у порох

Вчепився, як кліщ у порох

Як стверджують медики, захворюваність на алергію за останні 20 років зросла в три–чотири рази. З кожним роком таких хворих більшає. Лікарі пов’язують цю невтішну тенденцію із погіршенням екології, стресами, від яких потерпає сучасна людина, а також особливостями її харчування. Велику роль відіграє спадковість.

Утримати «вісь світу», яка похитнулася...

Утримати «вісь світу», яка похитнулася...

Моя сусідка бабця Лариса, для якої телевізор — чи не єдине «вікно у світ», днями зізналася, що вже боїться вмикати той «ящик».

«Перехвилююся, а потім заснути не можу, — розповідає жінка. — Спершу показували вбитих, поранених, сльози і кров. Співпереживала разом з усіма українцями.

Щасливі у Щавниці

Щасливі у Щавниці

Майже два століття тому це містечко в Малопольщі мало славу модного курорту: до «польського Баден–Бадена», як називали Щавницю, приїздили найвідоміші люди краю. Але після соціальних потрясінь — Друга світова, тривала «комуністична стабільність» — оздоровниця фактично «відійшла в тінь».

У похід — до довголіття

У похід — до довголіття

Універсальне бажання людини у будь–якому віці: прожити довго і не хворіти. Які фактори пришвидшують старіння, як обійти ці підступні «рифи» і допомогти організму якомога довше перебувати в тонусі? На думку лікарів і вчених, стан здоров’я людини лише на 10 відсотків залежить від медицини, 20 — від генетики (спадковості), 20 — від навколишнього середовища, а 50 відсотків — від нас самих.

Випийте кефiру

Випийте кефiру

Любителі смачних і корисних молочних бiопродуктів можуть залишитися без улюблених кефірів і йогуртів. Річ у тім, що днями набув чинності Закон «Про виробництво та обіг органічної та сільськогосподарської продукції та сировини», один із пунктів якого спантеличив виробників «молочки».

У гостях у казки

У гостях у казки

У Санта Клауса нині — гаряча пора. Цими днями «найноворічніший» дідусь планети вирушає з рідного лапландського міста Рованіємі у свою щорічну навколосвітню подорож. Запрягає в сани вірного помічника — оленя на ім’я Рудольф Червоний Ніс, завантажує подарунки... Замовлення на них Санта збирає з кінця листопада.

І не ображайтесь на ялинку...

І не ображайтесь на ялинку...

Новорічна ніч — особливий момент у житті. Радість, веселощі, щедрий стіл, за яким збираються рідні і найближчі друзі... Приготування тривають від самого рання, і під вечір святковий стіл аж вгинається від делікатесів. Відмовитися від смаколиків неможливо, і ми втрачаємо почуття міри... Так само і з алкоголем.

Ой, морозе, не щипай нам щічки!

Ой, морозе, не щипай нам щічки!

Узимку ми намагаємося закутати всі частини тіла якомога тепліше. Лише обличчя залишається беззахисним, і саме воно зазнає основного удару від суворої зими. Тому за морозної погоди наша шкіра потребує особливого захисту — адже вона страждає від холоду, який сушить її більше, ніж спекотне сухе повітря влітку.

«Задужо для здров’я?»

«Задужо для здров’я?»

Палати «соснова», «акацієва», «дубова». Сліпучо білосніжна чистота і ремонт «за останнім словом». У палатах, ординаторських, операційних залах техніка — найновіших технологій. Увага (або, як кажуть поляки, опіка) до хворого нешаблонна і — за потреби — щохвилинна.