У похід — до довголіття

У похід — до довголіття

Універсальне бажання людини у будь–якому віці: прожити довго і не хворіти. Які фактори пришвидшують старіння, як обійти ці підступні «рифи» і допомогти організму якомога довше перебувати в тонусі? На думку лікарів і вчених, стан здоров’я людини лише на 10 відсотків залежить від медицини, 20 — від генетики (спадковості), 20 — від навколишнього середовища, а 50 відсотків — від нас самих.

Випийте кефiру

Випийте кефiру

Любителі смачних і корисних молочних бiопродуктів можуть залишитися без улюблених кефірів і йогуртів. Річ у тім, що днями набув чинності Закон «Про виробництво та обіг органічної та сільськогосподарської продукції та сировини», один із пунктів якого спантеличив виробників «молочки».

У гостях у казки

У гостях у казки

У Санта Клауса нині — гаряча пора. Цими днями «найноворічніший» дідусь планети вирушає з рідного лапландського міста Рованіємі у свою щорічну навколосвітню подорож. Запрягає в сани вірного помічника — оленя на ім’я Рудольф Червоний Ніс, завантажує подарунки... Замовлення на них Санта збирає з кінця листопада.

І не ображайтесь на ялинку...

І не ображайтесь на ялинку...

Новорічна ніч — особливий момент у житті. Радість, веселощі, щедрий стіл, за яким збираються рідні і найближчі друзі... Приготування тривають від самого рання, і під вечір святковий стіл аж вгинається від делікатесів. Відмовитися від смаколиків неможливо, і ми втрачаємо почуття міри... Так само і з алкоголем.

Ой, морозе, не щипай нам щічки!

Ой, морозе, не щипай нам щічки!

Узимку ми намагаємося закутати всі частини тіла якомога тепліше. Лише обличчя залишається беззахисним, і саме воно зазнає основного удару від суворої зими. Тому за морозної погоди наша шкіра потребує особливого захисту — адже вона страждає від холоду, який сушить її більше, ніж спекотне сухе повітря влітку.

«Задужо для здров’я?»

«Задужо для здров’я?»

Палати «соснова», «акацієва», «дубова». Сліпучо білосніжна чистота і ремонт «за останнім словом». У палатах, ординаторських, операційних залах техніка — найновіших технологій. Увага (або, як кажуть поляки, опіка) до хворого нешаблонна і — за потреби — щохвилинна.

А пам’ятник — врятовані серця...

А пам’ятник — врятовані серця...

«Усі мої предки були селянами, крім матері. Вона працювала акушеркою в селі. Жили ми вкрай скромно, мама не брала подарунків від пацієнтів. Так вона і залишилася для мене прикладом на все життя. Бабуся навчила молитися, сільське господарство — працювати, а самотність — читати книги», — писав у автобіографії Микола Амосов.

«Швидкий» тендер

«Швидкий» тендер

Міністерство охорони здоров’я оголосило переможців конкурсних торгів на державні закупівлі автомобілів екстреної медичної допомоги. Ними стали три підприємства: вітчизняні ПрАТ «Науково–виробниче об’єднання «Практика» (вони закуплять 1166 авто), ТОВ «Ілатамед» (150 машин) та іноземне «АІС–Столиця» (придбає 103 автівки).

«Сприйміть його просто як хворобу шкіри»

«Сприйміть його просто як хворобу шкіри»

Майже три відсотки населення світу хворіє на псоріаз. Понад півтора мільйона українців мають цю недугу, значна частина недужих — діти. Однак медики наголошують: попри те, що повністю позбутися проблеми неможливо, хворий на псоріаз може вести повноцінне життя, якщо навчиться тримати хворобу «під контролем» і дотримуватиметься рекомендацій лікаря.

«Карета» китайська, а ціна — «народна»

«Карета» китайська, а ціна — «народна»

Понад 370 запитів за фактами порушення закону у сфері охорони здоров’я передала до контролюючих та правоохоронних органів Тимчасова слідча комісія, створена при Верховній Раді п’ять місяців тому. Результати перевірок, як зізнаються самі члени ТСК, «неможливо читати без сліз».