«Сприйміть його просто як хворобу шкіри»

«Сприйміть його просто як хворобу шкіри»

Майже три відсотки населення світу хворіє на псоріаз. Понад півтора мільйона українців мають цю недугу, значна частина недужих — діти. Однак медики наголошують: попри те, що повністю позбутися проблеми неможливо, хворий на псоріаз може вести повноцінне життя, якщо навчиться тримати хворобу «під контролем» і дотримуватиметься рекомендацій лікаря.

«Карета» китайська, а ціна — «народна»

«Карета» китайська, а ціна — «народна»

Понад 370 запитів за фактами порушення закону у сфері охорони здоров’я передала до контролюючих та правоохоронних органів Тимчасова слідча комісія, створена при Верховній Раді п’ять місяців тому. Результати перевірок, як зізнаються самі члени ТСК, «неможливо читати без сліз».

Несолодко ласувавши...

Несолодко ласувавши...

Вважають, що цукровий діабет — хвороба літніх людей. Та, на жаль, це захворювання лікарі нерідко діагностують і в дітей та підлітків. 2013 року в Україні зареєстровано понад вісім тисяч дітлахів, хворих на цукровий діабет. Удвічі збільшилася кількість хворих серед наймолодшої вікової групи — до шести років.

«Кісточки» не шкодять, а лактація — тільки на користь

«Кісточки» не шкодять, а лактація — тільки на користь

За словами завідуючого відділенням хірургії Київського міського онкологічного центру Миколи Анікуська, бюстгальтери з «кісточками» особливого впливу на здоров’я молочних залоз не мають. «Проведені дослі­дження не відзначили у жодному випадку залежність від щільності білизни виникнення раку МЗ, — каже «УМ» Микола Федорович.

Найкращі ліки — оптимізм

Найкращі ліки — оптимізм

Щороку 10 жовтня світ відзначає День психічного здоров’я. За даними епідеміологічних досліджень, у більшості країн психічними захворюваннями страждає від 5 до 7% населення, а психічні порушення мають 15–23%. В Україні від психічних проблем потерпає 24% населення.

«Так ось ти який, північний олень...»

«Так ось ти який, північний олень...»

Сьогодні в містечку Сааріселка стартує «лижний сезон». Завзяті лижники заздалегідь планують поїздку до цього мальовничого містечка на півночі Фінляндії, щоб на «власні ноги» пересвідчитися в надійності снігових трас. «Ми не можемо по­кладатися на милість Божу і залежати від примх погоди, — каже Марку Онаварен, директор з туризму регіону Інарі — Сааріселка.

Дорога до здорового серця

Дорога до здорового серця

З 23 вересня в Україні триває тиждень серця: третій рік поспіль таку ініціативу разом із громадськістю втілює Міністерство охорони здоров’я України. У структурі смертності серцеві недуги, згідно зі статистикою, займають майже 66 відсотків. Від гіпертонії — найпоширенішого захворювання системи кровообігу — нині потерпають понад 12 мільйонів українців — фактично кожен четвертий...

«Дівчина будує плани, живе повноцінним життям...»

«Дівчина будує плани, живе повноцінним життям...»

Збільшені лімфовузли, підвищена температура тіла, загальна слабкість, пітливість (переважно в нічний час) — такими, за словами лікарів, є основні симптоми лімфоми — недуги, яка щороку вражає 3500 українців. На жаль, кількість хворих збільшується, і переважно це молоді, працездатні люди. Хвороба може роками жити в організмі, доки одного дня людина не почує діагноз...